Wpis z mikrobloga

@Wap30 tak, oczywiście, to ja jestem winny, jak zgwalcona dziewczyna bo wyzywająco się ubrała. A oprawcy wybaczyć, dodaj jeszcze wątek religijny ot już będzie komplet.
Jaka krzywdę? Ty zdjaesz sobie sprawę że tkaje gnębienie, u niektórych może zniszczyc psychikę na całe życie? Tag przegryw to potwierdza.
  • Odpowiedz
jaka znieczulica? Przecież on go nie zauważył nawet

@aguero90:
No to tez znieczulica, skoro ie widzisz wygiętego człoweika w pół .... którego musisz ominąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
tak, oczywiście, to ja jestem winny


@Berkel_88: tak jak mówiłem, nie chcesz funkcjonować w innym szablonie niż winny-niewinny. Idea "winy" to anachronizm, to uproszczony model który wymusza odrzucenie jakiegokolwiek zmierzenia się z faktami. Fakty pozostają takie, że nikt za swoje zachowanie nie odpowiada.

Odpowiadają za nie wychowanie, wpływy zewnętrzne, względy biochemiczne, endokrynologiczne czy neurologiczne. Zachowywałbyś się absolutnie inaczej z innym zestawem hormonów, z toksoplazmozą, z uszkodzeniem kory przedczołowej, gdybyś usłyszał inne lekcje życiowe w dzieciństwie czy byłbyś inaczej traktowany. Jestem pewien że to jest dla ciebie oczywiste, bo nic z tego nie jest kontrowersyjne. Gdzie chcesz w takim razie postawić granicę gdzie twoje zachowanie jest w jakimkolwiek stopniu
  • Odpowiedz
@Elektroniusz @Zaqwsxe Plastik nie przewodzi prądu, więc jeśli nieszczęśnik z filmu złapałby plastikową część takiego wiatraka, to by go nie poraziło? Pytam, bo ja swój dotykam tylko za plastikowe elementy, gdy jest podłączony do prądu i nie wiem, czy moje większe poczucie bezpieczeństwa z tego powodu jest uzasadnione ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
nie zmianach napiecia, a przy uplywie pradu poza uklad. w idealnych warunkach "to co idzie" kablem fazowym to i "wraca" zerowym i sie zeruje. w momencie jak czesc pradu zamiast do zera wraca do ziemi (poprzez uziemiona obudowe, albo przez nas) wystepuje roznica pradow i roznicowke wybija


@auCwSlorpoaSh5TGXogPfUDhO8s9EJ99ecW:
Że co? A ciepło się niby skąd bierze? Prąd produkuje ciepło i prawie cały prąd wraca? xD

Pomijając ciepło - my niby
  • Odpowiedz
@QuisUtDeus Nie, nie przewodzi.
Powiem Ci więcej, jest cała klasa urządzeń opierających się na zaufaniu do plastiku- nie ma w nich bolca łączącego uziemienie z obudową- suszarki, wiertarki, lokówki, drobne narzędzia itd.
Mało tego, jak dotykasz np. kabla od odkurzacza, to też dotykasz urządzenia będącego pod napięciem, opierając się na zaufaniu do "plastiku"( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Anthrax91: @knur3000: @Milioner_z_Choroszczy: @Kwiki: @DzikKacper:
Nie jestem ekspertem, ale mam minimalną widzę że jest całkowity zakaz dotykania osoby rażonej prądem ponieważ tak jak widać na gościu z filmiku, prąd powoduje skurcz mięśni i nie da się puścić żrodla zasilania. Jest taka zasada że jak widzisz że kogoś prąd łaskocze, to nigdy gołymi rękami, najlepiej przypieprzyć jakaś deską, z buta, czymkolwiek żeby zerwać
  • Odpowiedz
@srogie_ciasteczko Dokładnie tak jest- nie zużywamy prądu, tylko skąd od razu wniosek, że jest to perpetuum mobile?
Prąd to w uproszczeniu uporządkowany ruch elektronów. Żeby wymusić ten ruch musimy zadziałać jakąś siłą- napięciem. Napięcie to znowu w uproszczeniu różnica potencjałów. Wyobraź sobie, że w jednym punkcie obwodu mamy napakowaną ilość elektronów, a w drugim nie mamy ich wcale. Jeden z tych punktów będzie przewodem fazowym, a drugi neutralnym. Nawiasem mówiąc jak
  • Odpowiedz
@Wap30 dobra, weź, skończ już filozofocax, ja to wszystko biorę na chłopski rozum, jeszcze mi napisz, że mam nie reagować to im się znudzi. Takie opowiastki to możesz wygłaszać na studiach, teroia, z weź w praktyce to nie ma potwierdzenia. Skuriwel zasłużył na utratę zdrowia lub nawet śmierć, niejeden Skuriwel, i w dupie mam to że został tak wychowany, wpływy zewnętrzne, względy biochemiczne, takich osobników trzeba wyrywać jak chwasty, są jak
  • Odpowiedz
teroia, z weź w praktyce to nie ma potwierdzenia


@Berkel_88: nie rozumiem jak możesz coś tak głupiego napisać z poważną twarzą. To są absolutne fakty, twarda i niezmienialna rzeczywistość. To co ty wymyślasz jest szkodliwą iluzją, opartą o średniowieczne wierzenia. Możesz nią żyć jak chcesz, ale skoro uciekasz już do takich absurdalnych stwierdzeń to znaczy tyle że sam dobrze wiesz jakie głupoty piszesz. Nie wiem czy życie w świadomej, nienawistnej
  • Odpowiedz
rozumiesz że jak wyrwiesz chwasta, to na przykład nie zabije on drugi raz normalnego człowieka


@sepuqqu: oczywiście że rozumiem utylitarny aspekt wymiaru sprawiedliwości, jeżeli chcesz przeczytać o czym jest dyskusja to szybko to zrozumiesz. Pomijając, że na razie jedynym chcącym kogokolwiek pozbawiać życia jest tu @Berkel_88
  • Odpowiedz