Wpis z mikrobloga

łapiecie się pod to? Bo ja przy 3 osobach w mieszkaniu zużywam 2600-2800kWh rocznie i to było przed kupnem indukcji xD


@radziuxd: Każdy się łapie. Dla każdego pierwsze 2 tys. kWh w niższej cenie, w wyższej cenie dopiero nadwyżki ponad to.
  • Odpowiedz
A teraz wysyp rozpieszczonych socjalem nierobów zamiast zauważyć że jest to realna pomoc to płaczą


@BeHappy: Ciągną prąd po cenie poniżej kosztów, do którego muszą dopłacać przedsiębiorcy, teraz im chcą podwyższyć cenę prądu bliżej rynkowych stawek i kwik.

Niczym się nie różnią od pogardzanych przez nich beneficjentów 500+, kwik na cały wykop że im dopłaty socjalne do prądu zabierajo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
5 osobowa rodzina ma 1500 zł z samych socjali w podstawowej wersji


@LittleOpa: Widzę że 500+ to taki wytrych. Rodzina nie ma na wakacje? Przecież mają 500+! Nie mają komputera dla dziecka? Przecież dostają 500+! Nie mają na prąd? Przecież dostają 500+!
No ludzie.. to jest jedno 500 plus, a nie 500 na wakacje, 500 na komputery, 500 na zajęcia dla dzieci, 500 na inne wydatki. A w rzeczywistości wystarczy kupić
  • Odpowiedz
Ale dlaczego stare baby i single nie mają płacić rynkowej ceny za energię? :) no jakim prawem ps5 piwniczaka ma chodzić na tanim prądzie, a dildo małżeństwa z trójka dzieci, które ma dostarczyć odrobinę radości w tym smutnym świecie ma śmigać na mega drogim prądzie premium? :) no dlaczego :)


@2giekonto: Jak są ulgi podatkowe czy jakieś dopłaty dla rodzin z dziećmi to kwik że singlom zawsze tylko wiatr w oczy
  • Odpowiedz
@asiajasiabasia I to jest straszne jak przyzwyczaili ludzi do tego żeby tylko dawać dawać dawać
A jak nawet dostaną to mało

Mnie to też niestety w jakimś stopniu dotknie ale niech bal trwa dalej, jak już zatoniemy jako kraj to ja sobie jakoś poradzę
I z przyjemnością będą patrzył na tych którzy poszli na dno bo już nie będzie pieniędzy żeby taką patologię wspierać plusami
  • Odpowiedz
wiem, wiem, źle sformułowałem pytanie. Bardziej mi chodziło o to kto ile zużywa, ale widzę po komentarzach, że nie tylko ja sporo ponad te 2000kWh.


@radziuxd: Wsparcie państwa powinno się ograniczyć do minimum socjalnego. Czyli żeby nawet najbiedniejszy obywatel mógł egzystować w minimalnie godnych warunkach cywilizowanego człowieka - mieć bieżącą wodę, móc się umyć, mieć elektryczność w domu - a nie prać w rzece i siedzieć przy świeczkach. Ten limit to
  • Odpowiedz
fakt, ludzie posiadający liczne rodziny powinny mieć odpowiednio obniżony. Wiadomo, że w więcej osób w mieszkaniu będzie cieplej


@aegispolis: I cyk, zaraz kwik że "patologia co narobiła 10 dzieciaków ma 10 tys. kWh a normalnie pracujący obywatel i płacący podatki z dwójką dzieci ma limit 4 tys.". Nie dogodzisz nikomu, jakbyś się nie obrócił to dupa zawsze z tyłu.
  • Odpowiedz
Widzę że 500+ to taki wytrych. Rodzina nie ma na wakacje? Przecież mają 500+! Nie mają komputera dla dziecka? Przecież dostają 500+! Nie mają na prąd? Przecież dostają 500+!

No ludzie.. to jest jedno 500 plus, a nie 500 na wakacje, 500 na komputery, 500 na zajęcia dla dzieci, 500 na inne wydatki. A w rzeczywistości wystarczy kupić dziecku buty i kurtkę albo nie daj Boże zapisać do logopedy i 500 plus
  • Odpowiedz
Widzę że 500+ to taki wytrych. Rodzina nie ma na wakacje? Przecież mają 500+! Nie mają komputera dla dziecka? Przecież dostają 500+! Nie mają na prąd? Przecież dostają 500+!

No ludzie.. to jest jedno 500 plus, a nie 500 na wakacje, 500 na komputery, 500 na zajęcia dla dzieci, 500 na inne wydatki. A w rzeczywistości wystarczy kupić dziecku buty i kurtkę albo nie daj Boże zapisać do logopedy i 500 plus
  • Odpowiedz
@LittleOpa: Tobie to by powiedzieli że od dzisiaj jesz co drugi dzień i byś się jeszcze z tego cieszył, bo przecież żywność trzeba oszczędzać i można sobie znaleźć inne zajęcie niż żarcie xDDD Kwiat elektoratu pisowskiego xDDD
  • Odpowiedz
@asiajasiabasia: @BeHappy: A czy ja napisałam coś takiego w ogóle? Czy ja gdziekolwiek napisałam, że państwo MUSI mi dawać kasę na buty dla dziecka, bo mnie nie stać? Stać mnie, mam zabezpieczenie finansowe dla dziecka.

Pisałam o tym, że według wykopowych ekspertow 500+ powinno starczyć na wszystko. Jakikolwiek problem się pojawi to zaraz się podnosi, że jest 500 plus i to powinno rozwiązać wszystkie bolączki finansowe rodziny. Ba, ludzie nie
  • Odpowiedz