Wpis z mikrobloga

#patologiazmiasta #niewiemjaktootagowac #rower

Co jakiś czas pojawia się temat zastawionych klatek schodowych, a to jakaś szafeczka z butami, a to stojaczek, czasem jakieś przegięcie typu dwudrzwiowa szafa, wózek dla dziecka ale zazwyczaj wygląda to tak, że w razie W da się to ominąć przy ewentualnej ewakuacji. No to chyba mam zwycięzcę.

Blok ze stojakiem rowerowym zaraz przy wyjściu. Z piwnicami i komórkami lokatorskimi na każdym półpiętrze. Wszystkie mieszkania 3-pokojowe, każde z balkonem.

Nie, to nie na 5 minut ktoś zostawił, temat nagminny (°°
MoonlightSh - #patologiazmiasta #niewiemjaktootagowac #rower 

Co jakiś czas pojawi...

źródło: comment_1661246014s1OIApyP1UzVVS0dRXR3EI.jpg

Pobierz
  • 51
@MoonlightSh: ja #!$%@?, w życiu nie uwierzę że ktoś jest aż takim debilem żeby tak zostawić rower ( ͡° ͜ʖ ͡°) Za to zdecydowanie jestem skłonny uwierzyć, a nawet jestem przekonany, że OP zrobił foto swojego roweru aby zrobić gównoburzę na mirko ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@MoonlightSh zapukaj do sąsiada i powiedz, że ten rower tak stać nie powinien, a jak nie będzie chciał po ludzku to dzwoń na straż miejska. Mam wrażenie, że na wykopie jedną głupszą rzeczą od wymyślanych tu problemów, są ich rozwiązania ¯_(ツ)_/¯
@Fenrirr: Zupełnie nie. Po prostu nie widzę potrzeby wciągania w tą sprawę osób postronnych jeśli można najpierw spróbować rozwiązać problem samemu po prostu rozmawiając z sąsiadem albo zostawiając mu kartkę. Dopiero jeśli to nie przyniesie skutku, to kierowałbym się do spółdzielni.

Taka podstawowa samodzielność, jeśli coś mogę załatwić samemu to to robię a nie zawracam innym głowę ¯\_(ツ)_/¯
po co angażujesz do tego instytucję i osoby postronne zamiast zapukać do drzwi i porozmawiać


@ZmiksowanaFretka: Bo choć sam jestem normalny i chcę tylko porozmawiać, ale mieszkam w Polsce a nie Finlandii więc prawdopodobieństwem że ktoś mieszkający za tymi drzwiami również jest i czy np. na zwykłe zgłoszenie uwagi nie zareaguje #!$%@? mi gonga albo spuszczeniem powietrza z opon w aucie. Telefonik ze spółdzielni jest dla mnie wygodniejszy i bezpieczniejszy.

Skąd
@MoonlightSh: nie wiem jak to wygląda w szczegółach ale zastawianie drogi ewakuacyjnej jest nielegalne. Tak samo jak możesz napuścić kontrolę na biedronkę za to co robią tak myślę, że odpowiednie służby mogą zapukać do mieszkańców i pouczyć o niezastawianiu drogi ewakuacyjnej. Zadzwoń na straż pożarną i numer nie dotyczący nagłych wypadków i zapytaj. Pewnie straż miejska albo dzielnicowy może z takim lokatorem pogadać (tylko trzeba pewnie nacisnąć by mu się chciało).
np. na zwykłe zgłoszenie uwagi nie zareaguje #!$%@? mi gonga albo spuszczeniem powietrza z opon w aucie

@salad_fingers: widzisz, ja się nie boje wyimaginowanych sytuacji ¯\(ツ)_/¯ a nawet gdyby to nie chciałbym mieć takiego sąsiada więc z chęcią przyjmę gonga w ryj żeby się go pozbyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Telefonik ze spółdzielni jest dla mnie wygodniejszy i bezpieczniejszy.

A co jak sąsiad ma znajomych w