Wpis z mikrobloga

Jest mnóstwo sposobów oddychania, ale większość ludzi robi to bezwiednie i nawet o tym nie myśli.

Na filmie są pokazane trzy sposoby oddychania, które można stosować, by zmienić swoje tętno, a poprzez to reakcję w róznych sytuacjach, swoje odczucia, swoje zachowanie. Oczywiście można oddychać jeszcze inaczej, dowolnie.

Tutaj wytłumaczenie, dlaczego tak się dzieje:
https://www.youtube.com/watch?v=rzbe1ix2AuM&

Pierwszy sposób to zwykłe spowolnienie i pogłębienie oddechu, skupienie się na oddechu, które pozwala się skupić, odzyskać kontrolę, przyjrzeć się z innej perspektywy.
Drugi sposób zwiększa ciśnienie krwi i obniża puls, więc uspokaja.
Trzeci sposób to hiperwentylacja. Coś podobnego do oddechów Wim Hofa, ale krócej i słabiej.

Czwartym sposobem byłaby odwrotność drugiego sposobu, ale czy chcemy się stresować dodatkowo, przymuszać się do tego? Jednak jest to najczęściej stosowana metoda, gdy ktoś jest zestresowany, przerażony, cokolwiek - ludzie mówią: "weź głęboki wdech". Powinno się mówić: zrób "głęboki" wydech. Powinno robić się wydech w takiej sytuacji.

#medytacja #ocd #nerwica #adhd #stres #pracbaza #swiadomysen #oobe #angielski
Nemayu - Jest mnóstwo sposobów oddychania, ale większość ludzi robi to bezwiednie i n...
  • 28
@Dreampilot:
Chodziło o ten link:
https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fnhum.2014.00070/full

@Fanatyk_Wedkarstwa:

Wkleiłeś 404... Nie czytałeś tego nawet prawda?

Jakbyś się zastanowił to byś zauważył, że ten drugi link to właśnie link do badania o którym mowa w znalezisku, że ten link wziąłem właśnie z tego wykopu - z powiązanych. Kliknąłbyś i zauważył, że to dokładnie to samo. Nawet jeśli czytałem tamten artykuł kilka lat temu to nie sprawię, że artykuł pojawi się z powrotem
@Fanatyk_Wedkarstwa: @Dreampilot: @Nemayu:
Jeśli chodzi o LD nie ma wątpliwości że to istnieje, są badania EEG, jest fMRI, są badania ruchu gałek ocznych. Oddychanie ma tu wpływ jak pisałem, medytacja oparta na oddechu może wspomóc doświadczanie LD
A co do OBE, no cóż to już kwestia wiary, Marek Sęk z Radia Paranormalium napisał ciekawy artykuł "Gdy za badanie OBE zabierają się naukowcy" też w tym radiu było dużo audycji
@Nemayu: @siadatajta: oobe to bullshit, koniec tematu.

Nie chce mi się już kłócić o takie głupoty, wystarczająco dużo czasu już straciłem. XXI wiek a wy wierzycie w jakieś wychodzenie z ciała, ja #!$%@?... W tarota też wierzycie?

Przestań walczyć ze swoim chochołem i zacznij czytać, co do ciebie piszę.


Ale po co skoro wypisujesz kompletne głupoty i sam olewasz co ja do ciebie piszę? Przed chwilą twierdziłeś, że LD nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@billuscher: Tak, te kabiny to częściowa deprywacja (temperatura, dźwięk, światło, łóżko wodne) ale Hemi-Sync również działa bez kabin. Oni zaczynali w motelach i obecnie TMI prowadzi też warsztaty poza swoją siedzibą. Na jakimś zdjęciu widziałem zwykłe materace z łóżek położone na ziemię.
Hemi-Sync to kombinacja różnych metod. Tych dźwiękowych jak binaural beats, pink noise, relaksująca muzyka; jak i mentalnych -- progresywna relaksacja, oddychanie, i nawet elementy hipnozy. Ale nie ma neurofeedbacku
@Dreampilot: Jeśli chodzi o nagrania tak są tam różne metody: oddechowe (ćwiczenia z wdechem i wydechem i chantowanie przy tym) wizualizacyjne (energy conversion box) różne mantry (I am more than my physical body...)
W kabinach można sprawdzań stan wejścia w trans, rozmawiać z badaczami (są nagrania z kabin, były na Focus X and Beyond) i prowadzić procedury połączenia deprywacji z powyższymi, które mają dużą skuteczność
@Fanatyk_Wedkarstwa: Przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Walczysz z chochołem. Żadnego 404 ci nie wkleiłem. Wytłumaczyłem o co chodziło z tym linkiem, ale głupio ci przyznać, że czegoś oczywistego nie zauważyłeś.

Tłumaczyłem ci, że LD można tak samo udowodnić jak OOBE - nie można. Dowód na LD jest dokładnie taki sam jak na OOBE - to tez już tłumaczyłem.