Wpis z mikrobloga

@2giekonto: z tego, że wykręcałem wyniki oszczędności energii rzędu 50% gdy zajmowałem się kilka lat temu efektywnością energetyczną. Połowa ludzi nie wie jak się prawidłowo wietrzy pomieszczenia, do czego służy głowica termostatyczna, że światła się wyłącza / przygasza itd.
@LittleOpa i czego jeszcze nie wie połowa ludzi? Czego jeszcze ich nauczycie socjaliści? Jak żyć? Że państwo o nich zadba tylko mają nie zużywać niczego? Ja pracuje po to, żeby mieć oświetlony cały ogród i #!$%@? takiemu misiowi jak ty, czy będę marnował w twoim przekonaniu energię czy nie. Za tą energię płacę, to znaczy płaciłem uczciwa cenę. Ogrzewanie też mam skręcić do 18 stopni? Skarpety cerować zamiast kupić nowych? Robić pomidorową
@roonie: Ponieważ jeśli już mają być jakieś rozwiązania (dla mnie cena powinna być uwolniona) to limit średniego zużycia na gospodarstwo jest najsensowniejszy - wynika z danych GUS. Ten limit wystarcza na zapewnienie podstawowych potrzeb. Jeśli ktoś chce więcej zapłaci więcej za komfort który da mu energia w cenie 2,4 zł / kWh.

Czasy taniej energii się skończyły, ale do niektórych to nie dociera.
a pracuje po to, żeby mieć oświetlony cały ogród i #!$%@? takiemu misiowi jak ty, czy będę marnował w twoim przekonaniu energię czy nie.


Nikt ci nie zamierza zabraniać.

Za tą energię płacę, to znaczy płaciłem uczciwa cenę.


Aktualna cena rynkowa to 2 zł / kWh, dlatego dostaniesz podwyżkę i świeć sobie dalej. Dlaczego piekarz który zatrudnia ludzi i produkuje żywność potrzebną ludziom do życia ma tyle płacić za prąd i zbankrutować,
Ja tu czegoś nie rozumiem, no i żeby nie było jestem przeciw jakimkolwiek dopłatami, plusami czy resztą patologii.
Ale czy po przekroczeniu 2000kWh rośnie całość rozliczenia czy tylko to po przekroczeniu 2000?

#!$%@? dają i tak dużą pomoc (nie powinno jej być wcale no ale cóż) a polaki robaki że mało i dej mnie za darmo bo mam dzieci? Ja #!$%@?

Masz zużycie 4000kWh rocznie to zacznij oszczędzać, zmniejsz do np 3200
Ale czy po przekroczeniu 2000kWh rośnie całość rozliczenia czy tylko to po przekroczeniu 2000?


@BeHappy: Z tego co Morawiecki wcześniej mówił to tylko za nadwyżkę masz wyższą cenę. Czyli pierwsze 2000 kWh płacisz starą cenę (bez podwyżki), podwyżka będzie dotyczyć tylko kWh ponad to. I jest to dla każdego, niezależnie od dochodów czy posiadania dzieci. Wg mnei jeden z nielicznych dobrych pomysłów tego rządu, bo nie dzieli społeczeństwa i nie faworyzuje