Wpis z mikrobloga

Nie wiem kto jest autorem tego projektu... ale jest genialnie hipnotyzujący! Źródła mówią że lokacja tych odpływów to Taiwan i mają one służyć do tworzenia wirów z silnym nurtem wody... który pozwala szybko odprowadzać ogromne ilości wody deszczowej spływającej po stromych zboczach. Mistrzostwo w swojej prostocie(ʘʘ)

Chcesz być na bieżąco? #zwiadowcahistorii - tag z moimi najciekawszymi znaleziskami! Zapisz się też do mikrolisty zwiadowcahistorii - plusując ten komentarz bym zawołał Cię do najlepszych znalezisk!

Sprawdź też mój blog WWW firmowy SKLEP ZH oraz kanał na YT

#ciekawostkihistoryczne #historia #taiwan #susza #woda #rzeka #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #qualitycontent #kamienie #chiny #kanal #deszcz #budownictwo #architektura #drogi
Pobierz Zwiadowca_Historii - Nie wiem kto jest autorem tego projektu... ale jest genialnie hi...
źródło: comment_1662397507a80ANkovsXENM1lmkzGS4f.jpg
  • 23
@Zwiadowca_Historii: no nie wiem czy efekt wiru zostanie zachowany, jeśli odpływ się zatka, a jak kolega @Roman_: zauważył, przy takim prześwicie byle śmieć zapcha ten wpust. Mi to wygląda jakby notorycznie miało się zapychać, a w korycie zbierał się piach, tym bardziej jeśli jest tam duży spadek. Ogólnie pomysł fajny, ale wydaje mi się kłopotliwe w utrzymaniu.
@Ipsy: no spoko. A jakby zrobił butelka z tyłu nie miała dna to by wyleciała woda jeszcze szybciej. Tutaj chodzi o zamknięte naczynie i to, że robi się różnica ciśnienia i powietrze musi pokonywać tę samą drogę w przeciwnym kierunku.
Jeśli to byłbyoby problemem to obok air vent byłby lepszy niż wir xd
A tak to nie wiem co ma być super w zakręconym spływie z małymi otworkami w miejscu gdzie