Wpis z mikrobloga

Ja mam poważne pytanie do Was xD
Chciałbym wiedzieć od znawców na wykopie, czy dokonałem tutaj wykroczenia. Nikt mnie nie zatrzymał ani nic, ale jestem młodym kierowcą i chcę się doskonalić w każdym aspekcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wyprzedziłem tu na pasach? Jechałem na tempomacie i skupiłem się na tym zatrzymywanym z naprzeciwka samochodzie i policjancie, który chciał przejść obok pasów i nie zauważyłem samochodu obok, który hamuje, ponieważ widzi policjanta
#polskiedrogi #prawojazdy
Dawo9889 - Ja mam poważne pytanie do Was xD
Chciałbym wiedzieć od znawców na wykopie...
  • 157
@Paterr_S: Zagrożenie, bo musiałeś zwolnić do prędkości samochodu z boku?
Jeśli musisz gwałtownie hamować w takim przypadku to oznacza, że jedziesz za szybko (czyli nieekologicznie)
Jakie jest ograniczenie na tym skrzyżowaniu? Zapewne 50.
@MichuB zagrożenie bo z 70kmh ( takie jest ograbiczenie ) nagle musisz zwolnić do 15 mimo że przed sobą masz pustą drogę na lewym pasie, a za Tobą jedzie sznur samochodów

Co do prędkości to szybkość nie zawsze wiąże się z ekologią, a głównie z utrzymaniem prędkości i jak najrzadszym hamowaniem
Jeżeli kierowca ignoruje przejścia bo jest ich za dużo to powinien oddać prawo jazdy i przesiąść się w autobus


@Mithrindil: I na tym w zasadzie należałoby zakończyć wątek a jak zwykle znajdują się wykopkowi mistrzowie kierownicy, którzy będą twierdzili, że jest inaczej, bo coś tam, xD

Jak ktoś "nie zauważa", że samochód obok niego hamuje przed przejściem, to ludzi/dzieci/zwierząt/hulajnóg wchodzących na to przejście tym bardziej "nie zauważy" a potem się powie,
@Paterr_S: I rozumiem, że to skrzyżowanie jest tak uczęszczane, że co chwilę ktoś skręca w prawo spowalniając ruch tak?
Miasto to nie trasa, że unika się niepotrzebnego wyhamowywania, jeśli jest przejście trzeba być gotowym do redukcji prędkości (szczególnie przed takim gdzie prędkości jest podniesiona do 70) i nie ma z tym żadnej dyskusji
Po pierwszym mandacie 15punktów/1500zł nauczysz się dlaczego
@Zady_i_walety jest 70 możesz sprawdzić na google maps, stosuje się, ale nie jestem za tym, jak by mi kazali w urzędzie przed wejściem zrobić fikołka pod karą grzywny 3000 to też bym zrobił, ale bym tego nie popierał, za to Ty byś mówił że fikołek jest obowiązkowy i kropka xD

@MichuB jak byś czytał parę postów wyżej, to stosuje się do tego bezsensownego nakazu :)
@Zady_i_walety jest 70 możesz sprawdzić na google maps, stosuje się, ale nie jestem za tym, jak by mi kazali w urzędzie przed wejściem zrobić fikołka pod karą grzywny 3000 to też bym zrobił, ale bym tego nie popierał, za to Ty byś mówił że fikołek jest obowiązkowy i kropka xD

@MichuB jak byś czytał parę postów wyżej, to stosuje się do tego bezsensownego nakazu :)

@Paterr_S: He?
@Dawo9889: Pierwszy raz widzę tak ładnie ujęte wyprzedzanie na pasach. Ale cię Typo podpuscil. Ja kiedyś w Austrii zjechałem z lewego skrajnego na autostradzie przed samym fotoradarem i typa puściłem. Z 600 euro dostał jak nie więcej bo depnal
@Dawo9889:
Wg konwencji wiedeńskiej nie dokonałeś tutaj wyprzedzania.
Wg PORD dokonałeś tutaj wyprzedzania.

Teoretycznie umowa międzynarodowa (tj. konwencja wiedeńska) stoi wyżej w hierarchii prawa, ale kłóć się z policjantem/sądem że taki manewr nie jest wyprzedzaniem. Marne szanse :). Lepiej uważaj następnym razem w okolicach pasów (gdzie powinieneś zachować "szczególną uwagę")
że poświęcenie 10-15 minut więcej na dojazd na rzecz poprawy bezpieczeństwa aż tak bardzo nie boli.


@Mithrindil: Już poświęcam gruby hajs w podatkach na tą #!$%@?ą infrastukturę, dlaczego mam jeszcze dokładać w moim czasie i zużywających się elementach samochodu na bezsensowne zwalnianie i przyspieszanie?
@CREATE_USER: po co w ogóle tracić hajs na przyspieszanie i zwalnianie samochodem? Niech stoi w garażu. Serio, ten argument to już naprawdę wyciągnąłeś z dupy… Bezpieczeństwo i życie jest warte więcej niż zużywające się klocki w Twoim samochodzie. Rozumiem że Cię to irytuje ale no nie da się zrobić tak, że każdy będzie miał autostradę pod drzwi.
Bezpieczeństwo i życie jest warte więcej niż zużywające się klocki w Twoim samochodzie.


@Mithrindil: Hmmmm gdyby tylko była jakaś opcja żeby było bezpiecznie i ekonomicznie od początku... Nie tylko w moim tylko w tysiącach dziennie.