Wpis z mikrobloga

#it #programista15k #pracait #programowanie

Mirki, jestem już w tym magicznym IT, ale szukam dróg rozwoju. Jakieś rady jak pójść w stanowiska typu Product Owner oraz IoT?

Obecnie pracuję jako inżynier wsparcia, jednak niestety robota dużo mniej rozwijająca niż się zapowiadało (firma zresztą też) i zaczynam myśleć nad zmianą - firmy i stanowiska.

Wcześniej parę lat spędziłem w automatyce przemysłowej przed kompletnym przebranżowieniem, chociaż tam też miałem trochę do czynienia z IT - sieci, wirtualizacja itd, co zresztą pomogło wejść w IT.

O kodowaniu nawet nie myślę, ponieważ zarabiam całkiem ok i nie wyobrażam sobie zejść z zarobkami do Juniora. Poza tym kodowanie to nie jest coś co gra w moim sercu, jako automatyk programowanie to dla mnie co najwyżej pętle i ify oraz low-code typu Node-Red.

I teraz pytanie - jak dobrze wejść w stanowisko typu Product Owner? Zarządzenie wizją produktu, ustalenia ze stakeholderami - to jest coś co poniekąd w jakiś sposób robiłem i w czym się widzę. Kasa z tego co widzę też fajna, o perspektywach nie wspominając. Tylko pytanie jak kogoś przekonać żeby dał tą pierwszą pracę?

Kursy? Szkolenia? W przeciwieństwie do Junior Devów nie założę backlogu wymyślonego produktu na Githubie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sporo artykułów i podcastów mam za sobą, ale jak się wyróżnić z tłumu?

Jakieś doświadczenia?
  • 3