Wpis z mikrobloga

@L3stko: Jeśli potrzebujesz jednej kamery, nie robisz normalnego monitoringu, to od biedy się nada dopóki chińczyk nie wyłączy "chmury". W każdym innym przypadku ja wieszam sprawdzone HIKi i Dahuy/BCS, normalne rejestratory i w ogóle nie używam chmur.
@dktr: to ja może dookreślę. Kamery będą dwie a cały materiał będzie przechowywany lokalnie na NVR (Synology Surveillance Station). Interesuje mnie jedynie jakość obrazu i stabilność, bo resztą zajmie się zewnętrzne oprogramowanie.
Obraz nieczytelny


@L3stko: obraz jak obraz, są informacje o matrycy czy obiektywie - tu właśnie mowa jak wcześniej wspomniał kolega odnośnie chmury czy innego korzystania z kamer, gdzie różne chińczyki mają płatne konta w chmurach czy inne dziwne ograniczenia ewentualnie mniej znane firmy z chin czasem plajtują a bez chmury nie można później uruchomić urządzenia.

Jako niania dla pieska bym użył, tak to raczej siedzę w przemysłowych rozwiązaniach
obraz jak obraz, są informacje o matrycy czy obiektywie


@Lapidarny: kompletnie nie znam się na tym, dlatego pytam wykopków.

bez chmury nie można później uruchomić urządzenia


Właśnie martwi mnie, że nie ma interface www. Wszystko robi się przez aplikację, ale z drugiej strony Imou to Dahua, więc chyba nie zbankrutują tak szybko ( ͡° ͜ʖ ͡°) a już na pewno nie szybciej niż tak kamera padnie.
@dktr: monitoring koło domu na zewnątrz, działka 31m długość, 23m szerokość. Na początek chce kupić 2 kamery, jedna na przód, a druga np na tył domu. Dom 100m2 stoi na linii 6m od granicy z przodu działki więc jakiegoś większego zasięgu tu nie muszę mieć no chyba ze się mylę. Chodzi żeby widzieć kto nadjeżdża z drogi przed domem itd