Wpis z mikrobloga

@spie_z_tata: Warto kupić używkę jak już będzie ich więcej na rynku. Obecnie 10 letnie R4,R6,R8 można kupić do 10k, więc myślę, że za parę lat te grzyby też będą w naszym zasięgu :)
  • Odpowiedz
@spie_z_tata: Ja kupiłem używkę, około 10-letnią gpsa R4. Fakt, zepsuła mi się po roku i naprawa kosztowała 3tys zł. Ale służy mi już 5 lat i gdybym kupił nową sztukę to nie wiem czy do dziś by mi sie zbilansował ten zakup na plus, a tak to używka na luzie :)
  • Odpowiedz
@DanekRBI: Przecież postęp w GPSach jest dosyć spory, 10 letni dużo gorzej sobie radzi.
Mam tego Trimbla pół roku, od tej pory ani razu nie użyłem tachimetru przy MDCP czy wznowieniach/podziałach. Wcześniej to praktycznie na każdej robocie trafiały się jakieś pikiety, gdzie trzeba było się rozstawiać. W zasadzie wydajność pracy wzrosła dwukrotnie.
  • Odpowiedz
@PBuzz: Zgadza się, postęp jest. Ale zasadnicze mechanizmy działania gpsów się nie zmieniły. Dodano więcej konstelacji i jakieś bajery typu pomiar w wychyleniu czy pomiar kamerą wbudowaną , ale w dalszym ciągu pomiar jest realizowany w taki sam sposób. Ja przez 5 lat prowadzenia firmy do mdcp rozstawiałem się może z 5 razy :D Więc nie mogę powiedzieć, że stary gps nie daje rady. Mnie osobiście przydałoby się więcej satelitów jedynie,
  • Odpowiedz
@spie_z_tata: Ja pierwsze co zrobiłem przy otwieraniu firmy to zakup gpsa. Kosztował mnie wtedy 24 tys i trochę mnie to zabolało, ale dzięki niemu wszystko mogłem zrobić i w sumie to jedyne co żałuję, że nie byłem bardziej świadomym użytkownikiem tak jak teraz to sam skompletowałbym gpsa kupujac osobno grzyba i kontroler. Zaoszczędziłbym wtedy pewnie z 10 tys co najmniej. Ale było jak było :) A co chciałbyś kupić?
  • Odpowiedz
@DanekRBI: miałem staruszka topcona gr3 (tylko GPS) i jak mi się zepsuł kontroler to chcieli taką kasę, że kupiłem niewiele drożej nowego 4-systemowego chińczyka i "kontroler" czyli telefon z androidem. Albo chcieli mi sprzedać używany kontroler (10-letni za 1/4 ceny chińczyka). W małej firmie wystarczy, też robię jakieś domiary itp. a tachimetr wyciągam 3 razy w roku.
A jak się zepsuje to kupię nowego, jeszcze lepszego (Topcon zwracał się długo, na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DanekRBI: myślę o stonexie. Muszę podeprzec się ok 50% kredytem. Nie jest łatwo. Na razie używam geomax zenith 15. Jest spoko, ale przydałoby się mieć bardziej przyjemny soft oraz większe możliwości przy zadrzewieniu. No, ale ceny w miejscu, ale nie sprzętu...
  • Odpowiedz
@spie_z_tata: Ile taki stonex kosztuje w obecnej chwili?
@atomic77: No tak, jak jest tylko GPS to jest ciężko, wtedy tachimetr się wyciąga dużo częściej niż mając chociażby jeszcze tego GLONASA. A Twój chińczyk nigdy nie zrobił Cię w bambuko? Np precyzja elegancka a pikieta odlatuje kilkadziesiąt cm? Bo takich historii słyszałem dużo...
  • Odpowiedz
@DanekRBI: Mój Topcon raczej mierzył dobrze, bo jak były 3 drzewa to po prostu nie łapał fixa i po sprawie. Chińczyk nieraz zrobił mnie w bambuko, ale miałem też pożyczonego Trimbla i w złych warunkach też się zdarzało że kilkadziesiąt cm pomimo fixa, choć rzadziej. Odkąd patrzę dokładniej na PDOP nie zdarza mi się to (mimo wszystko nie ufam w 100% i raczej kontroluję). Chińczyk czasem podaje że jest fix, a
  • Odpowiedz
@atomic77: Tu bardziej by mi chodziło o np błąd 2-3 cm i strzał w pikiecie o kilkadziesiat cm. Bo tego chyba ciężko wyłapać, niż jak masz błąd 10 cm. Ja osobiście staram się nie mierzyć jeśli mam błąd powyżej 3 cm na kontrolerze :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DanekRBI: No do 25k z vatem chce wydać. Ceny dzisiaj nie znam. Ale jeszcze jeden egzamin przede mną. Łapka kupilem więc nie wiem czy będę szaleć bo zleceń coraz mniej.
  • Odpowiedz