Wpis z mikrobloga

@kaaban:

chcesz mieć basen olimpijski na chacie to miej, ale nie może być tak, że woda do jego napełnienia kosztuje tyle samo co woda dla zwykłego Mariusza


Co następne? Różnicowanie cen całej reszty rzeczy według zarobków? Ty się dobrze czujesz?
  • Odpowiedz
  • 0
@DzonySiara wincyj socjalizmu, zarzynania gospodarek z powodu wirusika, byciem jezusem narodów w nie naszej wojnie to będzie więcej takich rozkmin jak ogarnąć dodatki, ceny regulowane i inne gówna xD
  • Odpowiedz
ktoś kto mieszka sam ma taki sam limit na zużycie energii jak ci co mieszkają w piątkę

@DzonySiara: Nie żebym ich usprawiedliwiał, ale mają nauczkę po dopłacie węglowej. Łatwiej dawać zniżkę per licznik.
  • Odpowiedz
@joolekk: ale znów byłyby deklaracje ile osób w gospodarstwie domowym. Poza tym weryfikacja wniosków itd. 2000 przy rozsądnym gospodarowaniu, mieszkając w mieszkaniu spokojnie na 3 osoby starczy.

Polacy nie ogarniają, a szczególnie wykopki że energię należy oszczędzać tj. znaleźć sobie np. inne hobby niż katowanie swojego RTXa na kolejnej gierce.

@LittleOpa jak ma się kuchenkę elektryczną to już nikłe szanse że się zmieścisz. Tak samo jak masz dzieci i robisz pranie
  • Odpowiedz
Jedno dziecko małe więc pralka + suszarka chodzi kilka razy dziennie.


@mechanior: pieluchy pierzecie i suszycie czy co? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
kilka razy dziennie? czyli z rana, w południe i wieczorem,
co to dziecko robi, że co parę godzin jest w stanie zapchać całą pralkę?

czy macie po prostu dwa ubranka dla niego i jak z rana pobrudzi to w południe jest prane a na wieczór
  • Odpowiedz
@DzonySiara: Pewnie mieszkasz z rodzicami i nie placisz rachunkow skoro uwazasz to za zle rozwiazanie. Przeciez wszystkie sprzety pracuja z taka sama moca czy jest w mieszkaniu jedna osoba czy 10. Oczywiscie csestotliwosc to inna bajka ale dla przykladu jak mieszkam sam to mon sasiad co ma analogiczne mieszkanie do mnie i dwojke dzieci placi srednio 30-40zl wiecej za 2 miesiace a dodam ze na prawde czesto mnie nie ma w
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny ciężko powiedzieć co tyle prądu żre, dwie lodówki, zamrażarka, pompa ciepła, stacjonarka syna, 3 tv 55cali ( tutaj to sam gonie żonę i syna żeby wyłączali jak nie ogladaja), indukcja, piekarnik. Światła wszystkie na ledach. Pompa ciepła pewnie lwią część konsumuje będę musiał zawołać jakiegoś magika niech sprawdzi czy dobrze ustawione. W domu trzymam w dzień 21 a w nocy 19°C. Inna sprawa że za maj i czerwiec miałem
  • Odpowiedz
@mechanior: no dużo tego prądu schodzi,
nie wiem jakie masz tam taryfy, itd.. ale jak przeliczę to co ja płace to mi wychodzi, że u Ciebie około tysiaka miesięcznie za ten prąd wychodzi?

no chyba, że faktycznie na takiej bogatości ten prąd leci, 3 sztuk TV na 2+2 z tego jedno małe dziecko to tak trochę sporo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny za cały zeszły rok wyszło 8500zl zł. Dodatkowy tv to wymyśl żony, jako że często mnie nie ma to zażyczyła sobie tv w sypialni (ja jestem przeciwny tv w sypialnil) czasami wiesz zapomni wyłączyć a drugi w salonie już gra.
  • Odpowiedz
Wie ktoś jak elektrownia będzie traktowała prosumentów będących na starych zasadach? Limit energii będzie liczony od pobranej energii z sieci czy od całej sumy zużycia ?
  • Odpowiedz