Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, jest sprawa. Wynajmowałem od Janusza kawalerke we Wroclawiu, najem zakonczyl sie z koncem czerwca. Janusz zwrocil mi kaucje a w zasadzie to nie mial wyboru, gdyz po prostu nie zaplacilem za ostatni miesiac wynajmu i tak skonczyla sie nasza przygoda. Pozniej zalowalem troche, ze nie zostawilem po sobie zadnej "niespodzianki" na zakonczenie w tej klitce, no ale to nie o tym wpis. Od lipca pracuje za granica i teraz Janusz wyskakuje, ze mam do zaplaty za wode 113 PLN i za prad wyrownanie z licznikow 58 PLN, bo nowy lokator wzial sobie wszystko na siebie. W moim przypadku wszystkie umowy byly na Janusza. Oczywiscie nie chce placic #!$%@? za te wyrownania wody i pradu i tutaj moje pytanie: czy moze cos mi za to grozic? Prosze tylko o REALNE mozliwosci co moze zrobic a nie wyimaginowane, ze pojdzie do sadu i mnie sciagnie z komornika (jest na to za głupi, poza tym nie mam zadnego konta ani zadnego majatku w Polsce a mieszkam poza UE wiec opcja nieralna). Opcja dogadania sie odpada. #prawo #wynajem #nieruchomosci #mieszkanie #wroclaw #kciochpyta

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62fe3e24bc52ede86857a848
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 63
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: czyli daj mi zrozumiec

- Najpierw #!$%@?łeś kogoś nie płacąc mu za czynsz i zmuszając go do pokrycia straty z kaucji ( co oznacza, że cokolwiek było rozwalone / jakiekolwiek niedopłacenia by były, to nie miał z czego kryć )
- Facet przychodzi do Ciebie z prośbą o wyrównanie bo na 99.99% płaciłeś zaliczki za media ( ofc to zależy troche od tego jak jest napisane w umowie, ale
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Miałeś świetny pomysł żeby to puścić przez mirkowyznania.
Z Ciebie jest janusz #!$%@? do kwadratu. Za granicą pracuje ale za swoje rachunki nie zapłaci, uwaga... 171 zł (!)
Dobrze, że chaty nie #!$%@?łeś na pożegnanie.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: aha, czyli #!$%@?łeś kogoś, bo bałeś się, że ktoś Cię #!$%@?? xD

Generalnie, pewnie Cię nie ścignie o to bo to mała kwota ale nie zmienia to faktu, ze Twój Wynajmujący ma prawie na pewno rację, chyba, że umowa byłą z czapy, a już na pewno ma rację z punktu widzenia stricte przyzwoitości.
  • Odpowiedz
@alex-fortune:

Najpierw #!$%@?łeś kogoś nie płacąc mu za czynsz i zmuszając go do pokrycia straty z kaucji ( co oznacza, że cokolwiek było rozwalone / jakiekolwiek niedopłacenia by były, to nie miał z czego kryć )

Jest to z całą pewnością "nieeleganckie", ale to częsta praktyka. Inaczej w 90% kaucja kusi janusza bardziej niż tolkienowski pierścień Golluma. W dawnych czasach najmowałem pewnie z 10+ mieszkań, każde zostawiałem w stanie w
  • Odpowiedz
do zaplaty za wode 113 PLN i za prad wyrownanie z licznikow 58 PLN


@AnonimoweMirkoWyznania: ja miałem umowę jak Ty. I zapłaciłem, bo właścicielka lokalu byłą wobec mnie fair, to ja też tak chciałem być. Wobec Ciebie też był fair, skoro nie czepiał się nic na koniec i oddał całą kaucję.

Teraz sobie sam odpowiedz czy warto być fair dla innych czy nie chcesz taki być. Bo skoro liczniki były
  • Odpowiedz
Nie nazwalbym tego, ze go #!$%@?łem, po prostu zabezpieczylem sie przed tym, zeby on mnie nie #!$%@?.


@AnonimoweMirkoWyznania: Czyli zawczasu, nie wiedząc czy on Cię będzie chciał #!$%@? czy nie, ty go #!$%@?łeś?

Nie no, postawa godna podziwu. A jakby uszkodzenia jakieś wyszły to oczywiście byś za nie zapłacił?

Hatfu na ciebie kretynie.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Masz protokół zdawczo-odbiorczy ze stanem liczników w momencie wyprowadzki?

Niedopłata dotyczy okresu, kiedy tam mieszkałeś, czy później też?

Jesli to na pewno Twoje zuzycie, to wypadałoby zapłacić, ale jak nie zapłacisz, to za 150zl nikt do sądu nie pójdzie.
  • Odpowiedz