Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 169
A kiedy w Polsce doczekamy się zakazu tej pierd*****j farby strukturanej używanej jako nawierzchnia do jazdy? Ona jest przeznaczona wyłącznie do pasów drogowych.

Niektóre inwestycje z tabliczkami o kasie z UE mają całą długość ścieżki tym syfem pokrytą (°°
To ja już wolę kostkę Bauma.

#rower #rowery #drogadlarowerow
elf_pszeniczny - A kiedy w Polsce doczekamy się zakazu tej pierd*****j farby struktur...

źródło: comment_1663660621IBjb3h0wdXF6He0Q7qvDm5.jpg

Pobierz
  • 21
A kiedy w Polsce doczekamy się zakazu tej pierd*****j farby strukturanej używanej jako nawierzchnia do jazdy?


@elf_pszeniczny: potrzebne jest całe rozwiązanie dot. budowy infry rowerowej. Jezdnie dla samochodów są ztcw precyzyjnie opisane, a dla rowerów przechodzi byle chodnik.
Jak by to miało wyglądać? Polecam przejrzeć Standardy Rowerowe Miasta Poznania.

Bo miękkie rozwiązania nie działają, GDDKiA od 10 lat np. mówi o przewagach asfaltu, a np. Samorząd Województwa Wielkopolskiego regularnie oddaje inwestycje
@Nie_znany: @krabozwierz: chyba pojawił się szwagier z rościełaczem xd
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0WyeGeJcw5GbGRFbSDi3Nq5nVKyYt6cueNAQbYS3RhX54kUCJh9z7KNXLc6Rc9nhgl&id=100057417619546&sfnsn=mo

To jest w tym wszystkim dziwne, ta losowość. Powinno to być uregulowane. Jadzia z Samochodzieszewa nie musi się znać przy pisaniu przetargu na tym, dlaczego asfalt jest lepszy od kostki, ale ktoś z Ministerstwa Infrastruktury mógłby.
@elf_pszeniczny: Przy nowej trasie łagiewnickiej w krakowie przeszli samych siebie

zrobili chodnik z kostki i ścieżkę z asfaltu, no ogólnie szok bo całkiem dobrze to wygląda ale coś im się #!$%@?ło i musieli wyciąć asfalt i wykopać dziurę i ścieżka jeszcze nie była otwarta, a już jest połatana xD
A podobno kostkę układa się po to żeby móc ją łatwo zdemontować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A kiedy w Polsce doczekamy się zakazu tej pierd*****j farby strukturanej


@elf_pszeniczny: Co ty chesz od tej farby? Jak dla mnie to elegancko przyczepna jest. Śliska na mokrym to była farba chlorokauczukowa używana ostatnio z 15 - 20 lat temu. Już dawno jej nie widizałem.
GDDKiA od 10 lat np. mówi o przewagach asfaltu,


@kuraku: Potem ta sama GDDKiA niestety robi kilometry niepotrzebnych CPR wzdłuż dróg serwisowych przy ekspresówkach z bardzo kiepskiego asfaltu, który już od nowości jest pofalowany, robią się na nim kałuże, a w bonusie ma obniżenia do każdego wjazdu na pole obok drogi.

Jechałem jakiś czas temu z Grójca do Warszawy wzdłuż S7 za Grójcem wyraźnie było czuć różnicę w komforcie jazdy pomiędzy