Wpis z mikrobloga

A więc był u nas taki scrum master, Maciek się nazywał. Jak się witał, to zawsze dłoń uścinął, ale to było kiedyś, bo teraz praca zdalna, więc nici z witania się. Ale do rzeczy. Certyfikatów miał mnóstwo, zazwyczaj pozdawanych na +90%. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że Maćka - bo tak miał na imię, jak już wcześniej wspomniałem - podsłuchał kiedyś z kibla mój dobry kumpel Michał. Powiedział, że w rozmowie telefonicznej usłyszał, że żona Maćka to też scrum masterka, poza tym w rozmowie padły słowa pomidory, kantyna i siłownia.

Od tamtego czasu zaczęliśmy mieć z Michałem przypuszczenia, że Maćka do roli scrum mastera przyuczyła żona. Zaczęły się niewinne pytania z naszej strony w stylu:
- Ej, jak tam korepetycje u żony? xD
- Co robicie przez cały dzień?
- W domu leżycie do góry brzuchem?

Maciek odpowiadał zdawkowo, jak gdyby nigdy nic. Na przykład na pytanie co u ciebie zaczął odpowiadać spoko, gdy wcześniej zawsze nawinął jakiś temat. Może takie dokuczanie z naszej strony nie było najprzyjemniejsze, ale takie zachowanie Maćka zaczęło nam uświadamiać, że on musi coś ukrywać - w końcu gdyby był czysty, to nie przejąłby się tak takim dogryzaniem.

Na spotkaniu w kuchni opowiedzieliśmy o wszystkim Bogusiowi - to miły junior, w pracy challenguje deadlajny i w sumie go lubimy. Wychował się w domu dziecka - można powiedzieć, że taki chłopak z ulicy, co zawsze dzień dobry mówi. Czasem ma swoje humorki i nawija o tym, że jest #przegryw, a my go wtedy pocieszamy. No ale do rzeczy - Boguś powiedział, że dołączy do cichego śledztwa naszego ulubionego scrum mastera Maćka.

Dobra Mirki, rozpisałem się, a muszę uciekać na piwerko, więc jeśli chcecie usłyszeć jak doszło do wylania Maćka z roboty, to dajcie plusa i do usłyszenia w kolejnym wpisie.

wołam: @justNone, @Pa_powachal_paluchy, @lycaon_pictus, @thority, @NoMoreTearsJustSmile, @simia, @Romska_Palo_Ul_Laputa, @Lucy_Fear, @botereq, @cebuula, @iAmTS, @maciej__, @geodetaPiotr, @patrolez, @Pfnet, @Tegridy, @jakno, @asdxmee, @space_cockroach, @Boniasty, @eite, @Wekto, @Benio_Czarodziej, @Steasy, @Avekkk, @W_nocy_x3, @asunez, @rysiacz, @dejvo, @Ankonator, @z--x, @konrad-sebastian-niemyjski, @TM6XUlgvbz5kxzqnzYZF, @Creamfields, @eyzrt, @zbinior, @niektoinnyaja, @mikzur, @tikoczento, @Nighthuntero, @Malkovitz, @Yacoshe, @fukken, @SirYabol, @SuperMaslo, @ookurasama, @TymRazemNieBedeBordo, @Awerege, @wykopowicz71, @ytyfy, @kamin, @sensuel, @ATAT-2

#programista15k #programista25k #programowanie #sprintyjacka #scrum #korposwiat #pracbaza
  • 14
  • Odpowiedz