Wpis z mikrobloga

Może i eksperci z Państwowego Instytutu Ekonomicznego pomylili się w ubiegłym roku co do podwyżek stóp procentowych w 2022, ale za to teraz kłamią bardziej niż Glapa na molo w Sopocie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/koniec-bolesnych-podwyzek-stop-procentowych-w-polsce-to-niewykluczone/vbv5bh1

Nie spodziewamy się podwyżki stóp procentowych we wrześniu, ponieważ dane gospodarcze wskazują, że gospodarka hamuje — powiedział Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego, w rozmowie z PAP.


#nieruchomosci #kredythipoteczny #ekonomia #finanse #pieniadze #inflacja
mookie - Może i eksperci z Państwowego Instytutu Ekonomicznego pomylili się w ubiegły...

źródło: comment_1661622266c0gqhaduHtDI6xIbYdCBQl.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mookie wzrosty będą na tyle duże by kredyciarze zapłacili więcej niż gdyby:
Nie było wzrostów
I nie byłoby również wakacji kredytowych?

Bo jak sobie policzyłem to kredyt wychodzi sporo taniej niż wynajem
  • Odpowiedz
via Android
  • 6
@Kiedysbedeczerwonka sugerujesz, że te potężne analizy powstają na takiej samej zasadzie jak te robione przez randomów na wykopie czyli poprzez sprawdzanie czeskiej stronki na kiblu z browarem w ręku? ()
  • Odpowiedz
Podczas tych potężnym analiz rok temu o wzrostach stóp o 0,1%, wykop wtedy robił takie memy z glapą


@mookie:

Na plus dla spadkowiczów- wybuchła wojna i inflacja oraz stópki jeszcze bardziej to the
  • Odpowiedz
to twoim zdaniem stopy wzrosną czy już nie?


@mookie:

Wzrosną na pewno mniej niż twierdzili spadkowicze. A tak jak pisałem już rok, dwa i trzy temu- kredyt jest nadal bardziej opłacalny niż wynajem, wbrew temu co mowiles Ty, Pasti oraz Mick ¯\_(ツ)_/¯

Więc Twoim zdaniem- czy ceny nieruchomosci spadna ponizej poziomu gdy mowiles o spadkach? Bo inaczej mówimy o wzrostach + powinienes wziac pod uwage hajs spalony na wynajmie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@KakaowyTaboret ty mówiłeś że stopy będą na 0% a one już są 6,5, wykopki przewidywały 7%. Jak ktoś wtedy brał kredyt na firmę to dziś jest mocno stratny słuchając takich jak ty. Na szczęście moja firma nie jest zadłużona.
  • Odpowiedz
ty mówiłeś że stopy będą na 0%


@mookie:

Ja raczej przed wojną przewidywałem wzrosty do około 5% xD Kiedy mówiłem, że będą 0 przez cały czas kredytu hipotecznego? I nadal 5% jest bliżej obecnym stopom niż 12, a przewidywałem to nie 4 miesiace temu a jakieś 12
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@KakaowyTaboret w zeszłym roku mówiłeś że stopy będą 0% tak jak inni wzrostowcy.
Kto by się spodziewał że tak się pomylicie, bo stopy już 6,5% a dopiero połowa roku.
Dla kogoś kto ma kilka mieszkań na kredyt to katastrofa.
  • Odpowiedz
w zeszłym roku mówiłeś że stopy będą 0% tak jak inni wzrostowcy.


@mookie:

Udowodnij. Tak jakoś od października, bo Pastibox 4 miesiące temu mówił, że WIBOR będize wynosił 12% więc możę też coś nie wiem z ostatnich 8
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@KakaowyTaboret niektórzy wzrostowcy nawet przewidywali że stopy będą jeszcze obniżane, czyli że z 0,1 zejdą jeszcze niżej.
Bardzo się pomyliliście, teraz twierdzicie że nie wzrosną no to zobaczymy bo ja myślę inaczej.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@KakaowyTaboret jeśli stopy wzrosną jeszcze mocniej, bo coś się wydarzy to osoby z kredytami będą jeszcze w gorszej sytuacji, szczególnie że już się słyszy o masowych zwolnieniach.

Zakłady już zaczęły zwalniać, cerrad na bruk wyrzuca 350 osób a tam są ludzie z kredytami, nie zazdroszczę, oby znaleźli nową pracę, ale gdy nie znajdą to będzie bardzo im ciężko.
  • Odpowiedz
jeśli stopy wzrosną jeszcze mocniej, bo coś się wydarzy to osoby z kredytami będą jeszcze w gorszej sytuacji, szczególnie że już się słyszy o masowych zwolnieniach.


@mookie:

Część banków ma ubezpieczenie od utraty pracy, a kredyty nawet z 2020 są tańsze niż wynajem, a może i z 2021 ( ͡° ʖ̯ ͡°) więc wtedy to wynajmujący mają chyba bardziej p--------e. Z tego co pamiętam to nawet pół roku dzieki takiemu ubezpieczeniu (np w PKO, czy BNP) nie trzeba
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@KakaowyTaboret oby tylko nas nie spotkał los taki jak Argentyne, która podniosła stopy do 70% bo taką mają inflacje. Dobrze że jesteśmy w UE i trzyma nas jako tako wspólnota, ale po PiS można się wszystkiego spodziewać.
Kredytobiorcy mają nieciekawe czasy bo wojna za miedzą i widmo wzrostu bezrobocia, a stopy mogą jeszcze wzrosnąć.
  • Odpowiedz
Kredytobiorcy mają nieciekawe czasy bo wojna za miedzą i widmo wzrostu bezrobocia, a stopy mogą jeszcze wzrosnąć.


@mookie:

Przecież już liczyłem, że kredyt jest tańszy niż wynajem nawet brany w 2022 na zmiennym xD a co dopiero z 2020 gdy ktoś przeszedł na stałe https://www.wykop.pl/wpis/67284351/duzo-osob-slucha-tak-zwanego-wkp-investment-a-wkp-/

Od kiedy mówisz o spadkach? W gorszej sytuacji jest kredyciarz z momentu gdy zaczales mowic o spadkach czy ten kto ciągle na nie czeka i
  • Odpowiedz