Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, jest sprawa. Wynajmowałem od Janusza kawalerke we Wroclawiu, najem zakonczyl sie z koncem czerwca. Janusz zwrocil mi kaucje a w zasadzie to nie mial wyboru, gdyz po prostu nie zaplacilem za ostatni miesiac wynajmu i tak skonczyla sie nasza przygoda. Pozniej zalowalem troche, ze nie zostawilem po sobie zadnej "niespodzianki" na zakonczenie w tej klitce, no ale to nie o tym wpis. Od lipca pracuje za granica i teraz Janusz wyskakuje, ze mam do zaplaty za wode 113 PLN i za prad wyrownanie z licznikow 58 PLN, bo nowy lokator wzial sobie wszystko na siebie. W moim przypadku wszystkie umowy byly na Janusza. Oczywiscie nie chce placic #!$%@? za te wyrownania wody i pradu i tutaj moje pytanie: czy moze cos mi za to grozic? Prosze tylko o REALNE mozliwosci co moze zrobic a nie wyimaginowane, ze pojdzie do sadu i mnie sciagnie z komornika (jest na to za głupi, poza tym nie mam zadnego konta ani zadnego majatku w Polsce a mieszkam poza UE wiec opcja nieralna). Opcja dogadania sie odpada. #prawo #wynajem #nieruchomosci #mieszkanie #wroclaw #kciochpyta

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62fe3e24bc52ede86857a848
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 63
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@alex-fortune: ja chcialem uczciwie zapłacić za wszystkie miesiące najmu. Chata ok, zepsul sie iskrownik za 50 zl i dysza za 7 zl zatkala w kuchence. Baba mnie skasowała na 600 zl z kacji bo uznała, że kupi se nowa kuchenke. Nie dostałem również rozliczeń za media, a więcej pracuję niż mieszkam. Tylko dlatego, że głupio zaufałem w cudzą uczciwość. Op dobrze zrobił jeżeli mieszkania nie uszkodził.
@WinterLinn: możesz zażądać faktur sad cywilny i jeszcze z odsetkami wrócisz happy. ja zapłaciłem kaucje, oddał mi polowe na druga czekam na faktury i zdjęcia napraw plus wezwanie do zwrotu nadpłat podeśle. nie ma co się bać sądów
@WinterLinn: nie, OP źle zrobił i złamał warunki umowy a to co mówisz to Januszostwo, koniec i kropka. Jak uważasz, że Cię wynajmujący #!$%@?ł na kaucję, to od tego masz umowę by żądać zwrotu pod groźbą pozwu.

Ale ktoś tam wyżej pisał, że pasta więc może złapałem zarzutkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@alex-fortune: co ty nie w tym kraju takie rzeczy. Oni zawsze #!$%@?ą na kaucję. Jeden gość mi 50 zl chcial policzyć za to ze współlokatorka nie umyła blachy po frytkach z piekarnika XD oni nie uważają wynajmu mieszkań za biznes, w który trzeba zainwestować czasem bo się zużywa dokładnie tak samo jak np samochód. Oni wynajmują chatę i chcą żeby przez 15 lat była w tym samym stanie, a jak sie
@alex-fortune: Wynajmujący tez może na drodze sądowej dochodzić roszczeń z tytułu uszkodzeń lokalu. Rozliczając ostatni miesiąc przez potrącenie kaucji przerzucasz ciężar dochodzenia roszczeń w sądzie na drugą stronę. Niestety praktyki wynajmujących z dymaniem na kaucje poziomem #!$%@? dorównują patusom którzy zalęgają się w mieszkaniach nie płacąc czynszu.
@AnonimoweMirkoWyznania:
Jeżeli ten kretyński wysryw to nie jest bait, to weźże kurła zapłać te niecałe dwie stówy i miej spokój xD

Chociaż myk z "opłacaniem" ostatniego czynszu za pomocą kaucji akurat rozumiem, zwłaszcza jeśli właściciel mieszkania sprawia wrażenie cwaniaczka, który dopieprzy się do ryski długości 0,5 cm na podłodze, byle tylko nie zwrócić tego, co należne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ŻółtyPaw: Uhaha, dobrze robisz ziomuś. Frajerów trzeba doić na każdym kroku! Bierz wszystkie socjale, dodatki, zwroty, co tam tylko znajdziesz. Baba się w sklepie pomyli na 10 groszy, bonus dla ciebie. Uczciwość dzisiaj to można se wsadzić, uczciwością i frajerstwem rodziny nie nakarmisz. Tylko tak się dorobisz czegoś w tym kraju. Jazda bez trzymanki i do przodu, firmowy samochód firmowe paliwo, niczym się nie przejmuj, racja jest po twojej stronie. Zdzieraj
OP: kompanos: @President_Hubert: @vartan: @ATAT-2: @mytnik: Ludzie odpowiadacie nie w temacie xD Po co spamujecie? Ja nie pytałem czy dobrze robię ani czy dobrze zrobiłem ze kaucje sobie odebrałem tylko pytałem jakie mogę mieć realne konsekwencje niepłacenia. Ja nie pytam czy zapłacić ani jak wypada ani jakie macie kaucje ustalone xD ja wiem co chce zrobić tylko pytam o realne możliwości Janusza xD ja już podjąłem decyzje
Ludzie odpowiadacie nie w temacie xD


@AnonimoweMirkoWyznania: Ależ jak najbardziej w temacie. Jesteś Januszem - kretynem który psuje rynek najmu i próbuje jeszcze bardziej wydymać uczciwego człowieka.

o realne możliwości Janusza xD


@AnonimoweMirkoWyznania: Ponownie, jedynym Januszem jesteś Ty a nie człowiek który niczym nie zawinił wynajmując Ci uczciwie mieszkanie.