Wpis z mikrobloga

#gielda #algotrading #programowanie

Zakodziłem sobie bota na #xtb do zautomatyzowania wejść i wyjsć, kilkanaście wskaźników, wykrywanie paternów w świecach, otworzyłem 5 kont testowych i odpaliłem maszynkę i powiem wam, że albo ta cała analiza techniczna jest o kant d--y potłuc, albo jestem słaby pod względem doboru strategii. Teoretycznie wystarczy mylić się trochę rzadziej niz 50%, ale mam wrażenie, że moje algorytmy są totalnie losowe i zżera mnie tylko prowizja.

Troche #zalesie, ale jak jest tu ktoś dobry w algotrading i chciałby dostęp do bota jeżeli będzie profitable to mogę sprawdzić jego strategię i się podzielić potem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NephilimV: Jeśli 10 razy pod rząd w rzucie monetom wypadła reszka, to co obstawisz w kolejnym?
Z tą analizą techniczną bywa podobnie, ona kształtuje się pod przeszłością, nic o przyszłości nie mówi tak naprawdę.
  • Odpowiedz
Jeśli 10 razy pod rząd w rzucie monetom wypadła reszka, to co obstawisz w kolejnym?


@Dzyszla: Rynek jako pełna losowość? Nie znałem tej koncepcji.
  • Odpowiedz
@DJ007: Nie chodziło mi o to, że zachowania są losowe, tylko o to, że po pierwsze, to intuicja może łatwo zwieść, a po drugie właśnie o tą kwestię, że analiza techniczna powstaje w oparciu o dane historyczne i na tym się kończy - nijak nie wpływa na przyszłość. Tylko tyle. Może i niezbyt fortunny przykład, ale pokazujący, że przeszłość nie ma żadnego wpływu na przyszłość.
  • Odpowiedz
@NephilimV: Jeżeli at działałaby przynajmniej w 50,1% to boty o---------y by giełdy z pieniędzy do zera xD
Era superkomputerów, uczenia maszynowego a chłopy myślą, że rysując kreski w paintcie są w stanie coś stwierdzić xD
  • Odpowiedz
przeszłość nie ma żadnego wpływu na przyszłość


@Dzyszla: ma na poziomie micro, chociażby rozkład zleceń w przeszłości często wpływa na ruch kiedy cena powraca w to miejsce

Jeżeli at działałaby przynajmniej w 50,1% to boty o---------y by giełdy z pieniędzy do zera xD


@Czachaaa: bzdura
  • Odpowiedz
Może i niezbyt fortunny przykład, ale pokazujący, że przeszłość nie ma żadnego wpływu na przyszłość.


@Dzyszla: W takim razie zjawisko impetu na giełdach nie miałoby prawa wystąpić, a występuje.
Rozumiem Twój tok myślenia, lecz tak jak niskie p/e spółki nie oznacza jej rychłego wzrostu, tak wystąpienie dowolnego patternu technicznego nie oznacza jego realizacji. Ilość zmiennych, które są po drodze oraz zasad dobierania wielkosci ryzyka do danej transakcji decyduje ostatecznie o
  • Odpowiedz
@Czachaaa: @Dzyszla: @toshibaas: No właśnie musiałem się trochę przekonać na własnej skórze, że jest te 50/50, chociaż podświadomie i tak to miałem z tyłu głowy, ale to nie jest duży nakład pracy aby spreparować sobie takiego bota. No nic, marzenia o bogactwie umierają :(
Zostaiwę sobie jednak, żeby latał w tle jak miałbym zostać jednak milionerem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@DJ007: No tak, tylko u mnie na ten moment to działa trochę tak, że jak profit:loss ustawię na 2:1 to mam ~ 66% przegranych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Niby mam dużo sparametryzowane, na bieżąco dostarczane dane OHLC na wielu przedziałach czasowych, dużo logiki intepretacji, znanych wskaźników, możliwości manipulacji parametrami
  • Odpowiedz
@FxJerzy: Aaa, no myślałem na dłuższą metę żeby i tak przenieść się na krypto i binance, skoro mam już szkielecik, a tam podobno łatwiej zarobasów o----ć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Niby mam dużo sparametryzowane, na bieżąco dostarczane dane OHLC na wielu przedziałach czasowych, dużo logiki intepretacji, znanych wskaźników, możliwości manipulacji parametrami wejścia, wyjścia. Nie umiem nic z tym zrobić. Może kwestia prób i błędów i zrozumienia


@NephilimV: Cholera, trudno mi dać Ci prostą radę, jednak skup się na maks 2 lub 3 paramatrach i poszukuj, to długa droga, ale nie znajdziesz recepty za darmo. Ustawianie profit/loss jak opisałeś to droga
  • Odpowiedz
@DJ007: Właśnie robię research i sobie poczytuję. Muszę to przemyśleć

@Sweaty_Omar: Też myślałem, że to jest dobry sposób, ale trochę brak API odwiodło od tego pomysłu. No ale da się bezpośrednio ze strony w sumie wyciągnąć. Może to nie takie głupie
  • Odpowiedz
Jeżeli at działałaby przynajmniej w 50,1%


@Czachaaa: AT jest metodą analizy, tak jak akwarela jest metodą malowania. Jak masz farby, wodę i kartkę to walniesz coś, z czego wyciągniesz kasę? Jeden to potrafi i robi dla hobby i frajdy, inny maluje dla kasy, a jeszcze inny tworzy arcydzieła.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@NephilimV: brawo, skonstruowałeś maszynkę, która w latach 80 pozowoliłaby Ci osiągnąć sławę i fortunę PTJ, czy innych czarodziejów rynku.
Nie reguluj parametrami, bo bogowie rynku krzywo patrzą na zoverfitowane modele ;) Jak coś ma działać, to działa.
  • Odpowiedz