Wpis z mikrobloga

Wiecie, skąd biorą się takie wypadki jak ostatnio w #warszawa ? To wam opowiem.

Dzisiaj pojechałem z dzieckiem pociągiem (plus rowery). Ostatni przedział, specjalnie z zawieszkami na rowery. Na naszej stacji zaczynam wysiadać, wyniosłem swój rower, wyciągam rower dziecka, i w połowie wyjmowania drzwi zatrzaskują się na jego rowerku. Dziecko w środku, rowerek zablokowany, ja na zewnątrz.

Próbujemy z innymi pasażerami rozciągnąć drzwi, dziecko w środku nie wie co robić, ludzie wciskają przycisk sos. Nic to nie dało, drzwi zatrzasnęły się na rowerze, pociąg zaraz ruszy.

W końcu ktoś z przodu zawołał kierownika pociągu - bo w czasie postoju na stacji nikt nawet z pociągu nie wysiadł sprawdzić czy można odjechać. #!$%@? go, a on obrażony że pociąg musi czekać, myślałem, że mu tam w łeb dam.

Telefon na policję, PKP, wszyscy #!$%@?. Muszę pisemnie pisać skargę.

Tak właśnie to działa, i tak potem są tragedie jak z tym dzieckiem co ciągnął go tramwaj. Musi ktoś zdechnąć, musi być medialnie, bo inaczej każdy ma gdzieś.

#wypadek #rower #pkp #krakow #polska
wkrk - Wiecie, skąd biorą się takie wypadki jak ostatnio w #Warszawa ? To wam opowiem...

źródło: comment_1660491928TVUW3XoC5qpvCLWY73T08Q.jpg

Pobierz
  • 114
  • Odpowiedz
@starypijany123: POLREGIO (identyfikator literowy – PREG[5]) (dawniej: w latach 2009–2020 Przewozy Regionalne, w latach 2001–2009 PKP Przewozy Regionalne) – polskie przedsiębiorstwo transportowe, prowadzące działalność w zakresie pasażerskich przewozów kolejowych. Powstało przez formalne wydzielenie z Polskich Kolei Państwowych.

Dla mnie wszystkie koleje to PKP, ale tych spółek jest tyle, że ciężko się połapać. A edytował wpisu chyba nie mogę, więc nie dodam #polregio
  • Odpowiedz
@wkrk wat? Jeżdżę pociągami regularnie jakieś 10 lat i zawsze na stacji konduktor sprawdza, czy wszyscy wsiedli/wsiedli, daje sygnał "gotowi do odjazu" i dopiero wtedy pociąg rusza.
  • Odpowiedz
@starypijany123: to ciekawego gdzie dzwonił bo niby dzwonił do PKP

Dla mnie wszystkie koleje to PKP


@wkrk: wiesz co, wypala mi sie monitor z iiyamy, ma zaledwie 4 miesiące, szkoda. Chyba go we wtorek wyśle do Samsunga, cholera tyle tych firm teraz, ja tego nie ogarniam.
  • Odpowiedz
@Andczej: spoko, skarga pójdzie do polregio. Świeżo po takim czymś ciężko jest sprawdzać po kolei kto jest kim w polskich kolejach.

@grayjedi: też byłem w szoku, nawet głowy nie wystawił. Przecież widać było, że rower zablokowany i że się z nim szarpiemy. Nawet chyba są lusterka w pociągach? Nie wiem, ale jakimś cudem kto olał. Może liczył, że wysiadłem sam i chciał nadrobić spóźnienie? Chwila nieuwagi, i tragedia gotowa. Chociaż
  • Odpowiedz
Świeżo po takim czymś ciężko jest sprawdzać po kolei kto jest kim w polskich kolejach.


@wkrk: przecież widziałeś cały skład obklejony logami, no już nie rób z siebie ślepego
  • Odpowiedz
@Andczej: przecież polregio było kiedyś częścią PKP. Tak czy owak, teraz mając numer składu i kierownika pociągu będę wiedział gdzie zgłosić. Chociaż znając życie, musiałbym zgłosić do gazet i tv, bo inaczej pewnie nawet nie dostanę odpowiedzi na skargę.
  • Odpowiedz
Kopia skargi wysłana do UTK potrafi zdziałać cuda tak ci tylko podpowiem


@Andczej: o widzisz, nawet nie wiedziałem, że coś takiego istnieje. Dzięki za info!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 50
@wkrk: siostrze drzwi w autobusie przytrzasnęły głowę, jak policja przyjechała zrobić oględziny, to przewoźnik podstawił całkowicie inny autobus, a uszkodzony ukrył ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@wkrk: eee, a nie ma tam awaryjnych hamulców?

W każdym pociągu powinien być przecież hamulec awaryjny - on jest właśnie do takich sytuacji

Dziwne że w tym #!$%@? tramwaju też nikt na to nie wpadł
  • Odpowiedz
  • 8
@wkrk milion razy jechalem pociagiem i nigdy sie nie zdazylo zeby konduktor nie wyszedl z pociagu na stacji. Ale to moje obserwacje
  • Odpowiedz
@Qbiik: @joyko: tak jak pisałem, sam byłem w szoku. Skład krótki, więc jakby nawet wychylił głowę, to by widział że machamy i się szarpiemy z drzwiami. Może wysiadł, uznał, że ktoś wyjmie rower i można jechać. Może nie widział, że po odłożeniu roweru wracam po dziecko i kolejny rower.

Tak czy owak, to jego odpowiedzialność i rola, żeby stać i sprawdzać. Może pociąg miał opóźnienie, i się spieszyli? Nie wiem,
  • Odpowiedz
@wkrk: To tego peron nie przystosowany do wysokości składu, nie ma jak sensownie szybko wysiąść z pociągu z rowerem. Chyba ze się jest Pawłem Jumperem.
  • Odpowiedz