Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu myślę o wymianie komputera na nowy, pierwszy raz w życiu mogę sobie pozwolić na coś lepszego, 10k spokojnie, no i chciałbym jakiejś odmiany, spróbować czegoś nowego, więc może Apple, ale ilekroć analizuję co bym mógł sobie kupić w danej kwocie, to zawsze kończę z wnioskiem, że klienci Apple to SEKTA, która dała sobie wcisnąć ciemnotę. Za 10k mogę sobie złożyć już naprawdę przyzwoitego desktopa z dobrą kartą graficzną, a od Apple co za to dostanę? i7 ósmej generacji?! Przecież to jest ruchanie klienta bez mydła. XD

#rozkminy #komputery #pcmasterrace #windows #apple #mac #ios
Pobierz
źródło: comment_1661145402rDmPsNbNUnFECsC8vSuiio.jpg
  • 138
@Hangry: Może zrozumiesz, że ludzie na świecie mają różne priorytety i nie dla każdego jest ważne to żeby jego narzędzie pracy było najlepsze pod względem "wydajnosc na papierze" w stosunku do ceny.

Człowieku jest 2022 rok.
Klasyczne hejtowanie sprzętu tylko dlatego, że jest drogi. Mam Maca z M i mam PC. Już na ten moment wydajność np. w renderowaniu filmu przy M1 jest porównywalna do tego, co zyskujemy z dopchanego PC. Przypominając, że np. Macbook nie potrzebuje podpięcia do źródła zasilania, żeby mieć 100% wydajności + praktycznie go nie słychać.. Są obszary, w których PC jest nadal górą np. inżynieria, cad itd. ale w zastosowaniach programów dla twórców
Ja nikogo do niczego nie przekonuje. Sam korzystam ze skladaka z windowsem.
To Ty zadzwoniłeś w 2022 roku żeby powiedzieć że mak oferuje gorsze cyferki niż składak. To Ci próbuje coś wytłumaczyć a jak nie chcesz słuchać to po co przychodzisz z tym na wykop.
Ogarnij że:
- nie każdego interesują czyste cyferki
- ludzi interesuje system od apple
- ludzie lubią ekosystem apple
- ludzie lubią design sprzętów apple
- ludzi
postawcie obok siebie dwa kompy - jeden gotiwec od apple drugi porzadnie zlozony pc na windzie, za te same kwoty (np. 20k). i potestujcie w programach typu adobe premiere, photoshop czy jakies cady. wyniki zanotowac,
Zależy do czego chcesz tego kompa. Używam macbooka pro 14 z m1 pro i mogę śmiało powiedzieć że na rynku nie ma lepszego laptopa patrząc na całokształt a nie tylko wydajność. Stacjonarki od appla bym nie kupił bo poza m1 ultra są to te samo procki co w laptopach. Jak chcesz grać na stacjonarce to coś jest z tobą nie tak ze patrzysz w ogóle na produkty appla
@Emkacf: Dawniej był problem, aktualnie telefon na Andrucie łączy mi się idealnie z komputerami, których używam przez aplikację pt. "Twój telefon". Dodatkowo mam komputerek rowerowy i smartwatcha Garmina i też mi się to wszystko ze wszystkim fajnie łączy. Najmniejszych problemów. Apple chwali się czymś, co konkurencja też już ma przy lepszej ofercie sprzętowej, bo żoden zegarek Appla czy innego Microsoftu nie ma startu do Garmina.