Wpis z mikrobloga

Zauważyliście jak duża część świata zdążyła się ucywilizować - nie ma wojen w środkowej i zachodniej Europie, nie ma wojen w Ameryce Północnej, nie ma już nawet wojen w Ameryce Południowej (wiem, część z tych krajów ciężko nazwać bezpiecznymi, ale nie ma już bezsensownych wojen o terytoria itp.), nawet duża część Azji i Afryki jest wolna od konfliktów zewnętrznych. Tylko kacapskie i inne post sowieckie dzikusy dalej są na poziomie bliskiego wschodu czy kilku innych krajów azjatyckich i afrykańskich i dalej uznają, że skazywanie tysięcy czy setek tysięcy ludzi na śmierć w imię własnych chorych ambicji jest jedyną słuszną drogą. Ta dzicz nigdy nie będzie na poziomie życia krajów zachodnich, bo dla nich wjechanie czołgami w sąsiada jest ważniejsze niż życie na poziomie.
Ha tfu na te prymitywne ryje.

#wojna #rosja #ukraina #armenia #azerbejdzan #kirgistan #tadzykistan
  • 15
@bezczelnydoberman te poradzieckie światy zachowują radzieckie wpływy, bo leżą blisko Rosji

Inne kolonialne państwa miały tereny daleko, w Afryce, Azji i na dłuższą metę nie udawało im się mieć tam wpływów, gdyby nie to, to nie wiadomo jakby to wyglądało

Poza tym na przykład sytuacja w Irlandii jest dalej napięta, a straszne rzeczy działy się niedawno
@bezczelnydoberman: w Europie masz Serbię, Bośnię i Albanię, są Węgry, w których władze i spora część narodu marzy o powrocie do granic sprzed Trianon, tak więc wojny o terytoria w Europie to wcale nie są wykluczona. Nawet jeszcze niedawno w Irlandii Północnej była irlandzka IRA, która chciała zjednoczenia szmaragdowej wyspy, a w Kraju Basków ETA, która chciała niepodległegosci dla Baskijczyków.
@bezczelnydoberman:
We współczesnym świecie, na jego rozwiniętym obszarze wojny są prowadzone innymi środkami.
W jakim celu okupować teren jak można go gospodarczo zdominować i czerpać zyski - bez angażowania militariów.

Katastrofą jest to że my tego nie widzimy. Wydaje nam się że wojna to jest to co obserwujemy na Ukrainie, a tym czasem wojnę można prowadzić znacznie subtelniej. Nawet bez większej świadomości podbijanego społeczeństwa.
Zauważyliście jak duża część świata zdążyła się ucywilizować


@bezczelnydoberman: po prostu urodziłeś sie w najlepszym okresie polskiej historii od 300-400 lat albo i w ogóle, żyjesz w bańce, gówno byłeś i gówno widziałeś. Bałkany były 25 lat temu, gwałty, palenia ludzi żywcem, zabijanie dzieci, żołnierze patrzący na umierające dzieci. Irlandia Północna miała żołnierzy na ulicach i jak sobie porozmawiasz z brytyjczykami co służyli w armii to niejedną ci #!$%@?ą historię powiedzą.
nie ma wojen w środkowej i zachodniej Europie, nie ma wojen w Ameryce Północnej, nie ma już nawet wojen w Ameryce Południowej (wiem, część z tych krajów ciężko nazwać bezpiecznymi, ale nie ma już bezsensownych wojen o terytoria itp.), nawet duża część Azji i Afryki jest wolna od konfliktów zewnętrznych.


@bezczelnydoberman: GÓWNOPRAWDA
@bezczelnydoberman: Czyt. "nie mam pojęcia ani chęci doedukowania się o otaczającym mnie świecie, a także nigdy w życiu nie słyszałem o czymś takim jak wojna zastępcza". Kurła mać, u mnie w szkole to było nawet na geografii xD

Zakładam że OP ma 12 lat i nie pamięta nawet jak w 2009 r. kilkadziesiąt ludzi było rannych po wybuchu bomby w aucie podstawionym przez ETA (zamachowców islamskich pomijam jako element pozaeuropejski).