Wpis z mikrobloga

Ten dysk warto? https://allegro.pl/oferta/dysk-wd-western-digital-500gb-wd5000lplx-10888115954
Dysk WD Western Digital 500GB WD5000LPLX
99,00 zł

Chcę HDD SATAIII 500GB na kopie.

---

Ale na Allegro jest pełno oznaczonych jako nowych, w dosyć niskiej cenie.
I mam wrażenie, że wszystko to jakieś złomy że strach kupować.
Na porównywarkach jest dokładnie tak samo.

Nie wiem co robić. Pytałem niedawno to mi ktoś polecił SATAII nie wiem czemu. Co tu się dzieje w ogóle to ja nawet nie.

Wiem że jakieś WD blue/red/black najlepiej, najpewniej, ale dla mnie nadal to jest coś zupełnie w ciemno.

Niech mi ktoś wyraźnie powie, i jakoś to poprze, co zrobić...
#sprzetkomputerowy #pcmasterrace #dyski #hdd
look997 - Ten dysk warto? https://allegro.pl/oferta/dysk-wd-western-digital-500gb-wd5...

źródło: comment_1663552304XGpu1Zk0zUjPIb0R50f98D.jpg

Pobierz
  • 67
@look997: HDD nie powinno się nic dziać podczas odcinki prądu chyba że jest w trakcie zapisywania/odczytu, to może się coś #!$%@?ć rzeczywiście. W sumie jeśli chcesz tylko na backup i te dane tam będą tylko siedzieć to wszystko jedno ale będzie ból podczas kopiowania bo te dyski są teraz koszmarnie wolne.
Co do marki - nie jestem pewien - weź taki na jaki Ci pozwala budżet :P Ja mam u siebie
HDD nie powinno się nic dziać podczas odcinki prądu chyba że jest w trakcie zapisywania/odczytu, to może się coś #!$%@?ć rzeczywiście.


@hellgihad: Po trzech latach używania, 33223 hours, po którymś wyłączeniu prądu dysk zaczął wolno się załączać (jak wchodziłem w partycję, to ileś trwało zanim załapał), po tym po jakimś czasie przestał tak robić, po czym po kolejnym wyłączeniu prądu już mulił nawet przy operacjach na dysku, i w końcu było
@look997: A sprawdziłeś go sobie czy nie ma bad sektorów? HDD są dość podatne na takie rzeczy, no i trzeba je defragmentować od czasu do czasu jak dużo wrzucasz i wyrzucasz z nich bo inaczej jeszcze bardziej mulą.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@look997: taka skrzyneczka do której montujesz kilka dysków, skrzyneczka dba o to aby dane byly zapisane równocześnie na dwóch dyskach, padnie jeden to go wymieniasz i magicznie dane znowu są na obydwu dyskach.
@look997: Jak chcesz nowy dysk to nie kupuj na allegro. Małe szanse że będzie nowy. Jedynie od dużych sprzedawców nowe modele. Sprawdź czy dysk jest oferowany na stronie producenta. Jeżeli tam go nie ma to jest z demontażu. Z doświadczenia wiem że najlepiej spisują się dyski HGST (obecnie Western Digital który przeją markę wraz zapleczem technologicznym). Ale to są najczęściej duże dyski od 4 TB w górę.
Obecne modele WD to
@look997: No to są błędy odczytu, prawdopodobnie powstałe bo dysk coś robił jak był power cut, jeśli to nie jest dysk systemowy to nie wiem czemu by miał blokować start kompa w sumie. Format może pomóc na jakiś czas, ale chyba nie warto :P
@look997 jak widzisz, zdania ekspertów są jak zwykle podzielone. Kupuj co chcesz i gdzie chcesz, ale jak chcesz być trochę bardziej pewny gwarancji to tylko w dużym sklepie (może być przez allegro). "Trochę bardziej" bo przecież niejedna aferka już była odnośnie tych dużych sklepów ;)
jeśli to nie jest dysk systemowy to nie wiem czemu by miał blokować start kompa w sumie


@hellgihad: No na ekranie biosu się zatrzymywał i tak stał bardzo długo, po czym ruszał dalej ale też powolnie wszystko.
Odłączenie tego HDD od razu pomagało.
Też nie wiem jak to działa.
@muchabzz: witamy wykopowego keksperta!

w jakimś dobrym sklepie. Z gwarancją


sprzedawca ma 100% pozytywów, można chyba uznać, że to dobry sprzedawca.

Kupowanie dysków na aukcjach to proszenie się o problemy


to nie aukcja tylko kup teraz - zwykła oferta sprzedaży jak w każdym sklepie.

jaki w/g Ciebie jest dobry sklep? morele? bo ma zasięg? a ile z nimi afer było? z dyskami, gpu itp.. im możesz naskoczyć. a na allegro jak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@look997: chłopie, oszczędzisz kasę na używanym dysku ale kosztem swoich nerwów gdy zacznie się korupcja plików albo i strata wszystkiego
Nie kupuj na allegro, chyba ze od w miare wiarygodnego sprzedawcy. Nawet morele, xkom czy cos w tym stylu.


@majk90: Ja kiedyś kupowałem w morele to przysłali dysk w pudełku między dwoma workami z powietrzem tak że obijał się o 4 niezabezpieczone ścianki. A dysk 2tb za 50zł z bad sectorami gość mi przysłał owinięty w metr foli bąbelkowej że nawet jakby go z samolotu wyrzucić to by przeżył.

No właśnie,
Jak chcesz pewny dysk to nowy WD lub Toshiba 3,5 calowy w technologii CMR.


@Erwto: O, i to jest też jakaś informacja.

I pamiętaj 1 dysk to nie backup.


@Erwto: Ale masz na myśli że:
1. główny dysk, na którym są daneXYZ
2. dysk HDD, na którym jest kopia dla daneXYZ
To to jest "1 dysk", czy to są już dwa dyski?
Bo nie wiem co ta porada właściwie oznacza.