Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko184
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
To Znalezisko zostało wyrzucone
Duplikat: https://wykop.pl/link/7932657/gdzie-sa-pieniadze-polakow-z-kaucji-mamy-pismo-ministerstwa-odpowiedz-zdumiewa

501

Gdzie są miliony z nieodebranych kaucji? Ministerstwo rozkłada ręce i każe czeka

Gdzie są miliony z nieodebranych kaucji? Ministerstwo rozkłada ręce i każe czeka

Polski system kaucyjny każdy z nas ocenia na własne oczy i każdy może wyciągnąć swoje wnioski. Nie ulega jednak wątpli

starnak
starnak
z
bezprawnik.pl
dodany: 23.04.2026, 18:43:18
  • #
    polska
  • #
    systemkaucyjny
  • #
    recycling
  • #
    butelki
  • #
    opakowania
  • 87
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

Ta aplikacja też pomaga zarabiać
lazarus-x
z antyweb.pl
  • -14
Daj zarobić studentom - wystawiaj butelki i odzyskuj część kaucji
lazarus-x
z butelkomapka.pl
  • -16

Komentarze (87)

najlepsze

staryjednaknowy
staryjednaknowy
staryjednaknowy
23.04.2026, 19:07:46 via Wykop
  • 109
system kaucyjny w Polsce Polak zapłaci dwa razy — raz w formie kaucji doliczanej przy kasie, a drugi raz poprzez rosnące opłaty za wywóz śmieci


do tego zmarnowany czas ewentualnie widok awarii automatu
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Diabolos
Diabolos
23.04.2026, 20:54:51 via Wykop
  • 69
@staryjednaknowy: Niech Polacy wiedzą komu podziękować za zrobienie z nich śmieciarzy.
Diabolos - @staryjednaknowy: Niech Polacy wiedzą komu podziękować za zrobienie z nich...

źródło: a7b6f070d82e08babcd965ec72dc80c878e34be863fa94ba1bf44fc942d43ce9

Pobierz
  • Odpowiedz
wloczykij83
wloczykij83
wloczykij83
24.04.2026, 03:43:24 via Wykop
  • 12
@Diabolos: PiS i KO ramię w ramię. Zakład że pisowcy będą za chwilę psioczyc że unijni ekooszolomy okradają Polaków?
  • Odpowiedz
tomaszkus
tomaszkus
tomaszkus
23.04.2026, 19:56:15 via Wykop
  • 72
Czy ktos inteligętny odpowie mi w końcu czy wy zasługujecie na Państwo jak was możńa nawet na pustej puszcze po piwie wyru..ć a i tak polecicie do urn i zagłosujecie na krystalicznie czystych ludzi jak Roman G. pseudonim koń i Daniel bez majtek . kur.a kur.a! Czy zagłosujecie na PSL bo myślicie że to 3-cia droga?
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Diabolos
Diabolos
23.04.2026, 20:57:56 via Wykop
  • 13
dlatego zaglosujemy na brauna


@Pawel993: Nazwiska w j. polskim piszemy wielką literą. Nie uczyli w szkole?
  • Odpowiedz
kekacz
kekacz
24.04.2026, 05:42:16 via Wykop
  • 11
„Ci” powinieneś napisać z wielkiej litery. Nie nauczyli w szkole?


@Pawel993: tylko wtedy, jeśli chcesz okazać szacunek wskazanej osobie. Nie nauczyli cię w szkole?
  • Odpowiedz
towarzysz-eko
towarzysz-eko
23.04.2026, 20:14:36 via Android
  • 55
Jaka ładna dezinformacja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

towarzysz-eko - Jaka ładna dezinformacja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

SPOILER

źródło: scaled_Screenshot_20260423_221347_com.gbox.android

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

noHuman
noHuman
23.04.2026, 20:54:57 via Wykop
  • 17
@towarzysz-eko: Prawdziwe są już wystarczająco zniechęcające :P
  • Odpowiedz
Larkin
Larkin
Larkin
23.04.2026, 21:11:47 via Wykop
  • 16
@towarzysz-eko: czy to już propaganda level białoruś czy jeszcze kilka sposobów na wydymanie każdej klasy społecznej muszą wynaleźć?
  • Odpowiedz
dziacha
dziacha
dziacha
23.04.2026, 19:15:55 via Wykop
  • 40
Ty się Polaczku nie interesuj, bo kociej mordy dostaniesz.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Jarek_P
Jarek_P
23.04.2026, 21:40:41 via Wykop
  • 39
W NIemczech system kaucyjny działa od długich lat, a bywając tam i czasem oddając butelki nigdy, ale to nigdy nie miałem problemu z ich przyjęciem, nawet odruchowo zgniecione przyjmował, jeśli się choć mniej więcej je wyprostowało.
W Polsce... automat nieczynny. Automat przepełniony. Albo automat sprawny i działający ale na dziesięć butelek i puszek przyjmuje tylko dwie, resztę odrzuca, najmniejsza skaza, minimalne zagniecenie jest 100% pewnym powodem odrzucenia.

Czy to ma jakiś związek
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Jarek_P
Jarek_P
24.04.2026, 05:07:03 via Wykop
  • 0
@Notes: serio? Nie wnikałem i trochę mi się nie chce weryfikować, ale jeśli tak, to może tam przepisy wykonawcze są lepsze?
  • Odpowiedz
sq2fog
sq2fog
24.04.2026, 05:54:53 via Wykop
  • 2
@Notes: A co by się stało gdyby kaucja była płacona przez samego producenta??
Może wtedy system by "ruszył"...
  • Odpowiedz
Lilac
Lilac
23.04.2026, 21:18:22 via Android
  • 35
Ten system jest tak skonstruowany że im więcej butelek Polacy nie oddadzą tym więcej kasy dostają operatorzy czyli w ich interesie jest aby te recyklomaty nie działały gdzie tu sens? Oni powini dostawać kasę im więcej butelek zbiorą aby im zalezało a druga sprawa nie rozumiem dlaczego kasa z nieodebranych butelek które teoretycznie wyladowały w rowie, lesie trafia do operatora a nie do gminy aby z tych pieniędzy organizowały sprzątanie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

cochese
cochese
cochese
24.04.2026, 01:21:45 via Wykop
  • 14
nie rozumiem dlaczego kasa z nieodebranych butelek [...] trafia do operatora


@Lilac: Bo za taki kształt prawa zapłacili operatorzy kaucyjni.
  • Odpowiedz
Let_Me_2_Be
Let_Me_2_Be
23.04.2026, 20:57:59 via Wykop
  • 26
Może ludzie w końcu przejrzą na oczy ze jakiekolwiek prawo powstaje to jest przeciwko zwyklym ludziom.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Protectorx
Protectorx
Protectorx
24.04.2026, 00:36:23 via Wykop
  • 7
@Let_Me_2_Be:
Tak, ci co przejrzą na oczy będą wyzywani od onucy, ruskich agentów itd. Do wyboru do koloru. Nie po to się utrzymuje polityczne trolle m.in. na mirko aby tacy trzeźwo myślący ludzie mogli się swobodnie wypowiedzieć.
  • Odpowiedz
mocten
mocten
23.04.2026, 20:00:53 via Wykop
  • 24
Już niedługo innowacja - kod kreskowy na butelkach będzie znikał po 3 dniach, żeby nie można było bezczelnie magazynować butelek w piwnicy.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

sq2fog
sq2fog
24.04.2026, 05:55:38 via Wykop
  • 1
@mocten: ...nosz kurna.... nie podpowiadaj...
  • Odpowiedz
Kulek1981
Kulek1981
23.04.2026, 21:20:35 via Wypiek
  • 22
Zbuduj system, który przynosi tym większe zyski, im bardziej jest niewydolny - udawaj zdziwienie, że nie wiesz gdzie jest problem i że powinno działać ¯\(ツ)/¯
Polskie władze w pigułce.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

fankyRoger
fankyRoger
23.04.2026, 21:14:30 via Wykop
  • 15
Próbował ktoś nie kupować tych kaucyjnych produktów? np przez miesiąc? odmówić sobie tych super dóbr :D k---a miesiac ale razem hop. Może ktoś zna kogoś z zasięgami z charyzmą albo sam taki jest i by to rozdmuchał... akcja "NIE KUPUJE KAUCJI" cała Polska one miesiąć BŁĄGAM :D
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

arturnowak2018
arturnowak2018
arturnowak2018
23.04.2026, 21:18:10 via Wykop
  • 16
@fankyRoger: gdyby chodziło o aborcję to myślę, że by przeszło. byłyby protesty. a jeśli chodzi o wyr..chanie b0laków w kakao to nie przejdzie, to ulubiony sport b0laka.
  • Odpowiedz
1KnSsUwjJE8pRmLYs7hmpqAqzPGekhFNaC
1KnSsUwjJE8pRmLYs7hmpqAqzPGekhFNaC
23.04.2026, 23:53:06 via Wykop
  • 2
@fankyRoger: ja jak dotąd kupiłem tylko 2 kole z kaucją, bo nie zauważyłem symolu kaucji. Przetestowałem jak działa zwrot i już więcej nic z kaucją nie kupiłem :)
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4340
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3204
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3105
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2671
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2369
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #gospodarka
  • #ekonomia
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking