Wpis z mikrobloga

Ten dysk warto? https://allegro.pl/oferta/dysk-wd-western-digital-500gb-wd5000lplx-10888115954
Dysk WD Western Digital 500GB WD5000LPLX
99,00 zł

Chcę HDD SATAIII 500GB na kopie.

---

Ale na Allegro jest pełno oznaczonych jako nowych, w dosyć niskiej cenie.
I mam wrażenie, że wszystko to jakieś złomy że strach kupować.
Na porównywarkach jest dokładnie tak samo.

Nie wiem co robić. Pytałem niedawno to mi ktoś polecił SATAII nie wiem czemu. Co tu się dzieje w ogóle to ja nawet nie.

Wiem że jakieś WD blue/red/black najlepiej, najpewniej, ale dla mnie nadal to jest coś zupełnie w ciemno.

Niech mi ktoś wyraźnie powie, i jakoś to poprze, co zrobić...
#sprzetkomputerowy #pcmasterrace #dyski #hdd
look997 - Ten dysk warto? https://allegro.pl/oferta/dysk-wd-western-digital-500gb-wd5...

źródło: comment_1663552304XGpu1Zk0zUjPIb0R50f98D.jpg

Pobierz
  • 67
  • Odpowiedz
500gb? Przecież to bez sensu, jak HDD to minimum 1tb, a najlepiej 2/3/4tb. Ja mam na magazyn danych 8tb + 5tb przenośny 2.5cala ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@PanPrezes_PL: Ale nie potrzebuję.
Nie przeszkadzałoby mi więcej, ale nie potrzebuję.
Nie to jest tematem. (ʘʘ)
  • Odpowiedz
w jakimś dobrym sklepie. Z gwarancją

Kupowanie dysków na aukcjach to proszenie się o problemy


@muchabzz: Są gwarancje na tych dyskach, to jest "Kup Teraz".
No ale gdzie, na morele? Co jest teraz największym sklepem dobrym?
  • Odpowiedz
nie mieszkam w Polsce ale masz media markt , Komputronik. W życiu dysków z aukcji


@muchabzz: Ale to nie są aukcje, mówię ci. Jest gwarancja, jest sklep allegrowy duży.
Tylko widać że używane ale testowane i ludzie takie coś po prostu kupują i im działa. Nie wiem po prostu czy w to pójść bo trochę loteria. Ale trochę jakby nie ma innej drogi, takie mam odczucia. Przez to głupieję. :D
  • Odpowiedz
@look997 stary.. zasada jest prosta. Chcesz zrobić backup ważnych rzeczy , to robisz to na 100 proc zaufanym sprzęcie. Co ci po guwno gwarancji kiedy pójdą w #!$%@? twoje dane ? Sprzedawca ci da drugi dysk i tyle.
Tylko nowy sprzęt z autoryzowanej dystrybucji
  • Odpowiedz
stary.. zasada jest prosta. Chcesz zrobić backup ważnych rzeczy , to robisz to na 100 proc zaufanym sprzęcie. Co ci po guwno gwarancji kiedy pójdą w #!$%@? twoje dane ? Sprzedawca ci da drugi dysk i tyle.

Tylko nowy sprzęt z autoryzowanej dystrybucji


@muchabzz: No przed chwilą mi poszedł dysk, po trzech latach(po gwarancji, tyle warta gwarancja). I mam wszystkie te dane na podstawowym dysku też.
Nawet mam ostrzeżenia, że "niedługo
  • Odpowiedz
  • 9
@look997 widać sam chcesz przekonywać twoich rozmówców ze dyski z tej aukcji sa super. To po co zakładasz temat? do gownorzeczy sobie kupić, ale do archiwizacji tylko porządne dyski. I nie jak idzie dysk to nie jest do opanowania, tobie się pofsrcilo ze miałeś ostrzeżenia, widocznie dysk byl poprostu zajechany. Normalnie jak dysk pada to zawsze jest wielkie zdziwko.
  • Odpowiedz
widać sam chcesz przekonywać twoich rozmówców ze dyski z tej aukcji sa super. To po co zakładasz temat?


@sEB-q: Ja mówię że na porównywarkach jest ta sama sytuacja.
Rada: Kup ze sklepu. Pytam: Jakiego? Odpowiedź: Jakiegokolwiek. I zostaję w punkcie wyjścia.

I nie jak idzie dysk to nie jest do opanowania, tobie się pofsrcilo ze miałeś ostrzeżenia, widocznie dysk byl poprostu zajechany. Normalnie jak dysk pada to zawsze jest wielkie zdziwko.
  • Odpowiedz
@look997: Odpowiem ci na frapujące cie pytania. Firma WD kiedyś słynęła z najlepszych dysków twardych, od lat produkują dysku w konfiguracjach kolorystycznych odmiennie do czego innego. Warto wcześniej sprawdzić czy wziąć black/blue/red czy inny w zależności od twoich preferencji. Teraz odpowiem ci czemu ja nie kupił bym na alegro dysku twardego. Dysk twardy ze względu ja jego budowę jest bardzo podatny na wibracje i uderzenia. Przy naszych wyśmienitych kurierach nie zaufał
  • Odpowiedz
@sEB-q ...I jeszcze nie idzie się dogadać. Ty jeszcze piszesz, że ja kogoś przekonuję, jak ja widzę tylko same sprzeczne ze sobą porady i nie wiem nic.
  • Odpowiedz