Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Panowie, konkretna sprawa. Kupiłem na Allegro Lego z jakiegoś januszowego sklepu. Odpakowałem karton i jeden woreczek z klockami i rozmyśliłem się. Wszystko w ciągu 14 dni od zakupu. Janusz mówi, ze nie mogę dokonać zwrotu bo otworzyłem opakowanie xDDD powołałem się na prawa konsumenta ale do #!$%@? to nie dociera xD #!$%@? mi ze to jakaś inwestycja w Lego i on teraz na tym straci bo nie będzie mógł za tyle wystawić bo to już otworzone XD powiedziałem mu przez SMS ze lata mi to koło #!$%@? co on z tym zrobi później i ile straci ale tak dla pewności chciałem spytać ekspertów co o tym sadza. Kto ma racje? Swoją droga jeśli tak rzeczywiście jest to można nieźle #!$%@?ć wszystkich kolekcjonerów kupując od nich coś, rozpakować i zwrócić w ciągu 14 dni xD i inwestycje pójdą się #!$%@?. Dobrze kombinuje? #prawo #lego #allegro #kciochpyta

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62feb4e41f14efece9d7d887
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 248
@AnonimoweMirkoWyznania pomijając przepisy to pomyśl, zastanów najpierw zanim coś zamówisz, kupisz bo później robisz niepotrzebny problem sprzedającemu ze zwrotami itd. Nie wiem jak można zamówić coś za kilkaset złotych nie myśląc wcześniej czy rzeczywiście to chce. Chyba że jesteś dzieckiem albo masz taką mentalność.
@Kambiodolor2137: zwracany towar nie może nosić śladów używania. Towar zakupiony zdalnie możesz zwrócić (do 14 dni kalendarzowych) pod warunkiem, że nie był używany (+kilka wyjątków). Jeśli otworzysz karton - ok, powinno przejść, ale otwarcie woreczka z klockami dla mnie jest równoznaczne z ich użyciem. IMHO sprzedający może zwrócić 70-80% ceny sprzedaży.
@eragonn14:
Prawo jest tak skonstruowane i na to zezwala.
Co więcej sklep przyjmując taki zwrot oddaje całość środków.
To, że sklep sprzedaje towar ze zwrotu jako nowy to wina i odpowiedzialność sklepu.

Część sklepów sprawdza towar po zwrocie i wystawia na allegro albo w swoich sklepach taniej np. 5 procent z opisem, że jest nowy z regulaminowego zwrotu.

Proszę tu nie przerzucać odpowiedzialności na to, że sklep jest nie w porządku
zwrotu można dokonać tylko w stanie nienaruszonym. Otwarte = użyte.


@v-tec: > w sklepie stacjonarnym - w sklepie nie masz mozliwosci otwarcia pudelka lego i wysypania klockow z woreczka

@nalej_mi_zupy: w większości sklepów jest otwarty zestaw który możesz obejrzeć.
W takim lidlu czy biedronce większość produktów agd ma przynajmniej jedno otwarte pudełko, a osobiście widziałem jak pracownicy rano po jednej sztuce otwierali.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania:

janusz nic nie moze zrobić i bedzie zmuszony oddać pełną kwotę, jeśli wszystko jest kompletne i nieuszkodzone. Otwarcie woreczka nie ma znaczenia. Smartfona tez mozecie sobie kupic, uzywac 2 tygodnie i zwrocic bo nie pasuje.


przepisy prawa są tutaj jasne ale mocno rozbieżne od godności człowieka ( ͡° ͜ʖ ͡°)


a inwestorzy to zazwyczaj osoby prywatne wiec nie ma tutaj zwrotu 14 dni.

@Kwalczak106:

Ładne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@v-tec: zwrotu można dokonać w stanie nienaruszonym?! To jak to jest, że mogę zamówić telefon przez internet- otworzyć go, używać kilka dni i stwierdzić o kur... Ale szmelc i odesłać do sklepu w ramach zwrotu 14 dniowego i dostać pełny zwrot pieniędzy?


@Kambiodolor2137:

To, że sklepy nie korzystają ze swojego prawa do obciążania klienta za używanie towaru nie oznacza, że w każdej chwili nie mogą zacząć tego robić.

Telefon możesz
@AnonimoweMirkoWyznania: zgodnie z zasadami allegro masz prawo do zwrotu, a sprzedawca ma prawo do proporcjonalnego obniżenia kwoty tegoż zwrotu. np. jeżeli klocki lego kosztowały 100 zł, a sprzedawca uzna że zniszczone może odsprzedać za 80 zł, to tyle może zwrócić. problem polega na tym, że sprzedawca może uznać, że otwarte sprzeda za 1 zł, więc tyle też może ci zwrócić i resztę możesz sobie dochodzić na drodze pozwu cywilnego. pozdrawiam.

każdy