Wpis z mikrobloga

From the poll margin of error of +/-2.5% ORB calculated a range of 733,158 to 1,446,063 deaths.


@Davidozz: to teraz jak to sie ma do 11 mln? pozatym na wiki nie ma zadnego info o tym ze to morderstwa armi usa, jest przypis, ale nieaktualny
  • Odpowiedz
@spidero: Za wojnę w Iraku odpowiada tylko i wyłącznie USA, więc śmiało można przypisać im wszystkie śmierci. Gdyby nie było wojny, nie byłoby ofiar. Nawet gdyby Saddam Hussein mordowałby w takim tempie jak wcześniej, to by nie doszedł do takiego wyniku.
  • Odpowiedz
@klamkaodokna: Wolałbym być najechany przez USA niż być "sojusznikiem" Rosji. USA to światowy policjant, robiący porządek z bandytami z Afryki, Azji i Europy. Rosja napada na suwerenne państwo dlatego, że to państwo ma czelność chcieć nie żyć w takim syfie, w jakim żyją w Rosji.
  • Odpowiedz
no tak, bo reżim Husajna był taki pro obywatelski


@TheGreenBastard: Mniejsze zło niż to co jest teraz. Irak też był państwem bogatszym od Polski więc obywatele mieli gdzieś protesty czy emigrację, opozycja była małą ze względu na zamożność państwa. Podobnie było w Libii, czy to nam się podoba czy nie.
  • Odpowiedz
@Davidozz: a więc twierdzisz, że bez globalnego handlu i brak wojen między największymi mocarstwami również znaleźlibyśmy się w tym samym miejscu? Ciekawe, ciekawe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wierzbaty: zupełnie serio IMO te szacunki mogą być realne bo 1) zwycięzcy zawsze niedoszacowuja liczbę swoich ofiar 2) lwia część nie musiała zginąć od kul i bomb a chociażby niczym w II WŚ z głodu
  • Odpowiedz
symetrystami bardziej gardzę niż zwolenikami pisu. Ci przynajmniej mają jakieś poglądy i nie są jak flaga na wietrze. A z mniejszym złem mi nawet nie wyjeżdżaj bo masz chyba 13 lat i nie wiesz na czym świat stoi


@zjadacz_Cebuli: Argumentacja nie do podważenia, proszę mnie zakuć.
  • Odpowiedz