Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem jednej rzeczy. Po co w pkp na bilecie imię i nazwisko na bilecie jak kupuje się zwykły bilet bez zniżki?

Konduktorka oburzona była że jej nie pokazałem dowodu osobistego i musiałem wyciągać. Co by się takiego stało jakby nie było tam mojego imienia i nazwiska? Załóżmy że ktoś kupi bilet i go komuś odda. Co w tym złego? Przecież zapłacone 100% wartości

#pkp #koleje
  • 245
@Andczej: przypisz bilet do osoby już w pociągu - rozwiązanie proste i intuicyjne.
Jak chcesz w 100% rozwiązać problem gapowiczów to zrób to jak w cywilizowanym kraju - np bramkami otwieranymi kodem

A jak tego konta nie mam to pewnie muszę zadzwonić na płatna infolinię albo czekać 2 tygodnie po zgłoszeniu mailem...

Właśnie przez ograniczonych ludzi mamy tak ch... koleje
@ostry_cien_mgly: nie, ani jedno z tych rozwiązań nie odnosi się do podanego konkretnego przykładu i to do was nie dociera, na rzecz A odpisujecie B

mikorz: twierdzi że wprowadzenie oznaczenia biletu jako zeskanowany wystarczy, co jest bzdurą bo co jeśli za 5 minut ponownie wpadnie ktoś z obsługi na tą samą osobę?
a wy na to odpisujecie o bramkach itp, to nie ma nic do rzeczy w tym przypadku

@mikorz:
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
przypisz bilet do osoby w pociągu

@ostry_cien_mgly: Ale to nic nie zmienia w kontekście tego na co najbardziej wszyscy w tym wątku narzekają, dalej musisz podać swoje dane

Postaw przy wyjściu z peronu bramki z koniecznością skanowania biletu,


To też jest niezle rozwiązanie, ale postawienie takich bramek na wszystkich 578 czynnych dworcach w Polsce (nie licząc przystanków) to jednak spory koszt i może zająć dużo czasu.