Wpis z mikrobloga

Ogólnie to z tym wpisem to chodziło mi o to, że jesteśmy już na drugim etapie:

1. Spada popyt (to już mamy).
2. Spada produkcja (w trakcie i widoczne jest to w wielu branżach).
3. Rośnie bezrobocie.
4. Dopiero teraz jest wpływ na ceny.

Każdy kryzys jest identyczny i każdy przechodzi przez te 4 etapy. Oczywiście, kryzysy różnią się podłożami i przyczynami, ale gdy już szambo wybije to każdy jeden kryzys przebiega dokładnie tak samo.

Banki Centralne to doskonale rozumieją i dlatego od kilku dekad próbują temu przeciwdziałać na samym początku tego łańcuszka - stymulując i podtrzymując popyt (a dzięki temu utrzymują również produkcję i zatrudnienie, a skoro są te 3 zapewnione to rykoszetem dostaje poziom cen).

Ten kryzys również będzie identyczny, żadne "tym razem będzie inaczej". Zawsze jest identycznie ;D

Banki Centralne już nic nie mogą zrobić, bo ich amunicja powoduje inflację, a ta już jest bardzo wysoka, a dodatkowo nowy poziom cen nadal nie został ustabilizowany - dużo tutaj już nie można wyczarować, jakby się dało to uwierzcie mi, a z resztą, nie wierzcie a patrzcie - patrzcie na ręce Banków Centralnych, te już nie stymulują popytu, a robią przeciwieństwo stymulacji, albowiem recesja jest zawsze lepsze od hiperinflacji.

Jakby była jeszcze jakakolwiek inna możliwość to Banki Centralne poszłyby w tym kierunku na tysiąc procent. Jednak tym razem innej możliwości nie ma.

#nieruchomosci #gielda #gruparatowaniapoziomu #inflacja #ekonomia #gospodarka
  • 10
@CaptainSparrow: nikt niestety jeszcze nie znalazł rozwiązania problemu równowagi czterech współczynników (popyt / produkcja / bezrobocie / ceny).

Ogólnie to od 2008 to jest takie pudrowanie trupa, a jeszcze może się uda przez kilka lat no i się udawało, bardzo długo się to udawało nawet - prawie 15 lat, a więc ogrom czasu, jednakże teraz już jest ściana.

czyli cieszysz sie, ze ludzie beda bezrobotni ? Ze bedzie bieda.

Nie cieszę
@CaptainSparrow: Ja się cieszę. Skończy się wasze udawanie wyższego statusu niż naprawdę macie. Praca w korpo, w której zastąpiłaby was małpa, 0-500pln na koncie pod koniec miesiąca i cztery kredyty - ale samochód w leasingu i mieszkanko na kredyt (koniecznie ze zmienną stopą) muszą być xD No cóż, za niedługo już nie będzie - zostaną tym, którzy na nie zarobili, a nie tym, którzy udają za pieniądze z banku.
Ten kryzys również będzie identyczny, żadne "tym razem będzie inaczej". Zawsze jest identycznie ;D


@haha123: Ale u nas w Polsce może być troche inaczej.
Dlaczego? Bo mamy oprócz Polaków mase Ukraińców i mase innych narodowości. Gdyby w Polsce zostawić powiedzmy Polaków i Ukrainców, a reszcie nacji powiedzieć bye bye - to byśmy wcale nie musieli mieć wysokiego bezrobocia.
@haha123: dołączę do tematu. Mam firmę, która produkuje opakowania do producentów różnych dóbr. W sierpniu mieliśmy sprzedaż niższą o polowe. We wrześniu o 80%. Firmy po prostu wstrzymują produkcje wiec nie używają opakowań. Na rynku powoli przestaje chodzić o cenę zakupu. Nikt nie kupuje. Jest gorzej niż na początku covida, kiedy zamykali gospodarkę. Prowadzę firmę 20 lat i zatrudniam 20 osób. Pieniędzy mam na jakiś pół roku działania. Potem jeżeli nic