Wpis z mikrobloga

@seraph88: jak ktoś ma do wydania 5 kafli na telefon to i 6,5 przełknie. Przynajmniej przez 5-6 lat dostaniesz aktualizacje i jakiś serwis.

O ile rozumiem wydawanie 1000 zł na Xiaomi czy inne Oppo bo wtedy bierzesz ryzyka zostania na lodzie po prostu na klatę o tyle nie zrozumiem wydania 4-5 kafli na androida nawet od Samsunga. Samsung po dwóch latach będzie miał na ciebie #!$%@? a wartość urządzenia które kupujesz
@Weretek: może to przykłady anegdotyczne, ale mnie stać i tyle używam ¯_(ツ)_/¯ Wielu moich znajomych też zmienia co 3-4 lata. Nie każdy kogo stać to bananowy oskarek, który musi mieć najnowszy model (chociaż wymiana co roku jest całkiem opłacalna).

A nawet jak kogoś nie stać i go po prostu chce to przy rozbiciu na 36 rat róznica w cenie 5k a 6,5k też jest minimalna.
@nalej_mi_zupy: Ja osobiście uważam, że każdy telefon powyżej 2,5k to już przesada, ale raczej z moich obserwacji 2 lata to maks użytkowania telefonu. Sam mam problem, żeby nie rozłupać albo zgubić telefonu w 1,5 roku.
@Weretek: Zależy jak go używasz. Jakbym psuł telefony to też by mi było szkoda. Obecnie mam 4 letni cykl używania iPhonów od modelu 4 i każdy przeżył do końca dni swojej baterii, a potem po wymianie baterii służył jeszcze komuś w rodzinie. Podejrzewam, że dzieląc ich cenę prez liczbę dni użytkowania czy to u mnie czy u rodziców ceną przebił niejedną słuchawkę za 2,5k.
@nalej_mi_zupy: Nie rzucam telefonem po ścianach, ale telefon to tylko telefon, mam go przy sobie praktycznie zawsze, często mam go w rękach albo przy uchu, czasami w pośpiechu. Wypadki się zdarzają, a nie uznaję casów (Bo jaki jest sens kupienia uber drogiego telefonu z ładnymi pleckami, żeby schować je w kawałku gumy). No i nie boję się o telefon w warunkach gdzie jest dużo kurzu lub np. piasku, bo to tylko
@nalej_mi_zupy: ja liczyłem zl/dni i za #!$%@? się to nie opłacało xD ale nie po kupuje iphona żeby mi się „opłacało” względem siaomi. Bardziej już szanuje swój czas. Po prostu to już nie te czasy kiedy weekend siedzialem na xda żeby custom roma wgrać bo gniazdo słuchawek nie działa w stockowym rom xD
Samsung po dwóch latach będzie miał na ciebie #!$%@?


@nalej_mi_zupy:

Samsung oficjalnie poinformował, że modele z linii Galaxy S22 i Galaxy S21 oraz Galaxy Tab S8, a także Galaxy Z Fold 3 i Galaxy Z Flip 3 otrzymają cztery aktualizacje Androida wraz z One UI i do tego będą dostawać poprawki zabezpieczeń przez aż pięć lat.
@Weretek: no ale też trzeba pamietac, że iPhone po tych 3-4 latach jest jeszcze w calkiem niezłym stanie do używania, Android już nie ogarnie systemu po takim czasie i nawet jak zapłacisz za niego 5k to po 2 latach jest do wyrzucenia raczej