Wpis z mikrobloga

Kurcze, gdyby tyle samo poruszenia wśród ludzi wywoływała śmierć 19 letniego chłopaka z Ukrainy który żył sobie spokojnie aż pewniego dnia musiał iść walczyć i zginął gdzieś w błocie w strasznych warunkach walcząc o swój naród co śmierć 96 letniej kobiety która zmarła pod opieką profesjonalnego personelu medycznego na przepięknej, spokojnej posiadłości o powierzchni 20000 hektarów w Balmoral. Świat byłby piękniejszy

#wojna #ukraina #rosja #swiat #wielkabrytania #uk #polska
Pobierz
źródło: comment_1662660334HxXayTHPB3TiIAJy1KhDlm.jpg
  • 42
@Aplikacja_TelaDei:

A jak poszedł król na wojnę,
Grały jemu surmy zbrojne,
Grały jemu surmy złote
Na zwycięstwo, na ochotę...

A jak poszedł Stach na boje,
Zaszumiały jasne zdroje,
Zaszumiało kłosów pole
Na tęsknotę, na niedolę...

A na wojnie świszczą kule,
Lud się wali jako snopy,
A najdzielniej biją króle,
A najgęściej giną chłopy.

Szumią orły chorągwiane,
Skrzypi kędyś krzyż wioskowy...
Stach śmiertelną dostał ranę,
Król na zamek wracał zdrowy...

A jak
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Aplikacja_TelaDei: słowa Stalina tu wypada przytoczyć. Śmierć jednostki to tragedia, śmierć tysięcy to statystyka. A tak na dobrą sprawę, mamy tu historię królowej która coś tam zmieniła na świecie przez 70 lat i biednego randoma który zginął w obronie swojego domu. Może nie z nazwiska, ale w książkach się pojawi. Może nie zawsze wspaniała, ale na pewno tak zostanie opisana.
@Aplikacja_TelaDei: Elżbieta jest dla Anglii i trochę dla świata figurą historyczną, zastała Anglię EWGowaną a zostawiła brexitowaną itp.
Nikt chyba nie myśli w kategoriach czyja śmierć jest ważniejsza w końcu "śmierć każdego człowieka umniejsza mnie..."

Gx
@Aplikacja_TelaDei bo tak działa świat i taka jest właśnie realna sensowność wojen. Żołnierze dostaną pomnik zbiorowy, a generał co zginął w ciepłym miejscu dostanie osobny. Nikt poza może najbliższymi nie doceni twojego poświęcenia ku chwale ojczyzny.
chłopak z Ukrainy miał taki wpływ na świat jak monarchia brytyjska


@Priya: mysle że żołnierz nieznany zawsze miał ogromny wpływ na kreowanie sie losów swiata.
@Priya: cieszę się że jest ktoś komu jeszcze się chcę tłumaczyć innym świat.
Jednak myślę że próżny Twój trud gdyż wpis taki jak opa pokazuje jak bardzo odrealnione mamy społeczeństwo, jak daleko jesteśmy w ciemnym pustym kanale ściekowym inteligencji.
@LifeReboot: I takie wyjaśnienie mi się podoba i do mnie przemawia.

Saszków są miliony. Królowa (tak samo jak prezydent, premier, kanclerz, Chosen One itd.) jest jedna.

Jeśli rządziła przez 70 lat i nie strąciły jej z tronu żadne większe skandale, choć w latach 90. musiała się z nimi mierzyć i nie usunęła jej żadna dworska koteria, to znaczy, że umiała w panowanie.

Co miała za uszami, to miała, ale nie sądzę,