Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu myślę o wymianie komputera na nowy, pierwszy raz w życiu mogę sobie pozwolić na coś lepszego, 10k spokojnie, no i chciałbym jakiejś odmiany, spróbować czegoś nowego, więc może Apple, ale ilekroć analizuję co bym mógł sobie kupić w danej kwocie, to zawsze kończę z wnioskiem, że klienci Apple to SEKTA, która dała sobie wcisnąć ciemnotę. Za 10k mogę sobie złożyć już naprawdę przyzwoitego desktopa z dobrą kartą graficzną, a od Apple co za to dostanę? i7 ósmej generacji?! Przecież to jest ruchanie klienta bez mydła. XD

#rozkminy #komputery #pcmasterrace #windows #apple #mac #ios
Hangry - Od jakiegoś czasu myślę o wymianie komputera na nowy, pierwszy raz w życiu m...

źródło: comment_1661145402rDmPsNbNUnFECsC8vSuiio.jpg

Pobierz
  • 138
  • Odpowiedz
@PeterGosling dobra, już rozumiem o co Ci chodziło. Tak, brakuje "w większości wypadków" bo pewnie, zawsze znajdzie się ktoś komu cis nie będzie jeszcze pasowało/dzualalo. Teraz po tym czasie to już chyba będzie jakiś promil.
  • Odpowiedz
Za 10k mogę sobie złożyć już naprawdę przyzwoitego desktopa z dobrą kartą graficzną, a od Apple co za to dostanę? i7 ósmej generacji?


@Hangry: M1 Max który niszczy wszystko inne w tak małej obudowie.
  • Odpowiedz
@L3gion: wiadomo, apple łamie prawa fizyki i ich zintegrowane GPU co zjada 10W jest szybsze w gierkach niż dedyk co zjada 250 W ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale tylko w ich testach
  • Odpowiedz
@Hangry: Masz nawet podpowiedź w nazwie os że x-kom sprzedaje stary sprzęt po starej cenie xDDDDD a niby taki pcmasterrace i się zna ( ͡° ͜ʖ ͡°) dlatego laicy nie powinni zabierać się do zabawy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Hangry: ale apple to tylko tak wygląda, wcale nie działa gorzej niż komputery o lepszej konfiguracji. Może zły miałeś, mówię ci zły wybrałeś ja ci załatwię inny no różne są.
  • Odpowiedz
@Hangry kompy od apple przeznaczone są dla programistów, grafików i producentów filmów. Jeśli nie jesteś żadnym z nich, nie kupuj tego. Ten sprzęt jest skonfigurowany żeby obsługiwał te programy na najwyższym poziomie bez błędów jak w windows i zacinek. Używam photoshopa do pracy na win 10 (komputer ryzen 3800X, RTX 2070S, SSD M2 1TB 5000/5000MB, kraken 73 czy jakoś tak, 700 plat zasilacz od bequiet i 32 ram 3200mb) i działa jak
  • Odpowiedz
@Hangry: mam mb pro z m1. Wszystko jest spoko, komputer jest super, nie grzeje się i w porównaniu do tego intelowskiego co miałem wcześniej to jest bardzo cichy i wydajny, nie pamiętam ile razy słyszałem wentylatory, ale na pewno nie chodziło z taką mocą jak we wcześniejszym.
Jest tylko jedno "ale": po kilku dniach od restartu (zazwyczaj po prostu kończę pracę zamykając klapę, nie bawię się w żadne shut downy ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Hangry: ten M1 Max jest całkiem dobry- mały, przenośny na dobrym procku ARM, tylko faktycznie prawie 11k to bym za niego na sto procent nie dał, chyba że jesteś już w ekosystemie Apple to posiadanie dodatkowego urządzenia jest bardzo wygodne
  • Odpowiedz
@Hangry: Bo lud patrzy na parametry a w apple nie do końca o to chodzi. Tu nie wciśniesz sobie dowolnego procka i jakiejkolwiek pamięci bo to nie będzie działać jak powinno. To jest zrobione tak żeby system wykorzystał te podzespoły jak najlepiej, dlatego maki ze słabszymi podzespołami są wydajniejsze od nawet mocniejszych PC. Tak, można minusować nie jestem programista 15k, nie jestem informatykiem, w ogóle branża IT to nie moja bajka
  • Odpowiedz
@LuminouShadow: Gówno prawda z tym kompem dla grafików, bo za podobną cenę np czas renderowania pliku w Afterze to prawie 4x dluzej na Maku.
O stabilnosci nie wspomnę bo to kwestia softu a nie systemu operacyjnego. Adobe dziala tak samo #!$%@? i tyle samo razy sie wiesza.
Na dodatek Mac dopiero od niedawna zaczyna byc wykorzystywany przez silniki renderujące jak Octane, ale nadal nie dziala jak pelnoprawna wersja na Windows.

Mac
  • Odpowiedz
  • 34
@Hangry Ja też tego niestety nie rozumiem xD. Można Windowsa nie lubić, ale w przeciwieństwie do Linuksa, zrobisz na nim wszystko to samo co na macu a nawet więcej. Za 10k bez problemu złożysz desktopa na którym popracujesz i pograsz w gierki, a ludzie w komentarzach piszą, że "to jest komp do pracy dla programisty" xD. Ciekawy jestem po #!$%@? programiście Mac, jeśli akurat nie robi aplikacji w Swifcie z dedykacją na
  • Odpowiedz
@Hangry: Ja zawsze byłem przeciwnikiem Apple, ale jak flagowce od xiaomi zbliżyły się conowo do iPhone, postanowiłem spróbować telefon z jabłkiem. Nie uważam się za sektę, ale naprawdę żałuję, że nie zrobiłem tego wcześniej.
  • Odpowiedz