Wpis z mikrobloga

Sekta Świadków Jehowy na polowaniu.
~16.08.2022 szarobure

---
Od około trzech tygodni ŚJ we wzmożonym stopniu okupują w kilku dzielnicach najbardziej ruchliwe skrzyżowania stolicy licząc na nowe ofiary swojej sekty.
Na to, że uda się wciągnąć w machinę korporacyjnej religii kolejne zbłąkane dusze, nie wspominając im z początku o wielu chorych praktykach jak wykluczanie najbliższych niewierzących osób z otoczenia czy wmawianie ludziom że transfuzja krwi to grzech.

A to tylko wierzchołek góry lodowej.

Można znaleźć w Internecie wiele informacji na temat tego jak działa ta machina. Również na mikroblogu byli wyznawcy tej sekty nie raz opisywali swoje przykre doświadczenia.
Ba, wystarczy wejść w poprzednie moje wpisy z tej serii, aby poczytać jak obrońcy ŚJ wywalają się o swoje własne fikołki.

Obecnie organizacja-sekta JW poluje w dużej mierze na Ukraińców zagubionych i szukających wsparcia przez wojnę jaka opanowała ich kraj. Widzimy to chociażby po materiałach reklamowych perfidnie sugerujących tematykę "pokoju" pod płaszczem tej sekty.

Zwolennicy ŚJ na mikroblogu (są tu tacy) usilnie próbują odwracać kota ogonem, udając, że problem ŚJ nie istnieje i wszyscy dookoła wmówili sobie historię na ich temat.
Najczęstszym pierwszym argumentem takich wykopków jest coś w stylu "ŚJ są związkiem wyznaniowym a nie sektą" no i są, tyle że polskie prawo nie reguluje takiego pojęcia jak sekta.
Kolejnym wątkiem często pojawiającym się z ich strony są wyszczególniane przestępstwa Kościoła Katolickiego jakich dopuszczają się jego przedstawiciele. Mają one na celu oczywiście skierować dyskusje na inne tory (częsta manipulacja stosowana przez ŚJ w rozmowie), ponieważ logicznie myśląca osoba i tak uzna że czyjeś przestępstwa i złe praktyki nie usprawiedliwiają występków innej grupy.

Do tego dochodzi notoryczne, nielegalne ustawiane w pasie ruchu drogowego jakim jest chodnik materiałów reklamowych, dlatego też widząc takie osoby zachęcam do zgłaszania ich do odpowiednich służb miejskich.
Zgodnie z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego (wyrok z 16 maja 2018 r., sygn. akt II GSK 87/1) sądy uznały, że:
- droga z chodnikiem i przestrzeń nad nimi stanowią pas drogowy;
- nie ma znaczenia to, na jakiej wysokości reklama wisi nad chodnikiem;
- nie ma znaczenia to, czy reklama utrudnia ruch pieszych lub pojazdów;
- nie ma znaczenia to, czy reklama koliduje z urządzeniami drogowymi lub wpływa na bezpieczeństwo;
- jeśli reklamę umieszczono na budynku tak, że wystaje nad pas drogowy, to mamy do czynienia z zajęciem pasa drogowego, na które jest potrzebne zezwolenie;
- w razie zajęcia pasa drogowego bez zezwolenia, nakłada się karę stanowiącą dziesięciokrotność opłaty, jaką należałoby uiścić za legalne zajęcie pasa.

I tu również pojawiają się obrońcy ŚJ mówiąc "że przecież oni nikomu nie szkodzą".

Jak agumentowalem wyżej i we wcześniejszych wpisach i komentarzach - szkodzą.
A do tego nielegalnie się reklamują zaśmiecając przestrzeń publiczną i mając się za lepszych od innych którzy muszą tego prawa przestrzegać i płacić za reklamy.

W tej sprawie skierowałem już do Urzędu Miasta Warszawy pismo z prośbą o wyjaśnienie kwestii legalności tych stojaków wraz z dokumentacją w postaci zdjęć z dotychczasowych wpisów j z zapytaniem o ilość uiszczonych do tej pory opłat za takie reklamy w roku 2022.
Po uzyskaniu odpowiedzi zostanie ona upubliczniona.

#swiadkowiejehowy #jehowi #religia #bekazpodludzi #sekta #oszukujo #prawo #wiara #reklama #jehowapill
bizonsky - Sekta Świadków Jehowy na polowaniu.
~16.08.2022 szarobure

---
Od około tr...

źródło: comment_1660632448wN9Lb8uj095eo33N348s4v.jpg

Pobierz
  • 27
@bizonsky sekty trzeba tępić. Z drugiej strony pamiętam jak jakieś 10 lat temu chodzili od drzwi do drzwi i na siłę wciskali te ulotki..z dwojga złego lepiej żeby sobie stali i byli ignorowani przez 99% ludzi.
@bizonsky: Też zauważyłem, częściowo dzięki Światusom, że od powrotu mają więcej materiałów po ukraińsku i rosyjsku niż po polsku. Całkiem uważnie, z racji dosyć mobilnego trybu życia, przyglądałem im się w ciągu ostatnich miesięcy na dworcach. Zauważyłem, że bardzo aktywnie wykorzystują tych świadków pochodzących ze Wschodu, którzy już przed wojną byli w Polsce.
@mondrymiszcz: ja nawet kiedyś się spytałem o Biblie, bo chciałem mieć ich przekład za friko, to mi powiedziały że następnym razem będą mieli ( ͡° ͜ʖ ͡°) ergo mormonii lepsi, oni dają swoją księgę Mormona od ręki.
@Sandrinia: nie no u mnie też nie łażą odkąd wymyślili te stojaczki. Czyżby w okręgu kujawskim śj byli leniwi, albo zostali same stare baby z problemami z biodrami ?( ͡° ͜ʖ ͡°)