Wpis z mikrobloga

Pensja minimalna od 2023 wyniesie 3383 zł. Czyli sprzątaczki i kasjerki będą zarabiać tyle ile początkujący nauczyciel, mgr inż geodezji czy początkujący konstruktor po mibm, specjalista ze stażem poniżej 5 lat w UM, albo asesor komorniczy. Komuno witaj z powrotem. Wszystkim równo wszystkim gówno xD
#polska #pensjaminimalna #praca #pracbaza #januszex #heheszki
  • 303
@waskizlo No to nadal więcej niż będą miały sprzątaczki i kasjerki. Ludzie się nie cenią, bo nie mają doświadczenia. Nie oszukujmy się, ich praca jest mniej warta niż praca samodzielnej sprzątaczki (początkująca może liczyć na umowę zlecenie, gdzie ma zadanie a nie ilość godzin więc może wyjść znacznie poniżej minimum), żaden normalny przedsiębiorca nie da takiemu swieżakowi czegoś odpowiedzialnego. Jednak tak jak napisałeś, to stawki początkowe, potem szybko rosną
@morsisko: wszystko co piszesz to prawda. Mi zajęło kilka lat dojście do tego. Ale w webdevie jest łatwiej niż w embedded. Bo dużo hindusów w tym jest, i nawet jeśli jesteś świetnym programistom i konstruktorem to musisz mieć bardzo dużo szczęścia zanim trafisz na pracodawcę/klienta który rozumie że w projekcie potrzebna jest jakość. Widziałem nawet miliardowy projekt do którego byli zatrudnieni Egipcjanie co pisali kod jak uczniowie technikum. A jak czas
8k to rzadko kiedy dyrektor wyciągnie jak sobie to i owo dopisze, na rękę oczywiście,

generalnie to XD


@NiktSpecjalny: To jakies bananowe 2 jezyczne liceum czy cos XD starzy na korepetycje woza julki autami za 500-800k XD Laska wyciaga wiecej niz programista15k bo godzina kosztuje wiecej niz plodna roksa 18lat XD
@sikalafou: jprdl, ale mnie #!$%@?ł ten wątek xD najlepiej nic nie płaćmy nauczycielom, do opłacenia rachunków wystarczy im przecież uśmiech bąbelka, a w ogóle to powinni pracować z pasji.
Moim marzeniem jest, by zawód nauczyciela był prestiżowy, wiązał się z wysokimi zarobkami (2 średnie krajowe może?), by przyciągnąć w końcu ludzi na poziomie, z pasją i podejściem do dzieci, stworzyć jakąś konkurencję o posady, co by pozwoliło wywalić te sfrustrowane Grażyny,
@sikalafou: problemem tutaj są śmiesznie niskie wypłaty na podanych przez Ciebie stanowiskach. Serio ludzie robią studia, żeby zarabiać takie grosze?
Więcej zarabiałem w call center w 2012 ^^ podajesz za niskie zarobki specjalistów albo ktoś ich ładnie rucha
jprdl, ale mnie #!$%@?ł ten wątek xD najlepiej nic nie płaćmy nauczycielom, do opłacenia rachunków wystarczy im przecież uśmiech bąbelka, a w ogóle to powinni pracować z pasji.


@lubie_rzeczy: jak któryś user zwrócił uwagę. pieski pisu mają za zadanie odciągnąć hołotę od trudnych tematów #!$%@?ąc główny wątek z prawdziwego problemu (w tym wypadku #!$%@? gospodarki przez pis) na problem płac nauczycieli.

Dyskusja z takim motłochem nie ma nawet sensu.
Więcej zarabiałem w call center w 2012 ^^ podajesz za niskie zarobki specjalistów albo ktoś ich ładnie rucha


@sroka22: tak, a w kilka minut sam znajdziesz bez problemu oferty dla specjalistów z branży IT z widełkami 3000-4000 zł brutto.
Na stronach PUPów też spokojnie znajdziesz oferty dla ludzi z wymaganym mgr ze stawkami poniżej 3500 brutto (różne branże)
@wykopnet: Sam Pan jesteś debil a do tego menda i erosoman.

Ratownik wodny musi upilnować nieograniczoną liczbę kąpiących się w akwenie, a jak zawali to też prokurator. Kierowca tira też jeździ po nocach pojazdami ważącymi po kilkanaście ton i jak zawali albo zaśnie to prokurator. Czyżbyś dopiero teraz odkrył znaczenie słowa odpowiedzialność? xD

A siedzenie po godzinach? Myślisz, że tylko biedni nauczyciele to mają? Pogadaj sobie z doradcami podatkowymi, prawnikami albo
@sikalafou: a jakie są możliwości rozwoju?
Mieszkam w Holandii i początkujący programista zarabia tyle samo co pracownik magazynu. Tylko po 3 latach pracownik magazynu zarabia średnio z 50€ więcej, programista kilkaset euro więcej.
Wywal teraz skrajne oferty, te z najniższymi stawkami i powiedz mi czy serio w Polsce jest pod tym względem tak źle.
Zerkałem parę miesięcy temu z ciekawości i mimo wszystko większość ofert w IT zaczynało się od ok.
a jakie są możliwości rozwoju?


@sroka22: właściwie to nieograniczone. Na start jest gówno i można zarabiać latami niewiele więcej, pierdząc w jeden fotel w jednym projekcie, albo się rozwijać i spokojnie przebijać stawki typu 200zł/h. Praca za granicą też jest możliwa (zdalnie), ale trzeba już coś umieć i się czymś pochwalić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@sikalafou: wiem, wiem. Chodziło mi o to, że właśnie dlatego nie ma co porównywać takich pensji. Bo często te stanowiska, które na start zarabiają tyle co kasjerka w biedronce po roku czy dwóch tej kasjerce odjeżdżają. Różnica też jest taka, że kasjerka zarabia na firmę po dwóch dniach szkolenia, specjalista po szkole zwykle na początku jest tylko kosztem i nie się uczy, a nie coś wnosi do zespołu.
tak, tak, polska upadnie bo minimalna brutto wzrośnie do 700 euro xD litwa krajem upadłym bo tam jest 730, nie wspominając o P O T Ę Ż N E J słowenii z 1100 eurasów xD kiedy wy cymbały w końcu zrozumiecie, że to nie minimalna jest problemem (a nie jest, bo w polsce tak naprawde powinna wynosić 3-3,5k cebulionów netto), a niesamowity wyzysk przez januszów biznesu? którzy zamiast inwestować w firme i
@sikalafou: porównania z dupy. Niech mgr inż geodezji zostanie sprzątaczem jak pozazdrościł pensji. Takie porównania są z dupy. A 2000 plusów dowodzi, że większość Wykopu, podobnie jak w ogóle większość mediów społ w PL to ludzie z dużych miast, fajnopolacy, których horyzonty kończą się na granicach ich miast.

Minimalna krajowa, do której większości Polaków bliżej niż do średniej, jest i tak mega niska i tylko obrazuje jaka nędza panuje na polskim
@lou-c-phere_: problemem jest sam fakt istnienia takiego indywiduum jak minimalna krajowa. Wynagrodzenie powinien regulować wolny rynek a nie państwo. Politycy to w większości nieudacznicy, którzy nigdy niczego nie osiągnęli poza tym, że byli/są aparatczykami partii a czy b, dlatego nie mają pojęcia jak działa gospodarka, jak buduje się kapitał, jak działa biznes. Ci debile myślą, że jak podniosą minimalną to ludzie będą więcej zarabiać a fakty są takie, że podniesienie minimalnej
problemem jest sam fakt istnienia takiego indywiduum jak minimalna krajowa.


@sikalafou: no chyba nie bo z uwagi na problemy strukturalne i środowiskowe w Polsce wiele osób bez niej #!$%@?łoby za 600zł.

Pracownik ma w PL za słabą pozycję na wolny rynek.
@Barszcz1987: nie. Problemem jest to, że rynek sam nie reguluje płac tylko płaca minimalna zostaje ciągle sztucznie podnoszona przez rząd, który nie ma pojęcia o budowaniu kapitału, biznesu i rozwoju gospodarki, bo mamy aktualnie w rządzie bandę nieudaczników.