Wpis z mikrobloga

Ja mam poważne pytanie do Was xD
Chciałbym wiedzieć od znawców na wykopie, czy dokonałem tutaj wykroczenia. Nikt mnie nie zatrzymał ani nic, ale jestem młodym kierowcą i chcę się doskonalić w każdym aspekcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wyprzedziłem tu na pasach? Jechałem na tempomacie i skupiłem się na tym zatrzymywanym z naprzeciwka samochodzie i policjancie, który chciał przejść obok pasów i nie zauważyłem samochodu obok, który hamuje, ponieważ widzi policjanta
#polskiedrogi #prawojazdy
Dawo9889 - Ja mam poważne pytanie do Was xD
Chciałbym wiedzieć od znawców na wykopie...
  • 157
Czyli jak widzę policjanta w okolicy przejścia dla pieszych to mogę chamsko przyhamować i wymusić na tym drugim wyprzedzanie?


@Dawo9889: Nie tylko możesz, ale nawet powinieneś, jeśli obok jedzie radiowóz policyjny (zbliżając się do przejścia nigdy nie zaszkodzi zwolnić). A potem obowiązkowo nagranie z kamerki na na maila stopagresjidrogowej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Mithrindil: Ale czaisz że nasranie przejść na każdym skrzyżowaniu tylko zwiększa szansę na uszkodzenie pieszego? A ich aktualna zbyt duża ilość powoduje podświadome ignorowanie ich przez kierowców? Jeśli byłyby tworzone tylko tam gdzie są faktycznie potrzebne, byłyby pewnym wyjątkiem na który podświadomie zwraca się uwagę, a nie jak teraz czymś co ludzie ignorują bo jest co chwilę.
zawsze przed przejściami dostosuj prędkość do auta obok i jedź z nim równo.


@r5678: to, a jak będziesz miał trochę więcej doświadczenia, to jeszcze warto zwrócić uwagę, czy zwalniający pojazd obok nie sygnalizuje skrętu. Jeśli sygnalizuje skręt, a upewniłeś się, że nikt nie zamierza przejść przez przejście, to możesz wyprzedzać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Czyli jak widzę policjanta w okolicy przejścia dla pieszych to mogę chamsko przyhamować i wymusić na tym drugim wyprzedzanie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Będzie na przyszłość. Chore prawo
@Dawo9889: Dokładnie - polskie prawne patusiarstwo. Jakbyś jechał równo z radiowozem to uważaj, bo oni tak robią. Na wideo doskonale widać że pusto, ale i tak nie wolno wyprzedzić. Więcej - nie ma nawet określonego przez ile przed przejściem
@CREATE_USER: Jeżeli kierowca ignoruje przejścia bo jest ich za dużo to powinien oddać prawo jazdy i przesiąść się w autobus. W Warszawie jest nasrane świateł ale jakoś nikt tych świateł nie ignoruje. Przejść zresztą też nie. Patrzysz na drogę przez pryzmat kierowcy a są inni uczestnicy ruchu. Dla Ciebie starowinka która musi dojść do przystanku autobusowego (nawet jest na filmie po lewej stronie) powinna zasuwać naokoło i nadkładać setki metrów bo
@Dawo9889: jakby było wykroczenie, to by Cię gliniarz zatrzymał. Widziałeś, że na przejściu i wokoło nikt nie chce na nie wejść. Koleś mógł hamować, bo np. chciał skręcać w lewo (wtedy też masz hamować ?). Tak czy siak przed przejściem warto chociaż delikatnie zwolnić, bo nie zawsze wszystko zauważymy, szczególnie wjeżdżających rowerzystów czy hulajnogi :D na przejściach zawsze trzeba uważać, nawet jak masz taką samą prędkość jak kierowca obok, widzę, że
Ja rozumie

@Badmanek kumplu, ale piszmy po polsku. Jak "ja" to "rozumiem". Rozumie to ktos, np. "Moja mama rozumie" :) bo to strasznie kluje w oczy. Milego dnia :-).

@Dawo9889 dobrze, ze pilnujesz tego wyprzedzajac lewym, ale pilnowac trzeba zawsze. Spoko, ze przyjmujesz krytykę i ogólnie pytasz, jak jestes mlodym kierowca to duzo przed Tobą. Wszyscy mysle wyjaśnili - tak wyprzedzales, nastepnym razem wiecej ostroznosci, zeby sie nie nadziac na wydatki.
@CREATE_USER: trochę empatii, mniej pośpiechu i więcej luzu na drodze - wszystkim to wyjdzie na dobre. Kiedyś miałem takie podejście jak Ty, po co znaki, po co przejścia, po co tyle świateł nasrane tylko ruch zwalniają a ja chce jechać! Jakoś z wiekiem to się zmienia i zaczyna się zauważać potrzeby innych i okazuje się, że poświęcenie 10-15 minut więcej na dojazd na rzecz poprawy bezpieczeństwa aż tak bardzo nie boli.
Nie wprowadzaj w błąd, tu jest jezdnia jednokierunkowa i na takiej możesz zawsze wyprzedzać z prawej strony, niezależnie od liczby pasów czy terenu zabudowanego.


@Mithrindil: ok, sam się dopiero uczę, ale w takim razie, czego nie rozumiem?

10.

Dopuszcza się wyprzedzanie z prawej strony na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 i 7:

1) na jezdni jednokierunkowej;

2) na jezdni dwukierunkowej, jeżeli co najmniej
@Mithrindil: o Boziu, racja. Usunąłem szkodliwy komentarz, dzięki.

Czasami sobie myślę, że warto byłoby uprościć przepisy nawet kosztem kilku dodatkowych przepisów, żeby zminimalizować liczbę wątpliwości.