Wpis z mikrobloga

Po rocznej przerwie wracam do triathlonu. Nic mnie tak nie denerwuje na treningu kolarskim jak chłop na rowerze za 30k+ ubrany jakby miał robić rekord świata na alpe'd huez siada mi na dupie i draftuje za chłopem co wsiadł na rower pierwszy raz od roku.

Ostatnio jednemu ziomkowi zwróciłem uwage zeby nie draftował bo nie czuje sie z tym komfortowo to mnie zignorował, wyhamowałem go prawie do zera na drafcie to ten sie spultał ze co robie ze niebezpiecznie jezdze XD

inb4 jezdze na rowerze triathlonowym

#szosa #triathlon
  • 21
@Pan_Qcek:Lamus który wsiada na koło czasówce to zwykła parówka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bez znaczenia czy zawody czy trening.
A z tym ze ludzie z drogimi rowerami słabo jeżdżą, nie masz co się denerwować. Jedyne co to się ciesz ze ich objezdzasz.
@Cypherspeed: nie to śmieszki z szos po 50k i rowerów TT. To co zrobiła branza rowerowa w ostatnich latach to gwałt na rozumie i godności. Muszę mieć rower ważący 9kg, muszę mieć karbonowe wszystko, muszę mieć markę X. A potem zwykły rower kosztuje 40k. I tak śmianie się z ludzi którzy kupują sprzęt dla zawodowców jest normalne bo producenci wbili do głów ludzi ze rower za 40 jest szybszy od tego
@Cypherspeed: Czyli nie mogę skomentować ze ktoś kupił wózek ceramic speeda za 2k dający 1W i jest frajerem, bo mam ból dupy? Jak kupisz pas w mango do brzucha ja nie i cię wyśmieje ze cię naciągnęli to tez ból dupy? No chyba #!$%@? nie( ͡° ͜ʖ ͡°)
A potem zwykły rower kosztuje 40k


@TypowyXD: co to znaczy "zwykły rower"? Bo za 40k to już jest fajna maszyna. Tak samo z samochodami. No beka #!$%@? z ludzi kupujących nowe porsche czy merca, skoro można mieć normalny samochód za ułamek tej ceny.

Jeden powie, że zwykły rower to maks 1,5-2k bo ma mieć łańcuch, przerzutkę, dwa koła i kierownicę. Dla innego to będzie 5k bo jednak fajnie by było mieć
@Nie_znany: głównie się z tobą zgadzam, ale porsche jest szybkie. A taki rower 40 vs 10k dużo ci w szybkości dużo nie zmieni. Ale pewno sam wiesz ze rower na elektryce i karbonie za 20 dostaniesz już wypasiony. Kupowanie samej ramy za 30k nowej od np. TREKA? Nie rozumiem co ta rama robi może loda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@TypowyXD: Nie wiem i nikt kompletnie nikt ci na to nie odpowie. Nie tylko aero się liczy, przełożenie mocy (sztywność ramy), waga, wygoda - konieczność zmiany pozycji co 30s albo co pare min żeby się napić i zrobić fikołka na rowerze. Dochodzą jeszcze rzeczy typu ułożenie kabli+miejsce montażu hamulców (tu nie chodzi mi o aero ale o problematykę w podróżowaniu i ciągłym serwisie).
@jefedecocina: wszystko co mówisz jest w rowerach za 10-15.
Ja naprawdę nie mam nic jak ktoś chce kupic, ale to jest czyste golenie owiec przez marki.
Jeżeli mi nikt nie odpowie No to czysty marketing. Jakoś aero da się mierzyć, przełożenie watów na prędkość tez. Jakoś wszystko inne co wymieniłem są testy i jest to mierzalne i to są ogromne zyski co do ceny tych części.
@TypowyXD: nikt nie odpowie bo nikt tego nigdy nie testował, a jeśli testował to nie opublikował wyników. Musiałbyś zgromadzić x ram i przekładać wszystkie komponenty. Z tym budżetem tez bym polemizował, bo szukałem roweru parę miesięcy.
Ostatnia sprawa to aero i waty. Wyniki podawane są głównie dla prędkości 45km/h czyli te przeliczniki na zaoszczędzone waty są totalnie z czapy dla większości ludzi w triathlonie. Rama jest mierzalnym udogodnieniem, dobrze dobrana pozwala