Wpis z mikrobloga

Co mi doradzicie? 22lata 107kg wagi 193cm . Staż na siłowni ponad rok. Wcześniej 13lat koszykówki. Nigdy nie trenowałem typowo pod trójbój. Obecnie

Martwy 200kg x1 bez pasków
Płaska 130kg x1
Przysiad 180kg x1

Zastanawiam się co jest nie tak. Trenuje systematycznie 5x w tygodniu wysypiam się nie pije alko trzymam dobrą miske. Sylwetka wygląda kiepsko (mięśnie wydają mi się mega nie kształtne nie uformowane + mega gino od dziecka) trzymam sporo wody i mimo że zredukowałem w te wakacje do 95kg to nadal wyglądałem słabo. Oprócz tego mam jakieś inne aktywności poza siłownią (koszykówka boks,mma). I moje pytanie

Czy to przez wzrost tak cieżko idzie budowanie tej sylwetki? Bo patrze nie raz na gości po 180cm czy 175cm i jak się prowadzą (znajomi) trenują 3x w tygodniu co weekend melanz + jedzą co chcą a wyglądają wizualnie 5x lepiej odemnie. Nabite łapy szerokie plecy + krata na brzuchu. Tak samo siła np mimo że cały czas próbuje w podciąganie to cieżko mi nadchwytem zrobić z 3 pelne powtórzenia (podchwytem 8x bez cięzaru) a widzę pełno gości co normalnie strzelają dyche idealnie technicznie. Mam długie ręce i w wyciskaniu wiem że to może być utrudnienie,ale poprostu mam wrażenie że jak do moich warunków fizycznych to jestem słaby. Progresja jest wsumie bardzo powolna.

Co robić jak progresować i co zmienić żeby było lepiej. Fotki moge wyslać na pw

#mikrokoksy
#silownia
#trening
#sport
#dieta
#trenujzwykopem
  • 12
5 razy za duzo imo, jeśli nie wrzucasz soków, to kiepska regeneracja. Nie jesteś genetycznym freakiem - bez soków zapomnij o zajebistej sylwetce. Warto potrenować z coachem (żaden farmazoniarz instagrama), typowo wariat kulturysta, proste ćwiczenia, solidna micha i bedzie do przodu. Ale tak jak mowię, moim zdaniem bez soków nie oczekuj zbyt wiele. Pozdro
@issorii: Może nie masz predyspozycji do budowania sylwetki, jeden machnie 20 pompek i wygląda zajebiście, s drugi może chodzić rok na siłkę, brać stówkę na klatę i tego nie widać. Ewentualnie może jeszcze musisz trochę zrzucić, im mniej tłuszczu tym sylwetka się lepij prezentuje. Na pewno masz zajebiste wyniki siłowe, możesz iść bardziej w trójboj, po co komu sylwetka jak siada 300kg ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@issorii:
1. Rok to #!$%@? nie staż.
2. Nie wystarczy trenować 5x, przede wszystkim ten trening musi mieć ręce i nogi.
3. Nie słuchaj że 5x to za dużo, jak masz tyle czasu to warto go wykorzystywać.
Kontroluje ciężar w ruchu. Nie uprawiam ego liftingu. Opuszczam powoli. Technicznie jestem przekonany że wykonuje ćwiczenia poprawnie. Wiadomo że nie jest to idealne w 100% ale chyba u nikogo nie jest. Co do samego doboru ćwiczeń to zawsze jak układam plan staram się przy splicie żeby przetrenować każdy mięsień w danej partii. Dbam żeby push/pull był równo w tygodniu