Wpis z mikrobloga

Siema mirki,

Powoli zaczynam przeglądać oferty sprzętów AGD aby zakupić cały zestaw do mieszkania.
To duża inwestycja, dużo czytania/dokształcania się/porównywania i można pełno błędów popełnić, dlatego potrzebuje waszej 'listy' bez jakich funkcji nie wyobrazacie sobie życia, abym sobie spisal i pod to też szukał sprzętów.
Moja lista jest następująca na co muszę uwazać/szukać:

- lodówka: przyda się wysuwana półka + szuflady z kontrolą wilgotności + niskie zyżycie energii
- pralka: programy parowe + niskie zuzycie wody i energii + w miarę cicha przy wirowaniu
- piekarnik: półka teleskopowa + najlepiej cyfrowy wyświetlacz / albo żeby nadruki były pod szkłem (żeby oznaczenia/temperatury nie wytarły się z biegiem czasu i nie szukał programu na chybił-trafił)
- indukcja: łączenie mniejszych pól w jedno + wyłącznik czasowy
- mikrofala: brak wymagań, 25L
- okap: aby ogarnął kubaturę aneksu+pokoju i nie brzmiał jak silnik odrzutowy, brak wymagań

Co myslicie, co warto jeszcze jakąś funkcję mieć/którą jest wg Was bardzo przydatna w tych sprzętach?
#remontujzwykopem #agd #budujzwykopem #zakupy
  • 65
@Ow3n: tak zrobię, ale w Media Expert (jeśli Euro nie odpali tej promocji ponownie). Oni mają tą promocję.
Lodówkę pewnie kupię bez promocji, bo nie mają takich jakie chce: Samsungi - bo mają największe zamrażalniki i pojemnosci w wymiarach 180cm-190cm
szuflady z kontrolą wilgotności


@Mekeke2: A z ciekawości co to daje w praktyce?

(żeby oznaczenia/temperatury nie wytarły się z biegiem czasu i nie szukał programu na chybił-trafił)


@Mekeke2: Tu się dobrze sprawdzają ukryte pokrętła (wysuwane na klik)

ndukcja: łączenie mniejszych pól w jedno + wyłącznik czasowy


@Mekeke2: Mam obie funkcje, nigdy nie skorzystałem

pralka


@Mekeke2: Koniecznie pralko suszarka albo najlepiej oddzielna suszarka
@Mekeke2: mam pralko suszarkę na 9/7kg. Poza uszkodzonym przyciskiem włącznika po jakiś 10 latach to nic z nią się nie dzieje. Ot czyścić trzeba i jednak wode bierze, bo to nie typowa suszarka. A sprzęt marki sprzęt bo jakieś Agio czy inne coś xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mekeke2: amica ma taki model, z No Frost, wysusza ci powietrze że nie trzeba potem sopli rozmrażać, i ma 2 szuflady. Nieco mniejsza niż samsungi.

W piekarniku prowadnice do blach bardzo się przydają,
@Mekeke2: chyba mu chodziło o kuchenkę gazową zamiast indukcji. Sam bym brał gazową bez żadnej dyskusji, jakbym miał gaz na nowym mieszkaniu. Zaleta indukcji to, że szybciej zagotuje wodę i łatwiej się czyści. Gazowa wygrywa w praktycznie wszystkim innym - bezstopniowa regulacja, zero problemów że "tego garnka nie obsługujemy i co nam pan zrobisz", można kupić sobie modele z centralnym, dużym palnikiem (jak chcesz gotować duże rzeczy typu np. 20 litrów
@Mekeke2: sprawdź ustawienia półek w lodówce, zeby były nieregularne. jak chcę zrobić więcej miejsca, to muszę wyjąć całą półkę, bo nie ma gdzie jej wstawić. upewnij się, czy masz (i jaki) ogranicznik w szybie wentylacyjnym, do którego będziesz podłączać okap, żeby okap nie okazał się za mocny