Wpis z mikrobloga

@klamkaodokna: Mam do ciebie mówić jak do dziesięciolatka? Bo dziwisz się światu jak dziecko. OK. A więc powiem ci że są na świecie kraje bogate i potężne. Bogactwo te i potęgę utrzymują na różne sposoby między innymi kontrolując swoje strefy wpływu oraz zasoby. Oznacza to niestety wszczynanie wszelkiego rodzaju wojen w wyniku których giną ludzie. Jako słabe państwo nie masz na to wpływu. Możesz sobie tylko wybrać protektora. Jak ostatnia oferma
@brajanek95: mam do ciebie mówić jak do dziesięciolatka? Bo nie umiesz czytać ze zrozumieniem jak dziecko. OK. A więc powiem ci, że są na świecie kraje bogate i potężne. Bogactwo te i potęgę utrzymują na różne sposoby między innymi kontrolując swoje strefy wpływu oraz zasoby. Oznacza to niestety wszczynanie wszelkiego rodzaju wojen w wyniku których giną ludzie. Jednak na wykopie oraz w opinii publicznej jeżeli inne państwo najeżdża nasz sojusznik to
@klamkaodokna: Oczywiście masz prawo mówić i oburzać się i jest to moralnie słuszne! Niczego to nie zmieni- to jak próba cofania morza wiosłem- ale krytykować możesz. Czasem i Amerykanom jest przykro z powodu niekończących się wojen które zaczyna ich rząd, ale potem patrzą na swoje duże domy i samochody i im przechodzi.
@maciekalien Myśli, że ludzie w takich krajach sami sobie wybierają dyktatorów, a nie są oni zwykłymi uzurpatorami i tyranami?

Inną kwestią jest to, że jeśli twój zapomniany przez Boga kraj zostanie najechany przez Wujka Sama to jest szansa, że za 10 lat twój chlew obsrany gównem będzie choć trochę mniej obsrany gównem, twoje dzieci może nauczą się czytać, a ty będziesz mógł iść na miasto bez obawy, że zgarnie i zakatuje cię
@klamkaodokna: Widzę Pan też jest członkiem instytutu danych z dupy. Tyle ludzi to chyba ze starości zmarło podczas tych wojen w tych krajach. Wiesz czym różni się cywilizowana wojna od Zwierzexego najazdu Rosjan? Tym że uderza się w cele militarne a nie cywilne. Rosja strzela w co popadnie i krozysta z elektrowni atomowych jak z tarczy. Wskaż mi takie sytuacje po stronie US, na konkretnych przykładach a nie bulletpointach niepopartych niczym.
jeśli twój zapomniany przez Boga kraj zostanie najechany przez Wujka Sama to jest szansa, że za 10 lat twój chlew obsrany gównem będzie choć trochę mniej obsrany gównem, twoje dzieci może nauczą się czytać, a ty będziesz mógł iść na miasto bez obawy, że zgarnie i zakatuje cię policja polityczna.


@SoplicaTadeusz: Afganistan, Irak, Syria, Libia - na pewno skorzystały ze swojej szansy
@klamkaodokna: Podaj liczbę ile niewinnych cywilów wymordowały, zniewoliły albo zagłodziły krwawe dyktatury tych państw najechanych przez USA. Dzisiaj masz przykład jak wygląda Afganistan z i bez USA.