Wpis z mikrobloga

Wiecie, skąd biorą się takie wypadki jak ostatnio w #warszawa ? To wam opowiem.

Dzisiaj pojechałem z dzieckiem pociągiem (plus rowery). Ostatni przedział, specjalnie z zawieszkami na rowery. Na naszej stacji zaczynam wysiadać, wyniosłem swój rower, wyciągam rower dziecka, i w połowie wyjmowania drzwi zatrzaskują się na jego rowerku. Dziecko w środku, rowerek zablokowany, ja na zewnątrz.

Próbujemy z innymi pasażerami rozciągnąć drzwi, dziecko w środku nie wie co robić, ludzie wciskają przycisk sos. Nic to nie dało, drzwi zatrzasnęły się na rowerze, pociąg zaraz ruszy.

W końcu ktoś z przodu zawołał kierownika pociągu - bo w czasie postoju na stacji nikt nawet z pociągu nie wysiadł sprawdzić czy można odjechać. #!$%@? go, a on obrażony że pociąg musi czekać, myślałem, że mu tam w łeb dam.

Telefon na policję, PKP, wszyscy #!$%@?. Muszę pisemnie pisać skargę.

Tak właśnie to działa, i tak potem są tragedie jak z tym dzieckiem co ciągnął go tramwaj. Musi ktoś zdechnąć, musi być medialnie, bo inaczej każdy ma gdzieś.

#wypadek #rower #pkp #krakow #polska
Pobierz wkrk - Wiecie, skąd biorą się takie wypadki jak ostatnio w #Warszawa ? To wam opowiem...
źródło: comment_1660491928TVUW3XoC5qpvCLWY73T08Q.jpg
  • 114
@wkrk: Też sporo jeżdżę pociągami polregio i potwierdzam że kiedyś faktycznie widziałam jak konduktor miał tak wywalone, że nie wyszedł na peron przed odjazdem. Ale był to jeden jedyny raz + było to na ogromnym zadupiu, gdzie nikt nie wysiada. Mimo to nie pochwalam przez właśnie takie sytuacje. Może konduktor będzie miał nauczkę na przyszłość
@AmokK: zgadza się. Dlatego najpierw ogarnąłem swój rower (większy), potem rower dziecka i młody czekał, żeby wyjść zaraz za rowerem. A tu włączył się sygnał, i drzwi się zatrzasnęły. Dramat.
@wkrk: nie umiesz wysiąść z pociągu i zwalasz winę na konduktora i cały kraj. Pociąg jedzie i musi jechać zgodnie z planem jakby ktoś inny tak zrobił jak ty to potem byś wypisywał kocopoły że pociąg się opóźnił 2 minuty i ola boga kraj z kartonu. Pociągiem jedzie może ze 100-200 osób ludzie mają przesiadki na inne pociągi i wszystko musi chodzić na tip top wysiadanie wsiadanie i tak dalej. Trzeba
@Positano1: Hej panie znawco. Pociąg nie może ruszyć dopóki wszyscy nie stoją z linią, w bezpiecznej odległości a kierownik pociągu nie upewni się że wszyscy już wysiedli i da znać maszyniście. Jeżeli kierownik pociągu nie wyszedł to jest to złamanie zasad bezpieczeństwa i tyle w temacie. Dzisiaj jechałem KM i na każdej stacji kierownik wysiadał.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wkrk: To jedno, ale dawanie pod opiekę starszym ludziom takiego małego dziecka. W domu to jeszcze nie ma problemu, ale pociąg albo tramwaj, no bez jaj.
@wkrk: co Ty chcesz w życiu, żeby ludzie używali metod takich jak w lotnictwie,.że wszystko się analizuje i raporty pisze i poprawia? Żeby było wszystkim lepiej? Nie do zrobienia, bo wtedy pan władek musiałby wstać dupa z krzesła i coś zrobić a to jest za dużo do zrobienia
@wkrk: z tymi tramwajami jest tak od początku. To ich cecha fabryczna, że drzwi mogą coś przytrzasnąć. lata temu powinny być wymienione.
@wkrk: jezdze 2-3 razy w tygodniu pociagami Kolei Śląskich i nigdy nie widzialem podobnej sytuacji. W kazdym skladzie jest dwoch konduktorow (w tym kierownik pociagu) i na kazdej stacji, chocby nikt na niej nie wysiadal przed odjazdem wychodza na peron, sprawdzaja czy wszyscy wsiedli/wysiedli daja sygnał do odjazdu gwizdkiem i na radiu do maszynisty. Nie raz zdażyło się, że ktoś z wózkiem, rowerem czy większym bagażem długo sie gramolił, zawsze czekają.
@wkrk: dlatego w tym obsranym gównem #!$%@?łku jeśli chcesz zadbać o siebie i dziecko polegaj tylko na sobie. Komunikacja miejska jest zagrożeniem bo #!$%@? patus sobie ubzdura, że krzywo na niego patrzysz i zrobi awanturę nawet przy dziecku. W pociągu to samo.
Jeśli nie lecisz samolotem gdzie dba się o bezpieczeństwo - jedź tylko swoim autem, przynajmniej masz jakikolwiek wpływ na otoczenie.
Polecam taki styl życia, zaoszczędzisz sobie i dziecku złych