Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu myślę o wymianie komputera na nowy, pierwszy raz w życiu mogę sobie pozwolić na coś lepszego, 10k spokojnie, no i chciałbym jakiejś odmiany, spróbować czegoś nowego, więc może Apple, ale ilekroć analizuję co bym mógł sobie kupić w danej kwocie, to zawsze kończę z wnioskiem, że klienci Apple to SEKTA, która dała sobie wcisnąć ciemnotę. Za 10k mogę sobie złożyć już naprawdę przyzwoitego desktopa z dobrą kartą graficzną, a od Apple co za to dostanę? i7 ósmej generacji?! Przecież to jest ruchanie klienta bez mydła. XD

#rozkminy #komputery #pcmasterrace #windows #apple #mac #ios
Hangry - Od jakiegoś czasu myślę o wymianie komputera na nowy, pierwszy raz w życiu m...

źródło: comment_1661145402rDmPsNbNUnFECsC8vSuiio.jpg

Pobierz
  • 138
  • Odpowiedz
Używam sprzętu apple służbowo i jest to mordęga. Telefon (X) wytrzymuje maks 24h (mój prywatny P30 pro - 2 doby przy większym ekranie I możliwościach), MacBook pro w porównaniu do mojego budżetowego lapka jest słaby, a do desktopa nawet porównywać nie będę. Bo możliwościami jest kilka pięter wyżej ponad aplami.
Ale niestety fanboyow nie przekonasz - dla nich to cudo i zbawienie świata i nijak im nie wytłumaczysz. Nawet legendarna stabilność appli
  • Odpowiedz
@Realone: Oczywiście że chodzi o parametry. Tylko nie te które „graczom” wydają się najistotniejsze. Jeśli spróbujesz złożyć komputer o podobnym Perf/W to okaże się że taki PC nie istnieje. Jeśli będziesz chciał RAM o podobnej przepustowości to okaże się że taki sprzęt nie istnieje. Zbliżony dysk NVME jesteś w stanie kupić, ale zapłacisz podobne pieniądze jak u Apple.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Hangry: ja mam to samo jak od dłuższego czasu myślę o zakupie iPhona XD chyba wezmę jednak topowego Samsunga z rysikiem a Galaxy watch 4 to 1/3 ceny Apple watch a funkcje ma takie same ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Hangry: Tylko problemem nie są podzespoły tylko soft, który znacznie lepiej działa niż Windows¯\_(ツ)_/¯ no i trochę więcej prestiżu i ładnego wykonania. A tak naprawdę przyznaj się, że szukasz czegoś do grania( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Flypho:
- Jak widzisz ceny stacji roboczych czy ultrabooków firm jak Lenovo, Dell czy HP to też masz bekę bo za tyle samo złożył byś super kąkuter do gier? xD Surprise, nie wszystko kręci się w okół gierek.
- Pełno programistów ze świata Linux i open source korzysta z Maców i macOS, np deweloperzy RedHat. Wyślij im lepiej maila co to za fanaberie mają i w ogóle głupi są ( ͡
  • Odpowiedz
Za 10k mogę sobie złożyć już naprawdę przyzwoitego desktopa z dobrą kartą graficzną, a od Apple co za to dostanę?


@Hangry: to złóż i nie rozpaczaj, naprawdę jakie trzeba mieć życie bezproblemowe żeby wyszukiwać sobie specjalnie problemów
  • Odpowiedz
A tak naprawdę przyznaj się, że szukasz czegoś do grania( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Marty_Mcfly87: Nie gram w gry. Wyrosłem z nich jeszcze przed gimnazjum, gdy koledzy grali w kafejkach internetowych w CS-a, a ja się bawiłem z koleżankami.

Dla mnie komputer ma być do wszystkiego, bo nie będę kupować dwóch różnych do różnych zadań. Do pracy potrzebuję Photoshopa i mocy obliczeniowej. A dla siebie chcę, żeby miał
  • Odpowiedz
@Hangry:

Dla mnie komputer ma być do wszystkiego, bo nie będę kupować dwóch różnych do różnych zadań. Do pracy potrzebuję Photoshopa i mocy obliczeniowej. A dla siebie chcę, żeby miał nadmiar mocy i nie hałasował jak obecny, gdy odpalę jakieś cięższe zakładki w przeglądarce.


Wiem, że się pewnie znasz na sprzęcie Apple, a to tylko średnio zgrabny bait, ale i tak się złapię. Właśnie opisałeś się jako modelowy klient procesorów serii
  • Odpowiedz
- Jak widzisz ceny stacji roboczych czy ultrabooków firm jak Lenovo, Dell czy HP to też masz bekę bo za tyle samo złożył byś super kąkuter do gier? xD Surprise, nie wszystko kręci się w okół gierek.

Stacje robocze Lenovo, Della czy HP są nieporównywalnie tańsze od Appla, więc nie wiem dlaczego miałym mieć bekę.

- Pełno programistów ze świata Linux i open source korzysta z Maców i macOS, np deweloperzy RedHat.
  • Odpowiedz