Wpis z mikrobloga

Ten dysk warto? https://allegro.pl/oferta/dysk-wd-western-digital-500gb-wd5000lplx-10888115954
Dysk WD Western Digital 500GB WD5000LPLX
99,00 zł

Chcę HDD SATAIII 500GB na kopie.

---

Ale na Allegro jest pełno oznaczonych jako nowych, w dosyć niskiej cenie.
I mam wrażenie, że wszystko to jakieś złomy że strach kupować.
Na porównywarkach jest dokładnie tak samo.

Nie wiem co robić. Pytałem niedawno to mi ktoś polecił SATAII nie wiem czemu. Co tu się dzieje w ogóle to ja nawet nie.

Wiem że jakieś WD blue/red/black najlepiej, najpewniej, ale dla mnie nadal to jest coś zupełnie w ciemno.

Niech mi ktoś wyraźnie powie, i jakoś to poprze, co zrobić...
#sprzetkomputerowy #pcmasterrace #dyski #hdd
look997 - Ten dysk warto? https://allegro.pl/oferta/dysk-wd-western-digital-500gb-wd5...

źródło: comment_1663552304XGpu1Zk0zUjPIb0R50f98D.jpg

Pobierz
  • 67
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@look997: Co to zmieni w stosunku do twojego strachu i bezpieczeństwa danych, że kupisz nowy, używany, czy regenerowany. Jak dysk pada to raczej to widać po smarcie, wystarczy kontrolować. I oczywiście robić kopie zapasowe
  • Odpowiedz
@look997: Można kupować dyski na allegro bo zwrot towaru jest w pełni normalną rzeczą przy uszkodzonym towarze na lepszych sklepach internetowych. Kupowałem wiele razy i zawsze było wszystko dobrze. A rady niektórych tutaj śmieszków można podpiąć pod "zasilacz z czarnej listy, zamykam temat" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dodam jeszcze że dysk nie dość że mały to jeszcze drogi, szukaj innego
  • Odpowiedz
Co to zmieni w stosunku do twojego strachu i bezpieczeństwa danych, że kupisz nowy, używany, czy regenerowany. Jak dysk pada to raczej to widać po smarcie, wystarczy kontrolować. I oczywiście robić kopie zapasowe


@badziebadla: No właśnie kontroluję.
No widzisz, ty reprezentujesz inne podejście, niektórzy tutaj komentujący kompletnie przeciwne.

Ale już kupię z pewnego sklepu, na pewno nowy, większy niż potrzebuję. Niech jest, żebym nie musiał dalej o tym myśleć...

@Papieszpolak6996:
  • Odpowiedz
  • 4
Teraz odpowiem ci czemu ja nie kupił bym na alegro dysku twardego. Dysk twardy ze względu ja jego budowę jest bardzo podatny na wibracje i uderzenia. Przy naszych wyśmienitych kurierach nie zaufał bym że dysk dojedzie w całości.


@Nerax123 no tak, bo do tych sklepów te dyski przyjeżdżają specjalnym pojazdem z super amortyzacją, ułożone na poduszkach, prosto z fabryki.
  • Odpowiedz
A, i jeszcze nie przyszedł nikt, kto by twierdził że dzisiejsze SSD są wystarczające nawet w celu robienia kopii.
Trochę na taką osobę liczyłem. :D
  • Odpowiedz
@look997: kto #!$%@? plusuje te komenty zeby nie kupowac z "aukcji" xD wyk0pki boja sie internetu w 2022, jeszcze lepiej kup dysk u lokalnego zaufanego sprzedawcy dyskow, koniecznie na miejscu i z pisemna gwarancja sprzedawcy xD
  • Odpowiedz
@look997: ten 1tb jest spoko, może wydawać ci się z początku że będzie stał pusty ale zazwyczaj dochodzą oryginalnie nie przemyślane rzeczy a wtedy warto mieć trochę więcej miejsca bo mało to kosztuje te kilkadziesiąt ziko więcej a nie musisz przynajmniej szukać kolejnego wolnego kabla SATA w razie potrzeby (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
tak czytam twoje odpowiedzi na komentarze Mirków i widać że tylko czekasz aż ktoś Ci powie ze kupować. Ludzie Ci mówią żebyś nie kupował dysku na allegro (też bym nie kupował) a ty ich przekonujesz


@dwiestronyhistorii: Boże, następny. :D
Tylko chciałem jakoś czymś poparte słowa.
Myślę że nic już nie da się dopowiedzieć.
Najwyżej jakby ktoś coś powiedział o trwałości SSD SATAIII, ale pewnie nikt nie znajdzie się, kto by pisał
  • Odpowiedz
@look997: kupiłem jakiś czas temu nowy dysk z Allegro, w gratisie dostałem nagrania z monitoringu Biedronki. Często mają takie promocje, warto kupować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
kupiłem jakiś czas temu nowy dysk z Allegro, w gratisie dostałem nagrania z monitoringu Biedronki. Często mają takie promocje, warto kupować ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Scc_1: A sprawdziłeś jaka gwarancja, ile pozytywnych i negatywnych opinii na temat tego sklepu w ciągu ostatniego roku?

Najlepiej podaj link do tej aukcji.

Nie korzystam za często ale przecież różne sklepy mają normalnie konta na allegro. Wystarczy sprawdzić sprzedawcę.


@To_ja_moze_pozamiatam:
  • Odpowiedz
Poza tym raczej bym polecał SSD bo mniejsza szansa że coś się #!$%@? niż prehistoryczne HDD z tarczami.


@hellgihad: No właśnie, stale jest argumentacja, że HDD jest wytrzymalsze, że więcej cyklów zapisu i odczytu wytrzyma, i przez to bardziej się nadaje na dysk do kopii.
A ja mam doświadczenie, że dyski HDD padają przy wyłączeniu prądu w sieci. I to mi się nie może ułożyć w głowie.
Możesz to dobrze uargumentować?
  • Odpowiedz