Wpis z mikrobloga

Siema mirki,

Powoli zaczynam przeglądać oferty sprzętów AGD aby zakupić cały zestaw do mieszkania.
To duża inwestycja, dużo czytania/dokształcania się/porównywania i można pełno błędów popełnić, dlatego potrzebuje waszej 'listy' bez jakich funkcji nie wyobrazacie sobie życia, abym sobie spisal i pod to też szukał sprzętów.
Moja lista jest następująca na co muszę uwazać/szukać:

- lodówka: przyda się wysuwana półka + szuflady z kontrolą wilgotności + niskie zyżycie energii
- pralka: programy parowe + niskie zuzycie wody i energii + w miarę cicha przy wirowaniu
- piekarnik: półka teleskopowa + najlepiej cyfrowy wyświetlacz / albo żeby nadruki były pod szkłem (żeby oznaczenia/temperatury nie wytarły się z biegiem czasu i nie szukał programu na chybił-trafił)
- indukcja: łączenie mniejszych pól w jedno + wyłącznik czasowy
- mikrofala: brak wymagań, 25L
- okap: aby ogarnął kubaturę aneksu+pokoju i nie brzmiał jak silnik odrzutowy, brak wymagań

Co myslicie, co warto jeszcze jakąś funkcję mieć/którą jest wg Was bardzo przydatna w tych sprzętach?
#remontujzwykopem #agd #budujzwykopem #zakupy
  • 65
@barman84: Tak zgadza się, nie napisalem, ale Full no frost tylko

@akeyo20: Fajny bajer, widzialem w niektorych modelach składane półki. Jedną połówkę mozna zlozyc aby np polozyc na dole caly garnek czy wysoką butelkę. Fakt, to tez moze sie przydac, bo gary sie wklada do lodowki.

@Rachey: tak, zmywarkę tez ogarniam, zapomnialem napisac. Dzięki za propozycję tego automatycznego otwierania, bo nie slyszalem o tym nawet!
hyba mu chodziło o kuchenkę gazową zamiast indukcji. Sam bym brał gazową bez żadnej dyskusji, jakbym miał gaz na nowym mieszkaniu. Zaleta indukcji to, że szybciej zagotuje wodę i łatwiej się czyści. Gazowa wygrywa w praktycznie wszystkim innym - bezstopniowa regulacja, zero problemów że "tego garnka nie obsługujemy i co nam pan zrobisz", można kupić sobie modele z centralnym, dużym palnikiem (jak chcesz gotować duże rzeczy typu np. 20 litrów przetworów), zadziała
@Mekeke2: jeśli chodzi o
pralkę - to znajomi mówili, że program parowy to pic na wodę - ale sam nie widziałem efektów więc ¯\_(ツ)_/¯
okap - jeśli ma działać na dużej kubaturze to musi być głośny, chyba że masz miliony monet do wydania to wtedy może znajdziesz wyciszony z dużą wydajnością
piekarnik - nie 1 półka teleskopowa a najlepiej kilka, my mamy u siebie 3 i jest w pytę
zmywarka -
@ATAT-2: mam 14 stopni w indukcji, brakuje mi 11,5 :D bo 11 to za zimno 12 już pali rzeczy na patelni ;) ta rzecz mnie jedynie wkurza w tym sprzęcie.

@Mekeke2: mam pralkę z programem parowym, użyłem ze 3 razy przez 6 lat, jak masz dopłacać albo iść na jakieś kompromisy to nie warto
@ATAT-2: Tak, brakuje mi tego 4,3, które nie gotuje rosołu, tylko trzyma delikatne mruganie. Brakuje mi też 4,5, które nie wywala mi sosu z garnka. Brakuje też 2,137, które nie ścina śmietany w sosie. Brakuje mi też 7,5 na którym by się idealnie smażyło kotlety. Absolutnie nienawidzę za to indukcji.
I nie - nie kupuję nowych garnków tylko dlatego, że się przenoszę - po co miałbym to robić? Co niby się
@Mekeke2: A jeszcze jedno - upewnij się, czy masz wentylację do okapu, czy tylko wentylację dla pomieszczenia.
Jeżeli nie masz dedykowanej do okapu, to prawnie nie wolno Ci się tam wbić okapem. Wtedy zostaje tylko okap w formie pochłaniacza.
@Ow3n: 1) lodówka z pełnym no frost i pułeczką na butelki (przydatne w opór). Jeśli masz blisko lodówki żródło wody to bardzo fajną rzeczą jest dystrybutor wody (na plus cały czas zimna woda w lato)
2) od prawie roku mam też grill elektryczny i teraz nie wyobrażam sobie bez niego życia. Zapiekaneczki cyk, miesko i warzywka lux wychodzą. Jak trzeba picke podgrzac to też chwilka i nie trzeba piekarnika odpalać. Ogólnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mekeke2: lodówka- side by side i kostkarka+woda
Piekarnik- grill
Szuflada do podgrzewania naczyn i rozmrażania jedzenia
Mikrofala bezobrotowa
Zmywarka z metalem wewnątrz i wyświetlająca czas do końca programu
Pralka + Suszarka do prania
Okap - wyłączanie się po zaprogramowanym czasie
Indukcja - moc, duża przestrzeń
Odkurzacz bezprzewodowy np dysonans
Klimatyzacja
Oczyszczacz z nawilżaczem
Sensowny smart tv albo tvbox
Szafki ja mam na wysokości 120cm bo przy 100 się muszę pochylać i
@Mekeke2 pralkę polecam Samsunga z systemem adwash, kupiłem w tym roku i nie żałuję, bardzo cicha jest nawet przy wirowaniu a i ciuchów można dorzucić w międzyczasie
Lodówka z kostarką - nie byłem przekonany ale mega często używamy.
Indukcja z funkcją łączenia pół (nie wiem czy to standard ale przydaje się do większych garów)
Tak, brakuje mi tego 4,3, które nie gotuje rosołu,


@Rachey: Ja to obchdozę stawiając na mniejszym / więkzym palniku i zawsze idzie dostosować temperature

I nie - nie kupuję nowych garnków tylko dlatego, że się przenoszę - po co miałbym to robić? Co niby się dzieje ze starym, dobrym garnkiem, że powinienem go zmienić?


@Rachey: Ale nie rozmawiamy o tobie tylko o opie, który wyposaża nowe mieszkanie. Nie jesteś pępkiem
@gunsiarz: Jak dla mnie takie coś nie ma zupełnie sensu, nie dość że wygląda fatalnie to zajmuje miejsce. na tej pralce rownie dobrze może stać suszarka i bedzie o niebo bardziej estetycznie (nawet zabudowe mozna zrobic jakas)
@ATAT-2: No właśnie - nie rozmawiamy też o Tobie, tylko o opie. A to Ty twierdzisz, że jak się wykańcza mieszkanie, to nie wolno brać starych garnków, tylko trzeba kupić nowe. A jako osoba, która ostatnio mieszkanie od zera wykańczała, powiem Ci, że zazwyczaj szukasz wtedy oszczędności gdzie się da, bo wykańczanie drenuje budżet absurdalnie szybko i są rzeczy sto razy bardziej potrzebne niż cały nowy komplet garnków.
Jak dla mnie takie coś nie ma zupełnie sensu, nie dość że wygląda fatalnie to zajmuje miejsce.


@ChempyTuj: Wygląda normalnie, no ale to kwestia gustu, ale co tam zajmuje miejsce, to ja nie wiem - druty na suficie?