Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Panowie, konkretna sprawa. Kupiłem na Allegro Lego z jakiegoś januszowego sklepu. Odpakowałem karton i jeden woreczek z klockami i rozmyśliłem się. Wszystko w ciągu 14 dni od zakupu. Janusz mówi, ze nie mogę dokonać zwrotu bo otworzyłem opakowanie xDDD powołałem się na prawa konsumenta ale do #!$%@? to nie dociera xD #!$%@? mi ze to jakaś inwestycja w Lego i on teraz na tym straci bo nie będzie mógł za tyle wystawić bo to już otworzone XD powiedziałem mu przez SMS ze lata mi to koło #!$%@? co on z tym zrobi później i ile straci ale tak dla pewności chciałem spytać ekspertów co o tym sadza. Kto ma racje? Swoją droga jeśli tak rzeczywiście jest to można nieźle #!$%@?ć wszystkich kolekcjonerów kupując od nich coś, rozpakować i zwrócić w ciągu 14 dni xD i inwestycje pójdą się #!$%@?. Dobrze kombinuje? #prawo #lego #allegro #kciochpyta

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62feb4e41f14efece9d7d887
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 248
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@solidsnake7: Jakby rozumiem sytuacje ale w tym przypadku czy ktoś to robi specjalnie czy jest to wyjątkowa sytuacja nie mi jest oceniać, pytanie było z obszaru prawa i dotyczące tego jest jasna sprawa. Opakowanie z definicji "materiał mający odpowiednią konstrukcję, którego celem jest ochrona produktu przed uszkodzeniami, a także ochrona otoczenia przed szkodliwym działaniem zapakowanego produktu"- nie wiem jak wyglądają te woreczki ale sądzę, że to te przezroczyste plastikowe opakowania.
  • Odpowiedz
"Dobrze kombinuje? " Brzydzę się takimi ludźmi. Dla znawców prawa cywilnego powiem tylko. Sąd ma prawo dowolnie interpretować dowody. Jak uzna za pudełko jest spójna częścią zestawu i otwierając je zmniejszył jego wartość. To powodzenia na wokandzie. Idąc #!$%@? tokiem myślenia to można otworzyć wino, rozmyślić się i oddać do sklepu. Trzymam kciuki za Pana Janusza, jechać z kur...
  • Odpowiedz
@peeteer: Produkty przeznaczone do spożycia (żywność, leki itd) są taktowane inaczej i nie ma możliwości zwrotu. Kwestia moralna to inna sprawa, ale prawo jest jasne w tym przypadku - zwrot możesz zrobić nawet bez oryginalnego pudełka. Sprzedawca może nie oddać całej kwoty zakupu ze względu na spadek wartości, ale jest to kwestia niejasna - przede wszystkim ile taki spadek wartości wynosi, czy w ogóle można obniżyć kwotę itd. W przypadku
  • Odpowiedz
@vladowme: Tak, plastikowe ponumerowane opakowania, jeżeli mamy te 5000 elementów to jak ktoś to rozpakuje pomiesza to składanie będzie katorgą, i ja pełnej kwoty bym nie dał za to. Wiec otwarcie pudełka - ok, ale juz dalej w przypadku lego nie przejdzie.
  • Odpowiedz
IMHO janusz ma rację, zwrotu można dokonać tylko w stanie nienaruszonym. Otwarte = użyte.


@v-tec: Nie wiedziałem, że foliowa torebka w której sa elementy produktu to część produktu.

Kurde, gdyby ta masa sprzedawców którym odsyłałem rzeczy które otwierałem o tym wiedziała...
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Generalnie masz racje, lego jak każdy inny produkt.
Mogły Ci się klocki nie spodobać i się rozmysliles. Tylko zapytałeś w bardzo głupim miejscu jakim jest wykop, gdzie bardzo dużo wykopkow ma jakiegoś #!$%@? na temat tych klocków i się jaraja jak ktoś ma jakieś nieotwieranie opakowania z 1997 xD i tak o to twój Janush z Allegro pewnie śmiga tu pod jakimś nickiem.
  • Odpowiedz
@solidsnake7: Tylko wiesz w przypadku globalnych firm takich jak Lego mają to wliczone w ryzyko, jest to jakiś % strat finansowych bo domyślam się, że po takim zwrocie łatwiej im jest zutylizować tj. zniszczyć niż sprzedać lub naprawić. W przypadku małych firm jest to duży poniesiony koszt bo prędzej będą chcieli to naprawić i sprzedać prawie za tyle ile wystawili/kupili.
  • Odpowiedz
@vladowme: Pewnie że maja, ale skoro sami zaznaczają że to obniża wartość no to zwykły sprzedawca na allegro tym bardziej może tak twierdzić.
@d0n_chich0t: Opakowaniem jest pudełko. Produktem są ponumerowane saszetki
Kup tego Titanica z lego złóż go a potem wpierdziel klocki w pudło po butach i odeślij. Zdaj tylko relacje jak Lego na to zareagowało.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@solidsnake7: produktem są klocki nie woreczki, tak jak pisałem wyżej, trzeba zapytać rzecznika konsumentów, od takich sporów jest też sąd a nie ze lego napisze że zmniejsza wartość, a tym bardziej eksperci na łykopie... IMHO całość to zarzutka( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@d0n_chich0t: normalnie - nikt nie zapłaci pełnej kwoty za otwarte opakowanie - tak to uzasadni. Może też wystawić ten zwrócony towar na aukcje od 1 zł i za tyle ile pójdzie to tyle kasy oddać opowi - jest to zgodne z prawem i masz z automatu uzasadnienie jaka była wartość towaru z otwartym opakowaniem i rozerwanym woreczkiem.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Postrasz go dyskusją na allegro + chargebackiem jeśli płaciłeś kartą (a mam nadzieję, że płaciłeś). Zaklej woreczek żeby części się nie pomieszały, zrób zdjęcia i mu wyślij zwrot. Wbrew opiniom wykopowych malkontentów, prawo jest po twojej stronie ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jak mnie wnerwia jakaś januszeria. Sam po dziesięć razy sprawdzam damy produkt, czy mi pasuje, czy chce itd. Zamawiam i jeśli nie jest uszkodzony, zepsuty, to zostawiam dla siebie. Nie uznaje czegoś takiego jak "rozmyśliłem się". To po uj kupowałeś, trzeba było pomyśleć dzień dłużej. Tylko później innym zawracacie dupe.

Oczywiście pomijam kwestie ciuchów, które trzeba przymierzyć by wiedzieć czy pasują.
  • Odpowiedz
@v-tec: zwrotu można dokonać w stanie nienaruszonym?! To jak to jest, że mogę zamówić telefon przez internet- otworzyć go, używać kilka dni i stwierdzić o kur... Ale szmelc i odesłać do sklepu w ramach zwrotu 14 dniowego i dostać pełny zwrot pieniędzy?

To prawo jest z jednej strony dziwne z drugiej kupujesz przez internet i nie mogłeś na oczy zobaczyć nic nawet pudełka w sklepie więc stąd wynika taka ochrona
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Kambiodolor2137: no właśnie nie możesz tak robić. W sklepie stacjonarnym też tak robisz że używasz telefonu przez jakiś czas a potem oddajesz? Przecież w ten sposób przedmiot traci wartość i sprzedawca już nie może go odsprzedać za pełną cenę.
Przez takich jak ty potem są afery jak z morele które sprzedaje jako nowe karty graficzne po 14 dniach kopania krypto.
  • Odpowiedz