Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Panowie, konkretna sprawa. Kupiłem na Allegro Lego z jakiegoś januszowego sklepu. Odpakowałem karton i jeden woreczek z klockami i rozmyśliłem się. Wszystko w ciągu 14 dni od zakupu. Janusz mówi, ze nie mogę dokonać zwrotu bo otworzyłem opakowanie xDDD powołałem się na prawa konsumenta ale do #!$%@? to nie dociera xD #!$%@? mi ze to jakaś inwestycja w Lego i on teraz na tym straci bo nie będzie mógł za tyle wystawić bo to już otworzone XD powiedziałem mu przez SMS ze lata mi to koło #!$%@? co on z tym zrobi później i ile straci ale tak dla pewności chciałem spytać ekspertów co o tym sadza. Kto ma racje? Swoją droga jeśli tak rzeczywiście jest to można nieźle #!$%@?ć wszystkich kolekcjonerów kupując od nich coś, rozpakować i zwrócić w ciągu 14 dni xD i inwestycje pójdą się #!$%@?. Dobrze kombinuje? #prawo #lego #allegro #kciochpyta

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62feb4e41f14efece9d7d887
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 248
@solidsnake7:

zasada zapieczętowanego opakowania dotyczy
- artykułów higienicznych lub artykułów spożywczych. Ciekawostka jest taka że słuchawki dokanałowe też uznane zostały na artykuł higieniczny.
- oprogramowania gdzie wykorzystujemy kod produktu, np gierki na pc

Zgłaszałam wiele spraw do UOKIK przez nieuczciwych sprzedawców. Prawo nie jest w tym przypadku idealne i sprawiedliwe ale możesz sobie ten zestaw ułożyć, wrzucić z powrotem do pudełka i zwrócić i to jest zgodne z prawem.
Dodam jeszcze tylko wzmiankę z oficjalnej strony lego nt zwrotów
"W jakim stanie powinny być zwracane produkty? Klient jest odpowiedzialny za każde zmniejszenie wartości produktów wynikające z obchodzenia się z nimi w sposób inny, niż jest to konieczne do oceny ich właściwości, cech i sposobu działania.

Oznacza to, że podczas zwracania kosztów w związku z odstąpieniem od umowy uwzględnimy odpowiednio ewentualną utratę wartości produktów wynikającą z obchodzenia się z nimi w sposób
Zezowaty Zenek:

Kupiłem na Allegro Lego z jakiegoś januszowego sklepu. Odpakowałem karton i jeden woreczek z klockami i rozmyśliłem się. Wszystko w ciągu 14 dni od zakupu. Janusz mówi, ze nie mogę dokonać zwrotu bo otworzyłem opakowanie xDDD powołałem się na prawa konsumenta ale do #!$%@? to nie dociera xD


To trzeba było sobie na jutube obejrzeć filmik z otwierania i składania danego zestawu a nie teraz chcesz robić imbę ze
@solidsnake7:
regulamin lego nie stoi ponad kodeksem cywilnym w typ przypadku więc trzeba by zobaczyć wyrok sądu jeśli była taka sprawa, ale nie chce mi się tego szukać ¯\_(ツ)_/¯ w każdym państwie też te przepisy do zwrotów są inaczej skonstruowane i są pewne niuanse tak jak uznawanie tego co zmniejsza wartość produktu, a co nie.

Nie możesz sobie wyprodukować jakiegoś przedmiotu, wsadzić go w worek i jak ktoś rozpakuje foliowy worek
@Kwalczak106: @d0n_chich0t: @vladowme: Ale widzicie, nikt w Lego nie robi problemu ze zwrotem ale jasno zaznacza że takie rozpakowanie obniży Wam ten zwrot. I tutaj jednak są według mnie na wygranej pozycji. Woreczki numerowane - w instrukcji sa odpowiedni kroki. Lego Titanic ma 9090 elementów. Oficjalna cena 3000zł. Wybaczcie ale ja nie chciałbym składać tego z pomieszanymi klockami. Jeżeli ktoś jest odważny to moze zrobić zamowienie i sprawdzić jak