Wpis z mikrobloga

Ostatnio strzelałem z PDP i Canika METE SFX.
PDP ostro mnie zawiódł - dopasowanie dłoni to indywidualna sprawa, ale jeśli chodzi o ten niby super spust...to moja P10C ma lepszy.
Za to Canik mnie pozytywnie zaskoczył - pasuje mi bardzo chwyt, a spust świetny, mimo że dosyć głęboko trzeba wciskać.
Rozważ też CZ75/jakiegoś klona
@derton778: generalna rada jest taka - na piwerwszy pistolet kupuj co co ci sie podoba. Technikalia maja mniejsze znaczenie, bo nie wiesz jeszcze czego chcesz.

W PL najpopularniejsze sa Glocki i CZ, najalatiwej kupic magazynki, kabury itd. Czy sa lepsze? Nie wiem. Na poziomie strzelania sportowo-rekreacyjnego moim zdaniem cokolwiek nie kupisz to bedzie jeden #!$%@?.
Jak bron bedzie robila ci jakas roznice, to juz bedziesz na taim poziomie ze sam bedziesz
@Zerp: To moje subiektywne odczucie. Nie uważam się za super eksperta.
W CZ mam założony język z regulacją. Owszem spust jest twardszy niż w PDP, ale krótszy i bardziej wyczuwalny - kiedy ma przełamanie.
W PDP miałem wrażenie jakby droga spustu miała kilometr, a praca na tej drodze była nierównomierna - opór wzrastał i malał. Przełamanie było niewyczuwalne. Ogólnie miałem wrażenie jakbym dętkę rozciągał.
Dodatkowo egzemplarz, który miałem w ręku miał
@derton778: Kup ten który Ci się najbardziej podoba, tylko:
1. Weź model OR (z możliwością montażu kolimatora), bo na pewno prędzej czy później będziesz chciał go kupić
2. Sprawdź cenę akcesoriów, bo np. Sig to opcja dla bogatych, bo magazynki kosztują 300 PLN vs np. 100 PLN za magazynek do Glocka.
@derton778: Pomijając kabury (bo tutaj koszt będzie identyczny), to:
- wymienne chwyty (w P320, chociaż teoretycznie do Glocka też są, ale w Glocku są istotną częścią broni, w Sigu nie)
- mechaniczne przyrządy celownicze
- magwelle (lejki gniazda magazynka)
- elementy zespołu spustu (język, przerywacz, kompletne zespoły spustowe)
- powiększone zwalniacze magazynka i dźwignie zrzutu zamka
- kompensatory (jeśli masz lufę z gwintem)
- zamki i lufy (ale to raczej można
@derton778: Kilkaset złotych - 1k na zmianę mechanizmu spustowego. Natomiast piąta generacja Glocka ma spoko spusty i nie trzeba się nad tym jakoś bardzo spuszczać na początku drogi strzeleckiej. Nie mniej jednak PDP jest bardziej nowoczesnym pistoletem niż Glock, i jeśli nie masz zamiaru się bawić w modyfikowanie pistoletu, to będzie lepszym wyborem niż klocek.
@derton778: Pod względem kultury pracy lepiej niż Glock, ale nie każdy lubi płaskie języki spustowe które są w serii X. Na minus natomiast jest wyżej osadzony zamek, co utrudnia kontrolę odrzutu - nie jest to jednak jakiś straszny minus, bo tak czy siak prawidłowy chwyt w Glocku wymaga treningu, żeby zamek Cię nie ranił (słynny "Glock bite"). P320 technicznie jest lepszym pistoletem niż jakikolwiek model Glocka, ale jak już pisałem, to