Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu myślę o wymianie komputera na nowy, pierwszy raz w życiu mogę sobie pozwolić na coś lepszego, 10k spokojnie, no i chciałbym jakiejś odmiany, spróbować czegoś nowego, więc może Apple, ale ilekroć analizuję co bym mógł sobie kupić w danej kwocie, to zawsze kończę z wnioskiem, że klienci Apple to SEKTA, która dała sobie wcisnąć ciemnotę. Za 10k mogę sobie złożyć już naprawdę przyzwoitego desktopa z dobrą kartą graficzną, a od Apple co za to dostanę? i7 ósmej generacji?! Przecież to jest ruchanie klienta bez mydła. XD

#rozkminy #komputery #pcmasterrace #windows #apple #mac #ios
Pobierz
źródło: comment_1661145402rDmPsNbNUnFECsC8vSuiio.jpg
  • 138
@Hangry: co prawda nie twój budżet na PC bo 5k, ale przerzuciłem się na ekosystem apple ponad rok temu.
Zostałem przy iphone i apple watchu a maca mini sprzedałem. Mam teraz zephyrusa g14 i jestem dużo bardziej zadowolony.

Zalety maca M1 to duża wydajnośc cpu, małe zużycie energii i cisza. MacOS też ma swoje zalety jak się przyzwyczaisz to lepsze UI, niektóre rozwiązania co do produkywności, ogarnięte ustawienia czy to jak
@Zelazko_MPM: nie zrozumiałeś

Nie aktualizuje to znaczy nie wydaje komputerów z nowymi wersjami procesorów Intela. Obecnie mamy 12 generacja a w drodze jest 13. Nie trafią one do komputerów Apple.

A Twój macbook nie dostanie za dwa miesiące macOS Ventura a iPhone nowego iOS.
@chad190: Dlaczego wszyscy wciskają mi laptopa? Jakoś 15 lat temu (studia) przesiadłem się z desktopów na laptopy, po studiach dość często zmieniałem miejsce zamieszkania, więc wciąż były wygodne, a teraz mi to już rybka. Aktualny jest zupełnie spoko, i7, 16 GB RAM, dedykowana grafika, ale zdarza mu się wysypać na Google Docs i pohałasować wentylatorami. W pracy mam teoretycznie słabszego, ale nowszego desktopa z integrą i pracuje lepiej. Tak że jak
Apple to przepłacony syf, gdzie nie tylko dostajesz mniej i gorsze za tą samą cenę, ale i na każdym kroku cię ruchają np. lutowaniem wszystkiego, brakiem możliwości jakichkolwiek samodzielnych zmian, upgradu czy napraw, padaniem czipów za 5 usd uwalających cały sprzęt, które naprawić może tylko apple na zasadzie wymiany całej płyty za 1000-1500 usd.
Ostatnio to jeszcze lepsze rzeczy wymyślają jak lutowany ssd xD

I to się nie kończy nawet na tym,
@Hangry:

Dla mnie komputer ma być do wszystkiego, bo nie będę kupować dwóch różnych do różnych zadań.

Tak że jak będę zmieniał, to na pewno na desktopa, a jak będę potrzebować czegoś na jakieś wakacje czy coś, to kupię jakiegoś ultrabooka za 3k, dołożę pamięci i będzie.


Tak, że ten... Rób sobie co chcesz. Po prostu chciałem pochwalić pewien nieoczywisty wybór, który sam uważam za dobry.
@Hangry: ja tydzień temu zamówiłem Mac Studio
Apple M1 Max z 10‑rdzeniowym CPU, 32‑rdzeniowym GPU, 16‑rdzeniowym systemem Neural Engine
32 GB zunifikowanej pamięci RAM 1 TB pamięci masowej SSD
zobacze co z tego bedzie