Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu myślę o wymianie komputera na nowy, pierwszy raz w życiu mogę sobie pozwolić na coś lepszego, 10k spokojnie, no i chciałbym jakiejś odmiany, spróbować czegoś nowego, więc może Apple, ale ilekroć analizuję co bym mógł sobie kupić w danej kwocie, to zawsze kończę z wnioskiem, że klienci Apple to SEKTA, która dała sobie wcisnąć ciemnotę. Za 10k mogę sobie złożyć już naprawdę przyzwoitego desktopa z dobrą kartą graficzną, a od Apple co za to dostanę? i7 ósmej generacji?! Przecież to jest ruchanie klienta bez mydła. XD

#rozkminy #komputery #pcmasterrace #windows #apple #mac #ios
Hangry - Od jakiegoś czasu myślę o wymianie komputera na nowy, pierwszy raz w życiu m...

źródło: comment_1661145402rDmPsNbNUnFECsC8vSuiio.jpg

Pobierz
  • 138
  • Odpowiedz
@Hangry: To myślisz, że przy M1 Max zabraknie Ci mocy obliczeniowej? Stosunek mocy do zużycia energii tego procesora jest nie do porównania z Intelem.

Najprostsze komputery z M1 w ogóle nie mają wentylatora. Bo nie jest potrzebny, ten procesor zużywa tak mało energii, że wystarczy pasywne chłodzenie.
  • Odpowiedz
Stosunek mocy do zużycia energii


@Vetinari: Nie interesuje mnie taki stosunek. Na dworze jest 15°C, a ja mam włączoną klimatyzację zamiast uchylonego okna. Ma być moc, ma być cicho, w eksploatacji może być drogo.
  • Odpowiedz
@Hangry: Też bym nie wydał tyle siana na Maca, bo nie potrzebuje do pracy, ale jak chciałbym spróbować Macos to bym złożył mocnego kompa pod niego i zainstalował 2 systemy windowsa i macos, a jakby od appla działał lepiej to później warto rozważyć już cały komputer¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@pakujmandzur:

Za 10k mogę sobie złożyć już naprawdę przyzwoitego desktopa z dobrą kartą graficzną, a od Apple co za to dostanę?


Z tego zdania wyciągnąłeś wniosek, że kupuję gotowce? Kup sobie gotowe okulary.
  • Odpowiedz
@Hangry: Też kiedyś tak uważałam, a potem kupiłam iphone, kupiłam macbooka i uważam, że nie ma lepszego sprzętu na rynku. Lepszego pod kątem stabilnego, dobrego działania. W domu używam stacjonarki z windowsem, ale na maczku pracuje mi się zwyczajnie wygodniej i łatwiej konfiguruje różne rzeczy do pracy. Maca mini dostaniesz w tańszej cenie, oczywiście w innej konfiguracji, ale jeżeli nie jesteś osobą, która zajmuje się zawodowo montażem lub hardcorowym programistą,
  • Odpowiedz
@Hangry: Nie przeszkadza Ci, że cos zabiera Ci masę miejsca? Zawsze kończę z wnioskiem, że kupujący skladaki to SEKTA, która dała sobie wcisnąć ciemnotę że miejsce jest nie ważne.
  • Odpowiedz