Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Panowie, konkretna sprawa. Kupiłem na Allegro Lego z jakiegoś januszowego sklepu. Odpakowałem karton i jeden woreczek z klockami i rozmyśliłem się. Wszystko w ciągu 14 dni od zakupu. Janusz mówi, ze nie mogę dokonać zwrotu bo otworzyłem opakowanie xDDD powołałem się na prawa konsumenta ale do #!$%@? to nie dociera xD #!$%@? mi ze to jakaś inwestycja w Lego i on teraz na tym straci bo nie będzie mógł za tyle wystawić bo to już otworzone XD powiedziałem mu przez SMS ze lata mi to koło #!$%@? co on z tym zrobi później i ile straci ale tak dla pewności chciałem spytać ekspertów co o tym sadza. Kto ma racje? Swoją droga jeśli tak rzeczywiście jest to można nieźle #!$%@?ć wszystkich kolekcjonerów kupując od nich coś, rozpakować i zwrócić w ciągu 14 dni xD i inwestycje pójdą się #!$%@?. Dobrze kombinuje? #prawo #lego #allegro #kciochpyta

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62feb4e41f14efece9d7d887
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 248
@AnonimoweMirkoWyznania: Poza tym, ze to bait to:
1. Interpretacja przepisow jest taka, ze mozesz przy zakupach online ogladac towar w takim samym zakresie w jakim moglbys go ogladac w sklepie stacjonarnym - w sklepie nie masz mozliwosci otwarcia pudelka lego i wysypania klockow z woreczka
2. Jezeli sprzedajqcy stracil na twoim zwrocie moze nie zwracac ci pelnej kwoty - cytat z interpretacji:

Kiedy sprzedawca ma prawo do obniżenia kwoty zwrotu?

Sprzedawca
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie wiem jak do końca to jest, ale chyba sprzedający może obniżyć kwotę jaką Ci zwróci - tak jest chyba na perfumami - kiedyś coś czytałem na tagu perfumy, że sklepy z perfumami tak robią, dlatego aby się jeszcze dodatkowo zabezpieczyć to wysyłają często próbkę tej perfumy którą zamawiasz.
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie musi ci zwracać pełnej kwoty. To nie tak działa. 14 dni masz nie na zabawę i używanie jak w przypadku Steam tylko na weryfikację. Otworzyć możesz tylko do poziomu do którego jesteś w stanie sprawdzić, że wszystko jest OK z produktem. W przypadku LEGO jak otworzysz pudełko z folii, wypakujesz składowe woreczki, będzie się zgadzać ze stanem z instrukcji to koniec. Dalej nie możesz. A jeśli to zrobisz, to
@AnonimoweMirkoWyznania:
janusz nic nie moze zrobić i bedzie zmuszony oddać pełną kwotę, jeśli wszystko jest kompletne i nieuszkodzone. Otwarcie woreczka nie ma znaczenia. Smartfona tez mozecie sobie kupic, uzywac 2 tygodnie i zwrocic bo nie pasuje.

przepisy prawa są tutaj jasne ale mocno rozbieżne od godności człowieka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a inwestorzy to zazwyczaj osoby prywatne wiec nie ma tutaj zwrotu 14 dni.