Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Załóżmy, że jesteście 31-letnim #programista singiel. Co byście wybrali do #emigracja: japonia czy korea poludniowa? Zakładając, że do obu was ciągnie.
#japonia
- coś musi być na rzeczy skoro tak wielu Polaków tam siedzi (programiści, fotografowie, pisarze, rysownicy, itp.)
- rzekomo kult pracy ale podobno się to zmienia i lepiej to wygląda w międzynarodowych #korpo
- ciężko o znajomych jak jesteś obcokrajowcem (plus bo jestem introwertykiem, minus bo fajnie czasem mieć z kim wyjść)
- nie ma kultu wyglądu, więc brak takiej presji dla #przegryw
- społeczeństwo bardziej tradycyjne (co jest plusem jak ktoś ma dość amerykanizacji i przejadł się zachodnią kulturą)
- #japonski podobno trudniejszy od koreańskiego
- ciężej w randkowaniu?
#koreapoludniowa (#korea)
- poza tymi 2 polkami to nie kojarzę żeby ktoś tam jeździł na emigrację
- tutaj nic nie wiem o rynku pracy
- nie wiem nic o zawieraniu znajomości
- kult wyglądu, mogę wyglądać dziwnie ze swoim polackim ryjem i łysiną xD
- zamerykanizowane społeczeństwo (trochę minus ale może to w jakiś sposób ułatwia życie expata?)
- #koreanski rzekomo łatwiejszy od japońskiego
- ciężko powiedzieć jak w randkowaniu biorąc pod uwagę ten kult ładnego chłopaczka koreańskiego

#programista15k #it #praca #kariera #podroze #podrozowanie #azja #relacje #zwiazki #tinder #podrywajzwykopem

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63282b47d1612cf803fedef6
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Załóżmy, że jesteście 31-letnim #pr...

źródło: comment_1663593082wJ4pmxYVCaeeokW69TYHqa.jpg

Pobierz
  • 18
@AnonimoweMirkoWyznania: Korea Płd. to burdel ¯\_(ツ)_/¯ samemu uczę się japońskiego i myślę by w przyszłości tam zamieszkać (czy na stałe to nie wiem, na pewno warto spróbować na parę lat), ale u mnie to kwestia zamiłowania do tamtejszej popkultury od jakichś 20 lat. No i Japoneczki - niziutkie, szczuplutkie i z klasą, są tutaj jedynie dodatkową zachętą. Co do pracy - na pewno nie w japońskiej firmie ;d
@AnonimoweMirkoWyznania: pojedź na wakacje tu i tu i zobacz jak to wygląda na miejscu. Obejrzyj też materiały na YT jak zachowują się jedni i drudzy w stosunku do stałych rezydentów, jakie mają obyczaje-pułapki w stylu wymiana wizytówek.
ZazdrosnyGóral: @tamagotchi: dlaczego korea płd to burdel? sama Japonia ma wg mnie o wiele bogatszą kulturę i jest co robić poza Tokio (mam wrażenie że Korea to tylko Seul i nic poza tym). Z tymi Japonkami to fakt są ładne ale niedostępne dla obcokrajowców no chyba, że jesteś dobrze zarabiającym białasem a ona dosyć liberalna, przy czym i tak będze oczekiwać że ją będziesz utrzymywać. Na reddicie jest jeszcze wątek,
@AnonimoweMirkoWyznania: Koreańczycy nie są w ogóle zamerykanizowani xD Zresztą jak wszyscy inni Azjaci. Koreańczycy to jednak imo największy beton – w szczególności faceci. Z żadnym nie porozmawiasz na ciekawe tematy. Każdy myśli tak samo. Nie przejmowałbym się też zbytnio wyglądem, jeśli chcesz tam jechać. I tak będziesz z dużym prawdopodobieństwem przystojniejszy od typowego Koreańczyka. Sporo ich ogólnie w Polsce a że jestem prostytutką to stosunkowo często miałem ich jako klientów. (
@AnonimoweMirkoWyznania:

dlaczego korea płd to burdel?

Bałagan i nierówności społeczne, uwidaczniają to mocno seriale takie jak Squid Game czy film Parasite. Choć nie jestem specjalistą, to bije od tego kraju nieporządek, w przeciwieństwie do Japonii, a szczególnie Tokio. Japończycy są poukładani, to w dużej mierze perfekcjoniści. Ogromny szacunek do prawa itd.

niedostępne dla obcokrajowców

No nie wiem. Jest sporo gaijin hunterek, apki randkowe mają na nich osobny filtr, więc jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: btw jako że siedzę w japońskiej kulturze od dziesięcioleci i najchętniej bym wyjechał tam by przyspieszyć moją naukę języka (póki co znam jakieś ~300 krzaków zaczynając rok temu) i uczę się frontdevu z myślą o pracy zdalnej i mieszkaniu tam, to mogę być twoim osobistym przewodnikiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) wystarczyłby mi nocleg i wyżywienie (mam niskie potrzeby kaloryczne xd). No chyba że znajdę w Polsce
@AnonimoweMirkoWyznania: @tamagotchi:
Japończycy mają problem z mówieniem w ryj tego, co sądzą. Bardzo kulturalni, mili na zewnątrz, ale w rzeczywistości gardzą gaijinami na dłuższa metę. Owszem, docenią jak nauczysz się ich języka, ale nigdy nie będziesz jednym z nich (przynajmniej rozpatrując starsze pokolenia). Dopóki jesteś turystą, który szanuje ich kulturę, będą przyjaźni, ale zostać tam na stałe? Z wielu źródeł słyszałem, że są skrytymi rasistami, czemu się nie dziwię -
@PoncjuszPijak: dużo uproszczeń, choć ogólnie się zgodzę.

Japończycy mają problem z mówieniem w ryj tego, co sądzą.

Dużo się o tym mówi, te mityczne honne i tatemae. A bo w USA jest inaczej? Tam też nie mówi się tego, co się myśli. Tylko w USA wynika to z trochę innego powodu i stojącego za nim mechanizmu, co nie zmienia faktu że skutek jest podobny. Japoński "rasizm" jest skierowany w największej
ZuchwałyKról: @Katsukyun: a jak wygląda randkowanie Polak w Korei/Japonii? wiem że jak przystojny to wszędzie da rade ale chodzi dokładnie o przeciętnego?
Przystojniejszy od Koreańczyka? Kurde, nie sądze. Jak oglądam vlogi z Korei to na ulicy każdy wygląda jak typowy aktor z serialu - gładka twarz, gęste długie włosy, elegancki ubiór.
Mam pytanie jeszcze o Koreę pod kątem kobiet. Mega ciężko o vlogi/wątki nt. podróżowania/życia facetów w Korei. Dosłownie cały
@PoncjuszPijak: to co napisałeś o Japończykach to też dotyczy Korei - nigdy nie będziesz "tutejszy", mimo znania języka itp xD. @AnonimoweMirkoWyznania: i z tego co wiem, to wcale nie jest tak łatwo wyjechać do takiego kraju, żeby sobie "mieszkać", trzeba mieć zaklepane jakieś studia lub pracę. Co prawda jest 90 dni wizy turystycznej