Wpis z mikrobloga

@tomaszs: żeby mówić z oksfordzkim akcentem, wystarczy włożyć sobie watę do japy (σ ͜ʖσ)

a tak serio - angielski jest językiem międzynarodowym, więc moim zdaniem nie trzeba mieć akcentu ani wymowy jak angol czy hamburger. Ważne, żeby Ciebie zrozumieli i żebyś Ty rozumiał, co do Ciebie mówią ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@tomaszs: you don't have to finsh higher education to become a programmer. However, your roof (?) would be very long. So, if you want to really learn more about programming and grow with it and you choose it as your life career and you have this possibility I really encourage you to study it because it will open more door than you can imagine.

"More doors" powinno być.
  • Odpowiedz
angielski jest językiem międzynarodowym, więc moim zdaniem nie trzeba mieć akcentu ani wymowy jak angol czy hamburger. Ważne, żeby Ciebie zrozumieli i żebyś Ty rozumiał, co do Ciebie mówią ¯_(ツ)_/¯


@Kotouak: dokładnie to. Kompletnie nie rozumiem parcia na naukę jedynego słusznego akcentu po to żeby brzmieć jak Angol. Po c--j? Język to narzędzie do komunikacji i dopóki spełnia swoją rolę - tzn daje się zrozumieć to chyba jest tak jak
  • Odpowiedz
@tomaszs: bruh, abstrahując od hipotezy, z którą się nie zgadzam (tak jakby uniwerki wykładały wiedzę tajemną), angielski to kaleczysz nieźle (tzn ok idzie zrozumieć o co chodzi, ale jak nagrywasz filmiki, to się przyłóż).

Abstrahując od akcentu, "your roof will be low" - słowem, którego szukasz, jest ceiling, a zamiast "will" lepiej brzmiałoby "is going to".
Odmieniaj liczbę mnogą.

Drugi raz mi się słuchać nie chciało.
  • Odpowiedz
@Kotouak: ja tego nigdy nie rozumiałem

francuz będzie na luzie mówić ze swoim akcentem, hiszpan też, rosjanin tak samo, meksykanin to samo i dla nich to jest w pełni normalne że jak nie są anglikami to nie muszą brzmieć jak oni

dlaczego polaki robaki muszą mieć taki kompleks polskości na każdym kroku?

najbardziej rozwala mnie jak rozmawia polak z np niemcem po angielsku, niemiec na luzie gada swoim akcentem bo
  • Odpowiedz