Wpis z mikrobloga

@damianooo8: Dokładnie za mały kebs wołają już 24 niektórzy #!$%@?ło XD z tego co widzę nawet w Wawie jest już taniej i większe porcje. Przed inflacja było inaczej... Mam taką teorię, że wzrost kosztów = konieczność podniesienia cen = mniej klientów bo to Polska b i ludzi nie stac = jeszcze wyższe ceny. Po prostu w Wawie jest odpowiedni ruch by utrzymać lokal przy cenie np. 18
@jan-kowalczuk-180:

Sprawdź sobie info sprzed wprowadzenia tarcz vat jak biedra podniosła jej cenę o 15%, potem jeszcze drugi raz...


Przez ostatnie kilka lat, jej cena wzrosła z 11,99zł, na 12,94zł.

Luty 2018: Na promocji 8,99https://www.pepper.pl/promocje/pizza-donatello-400-g-599-zl-lub-600-g-899-zl-at-biedronka-71904
Październik 2019: Na promocji 8,99zł (z 11,99) https://www.pepper.pl/promocje/pizza-z-kurczakiem-400g-donatello-w-biedronce-197177
Marzec 2021: Na promocji 9,99zł (z 11,99) https://www.pepper.pl/promocje/pizza-z-kurczakiem-donatello-400-g-i-pizza-rodzinna-z-szynka-i-serem-donatello-600-g-przy-zakupie-2szt-biedronka-374794
@Arthizo: Żarcie ostatnio faktycznie strasznie idzie w górę, ale takiej ceny to jeszcze nie widziałem. W lokalu do którego chodzimy prawie codziennie na lunch mają tylko dwa rozmiary, 32cm i 60cm.
Margherita w tych rozmiarach kosztuje odpowiednio 20zł i 43zł, sprawdzałem sekundkę temu w menu. W jednej z lepszych restauracji włoskich w okolicy 32cm za 27,50zł. Trójmiasto.
Podsumowując: jest drogo, ale podany przykład to już jakieś ruchanie bez mydła.
@Felonious_Gru: myślałem żeby sobie zamówić. Cena za dzień to ok 70zł aktualnie z tych co patrzyłem. Najbardziej pasowałoby mi żeby można było wybrać, które dania chcę np. sam obiad, tylko wtedy cena za dzień to ok 30zł więc normalnie jakbym zamówił z restauracji :(
Śniadań nie jadam, ew. Huel koło południa lub owsianka jak mam więcej czasu. Kolacje mogę robić sam.
@whoru najgorsze jest to, ze prawdziwa cena wychodzi na koniec, i czesto jest to okolo 2x wiecej niz cena zarcia, bo dostawa, jakas oplata za #!$%@? wie co... Dawno nic nie zamawialem, mam to w dupie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@eric2kretek: chyba Ci mama zakupy robi XD cen w sklepach nie widziałeś czy przeliczasz na zasadzie "no mąka 3zł ale tu potrzeba 1 szklanke to w sumie 0.75zł"? Nie wiem jak u Ciebie ale normalnie w sklepach nie sprzedają takich śmiesznych ilości i nawet jak wykorzystasz 1gram drożdży to i tak musisz zapłacić za całą paczke ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ps. Jak Ci się uda zrobić zjadliwą
@whoru: i spoiler będzie tylko gorzej, dużo gorzej, za chwilę takie ceny będą za zrobioną w domu margarite a na ceny w restauracji nie będziesz narzekać bo zostaną zamknięte ()
@whoru: ostatnio byłem w okolicach gór i byłem w szoku, jak tanio można zjeść w okolicznych restauracjach.

Naprawdę dobre miejsca (nie bary mleczne czy bistro, tylko ładne dobre resto) za obiad dwudaniowy dla 3 osób plus picie zapłaciłem ok 100zł, myślałem, że się jebnęli na kasie. Kilka miejsc, duże porcje, mega smaczne, różne dania.

Potem powrót do Krakowa i w podrzędnym barze zupa + kotlet + kola i wyszło 60zł (na